Urządzenia

Kombajn kosmetyczny – zalety i zastosowanie

kombajn kosmetyczny

Kombajn kosmetyczny to urządzenie, które wchodzi w skład wyposażenia profesjonalnych salonów kosmetycznych. Zastępuje kilka lub kilkadziesiąt urządzeń przeznaczonych do jednego zabiegu. Dzięki temu inwestycja w taki sprzęt niesie za sobą wiele zalet. Jak działa kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny – co to jest?

Kombajn kosmetyczny to urządzenie, które daje szereg możliwości. To wygodne rozwiązanie, ponieważ zajmuje mniej miejsca niż pojedyncze sprzęty. Posiada zwykle od kilku nawet do kilkudziesięciu funkcji. Wielofunkcyjne możliwości zabiegów kosmetycznych w połączeniu z niewielkimi rozmiarami to znakomite rozwiązanie dla profesjonalnych salonów kosmetycznych, zwłaszcza o niewielkim metrażu. Kolejną zaletą jest cena urządzenia, która jest niższa niż w przypadku zakupu pojedynczych sprzętów z parametrami, które posiada kombajn kosmetyczny. Zakres zabiegów zależy od wybranego modelu.

Kombajn kosmetyczny – jakie zabiegi można nim wykonywać?

Kombajn kosmetyczny umożliwia przeprowadzenie wielu zabiegów kosmetycznych po wybraniu odpowiedniego modułu. Do najpopularniejszych należą:

 • Analizer skóry– to badanie, które pozwala w szybkim tempie ocenić stan skóry: poziom natłuszczenia, złuszczenie, nawilżenie, wielkość porów, stopień zaawansowania zmarszczek, zmiany naczyniowe oraz przebarwienia skórne. Dzięki takiej analizie możliwe jest dobranie odpowiednich zabiegów kosmetycznych.
 • Peeling kawitacyjny – polega na rozbijaniu martwych komórek skóry, dzięki czemu tkanki prędzej się regenerują, a skóra staje się jędrniejsza. Zabieg jest delikatny i wskazany dla osób, które zmagają się ze zwiotczałą skórą oraz przebarwieniami.
 • Ultradźwięki – polegają na emitowaniu fal dźwiękowych, które wnikają w głębsze warstwy skóry. W ten sposób dochodzi do zwiększenia temperatury tkanek i wywołania kontrolowanych uszkodzeń. Dzięki temu usprawnieniu ulega mikrokrążenie, a skóra prędzej się regeneruje i odzyskuje jędrność. Metoda polecana osobom zmagającym się ze skórą zwiotczałą i szarą. Poza tym ultradźwięki doskonale spłycają zmarszczki.
 • Mezoterapia bezigłowa – polega na otwarciu kanałów skóry, przez które wprowadzane są substancje odżywcze. Zabieg wykorzystuje impulsy elektryczne, które poprawiają również mikrokrążenie oraz aktywują proces regeneracji tkanki skórnej.
 • Mikrodermabrazja diamentowa – polega na ścieraniu warstwy martwego naskórka, dzięki czemu skóra zostaje oczyszczona. W urządzeniu zostały zastosowane syntetyczne lub naturalne diamenty, umieszczone w głowicy, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny dla skóry.
 • Fale radiowe – za pomocą specjalnej głowicy emitowane są fale radiowe, które wnikają w głąb skóry. Zabieg doskonale działa na wygładzanie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, rozbijania grudek cellulitu oraz komórek tłuszczowych.
 • Liposukcja ultradźwiękowa – wykorzystuje promienie ultradźwiękowe. Stosowana jest w celu likwidacji komórek tłuszczowych oraz grudek cellulitu. Metoda nie narusza pobliskich nerwów, tkanek i naczyń krwionośnych.
 • Dermomasaż – zabieg jest stosowany głównie w celu redukcji cellulitu, zwiększenia napięcia skóry oraz modelowania sylwetki. Poprawia mikrokrążenie oraz doskonale ujędrnia skórę.
 • Oxybrazja infuzja tlenowa –  nowoczesna metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. Wykorzystuje tlen oraz aplikowany pod ciśnieniem strumień soli fizjologicznej. Dzięki temu następuje złuszczenie martwego naskórka, a skóra zostaje oczyszczona i ujędrniona.
 • Lipolaser DUO – stosowany jest najczęściej w celu likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wybrane partie ciała stają się smuklejsze, np. uda, biodra, pośladki, brzuch, itd. Polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych wiązką laserową.

Kombajn kosmetyczny umożliwia przeprowadzanie zabiegów na twarz, jak i na całym ciele.

Kombajn kosmetyczny – najważniejsze parametry

Do najbardziej cenionych parametrów kombajnu kosmetycznego należą:

 • System Plug&Play – w urządzeniu został zastosowany tylko jeden kabel zasilający, dzięki czemu nie dochodzi do splątania, a praca staje się łatwiejsza.
 • Funkcja HELP – wyświetla na ekranie opis danego zabiegu, dzięki czemu początkujące osoby mogą łatwo go dopasować do klienta.
 • Polskie głowice – posiadają atesty, dzięki czemu wykonywane zabieg są bezpieczne dla skóry i zdrowia.

Kombajn kosmetyczny posiada łatwy w obsłudze program, który sprawia, że praca przebiega sprawniej. Wybrane opcje można zmieniać podczas zabiegu. Obudowa urządzeń wykonana jest z materiału antybakteryjnego, co wpływa na łatwe utrzymanie higieny, która jest niezwykle ważna w salonie kosmetycznym.

Kombajn kosmetyczny – główne zalety

Kombajn kosmetyczny to świetne rozwiązanie, które zastępuje pojedyncze urządzenia dedykowane tylko jednemu zabiegowi. Dzięki temu zajmuje mniej miejsca oraz jest o wiele tańszą inwestycją niż zakup wszystkich sprzętów. Profesjonalne gabinety oferujące nawet ponad 20 zabiegów, nie miałyby miejsca na wstawienie osobnych urządzeń. Ważną zaletą kombajnu jest szybki serwis, który wpływa na dochody salonu. Poza tym dostęp do kilku lub kilkudziesięciu zabiegów w jednym miejscu sprawia, że praca staje się lżejsza i przyjemniejsza.

Kombajn kosmetyczny a wizerunek salonu

Kombajny kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne, w związku z czym zmieniają się wymagania klientów. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych za pomocą takiego urządzenia wpływa na profesjonalny wizerunek salonu i przekłada się na ilość klientów. Dlatego to inwestycja, która zwraca się w niedługim czasie, ponieważ przyciąga coraz więcej osób, które chcą pozbyć się mankamentów lub odmłodzić skórę.

Kombajny kosmetyczne są coraz bardziej popularne. Zastosowanie innowacyjnych technologii sprawia, że praca kosmetyczki staje się łatwiejsza i przebiega szybciej. Możliwość wyboru różnych opcji zabiegów pozwala rozszerzyć ofertę salonu.


Tagi:

Dodaj swój komentarz


Niestety, nie mamy jeszcze komentarzy do tego wpisu :( Dodaj swój komentarz!

* pola wymagane

Bądź z nami na bieżąco

Polub nas w popularnych mediach społecznościowych,
aby śledzić aktualności i brać udział w konkursach!