Higiena

Podwójny podbródek – jak pozbyć się podwójnego podbródka?

podwójny podbródek, jak pozbyć się podwójnego podbródka

Problem podwójnego podbródka dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet i najczęściej występuje w wieku 30 lat, kiedy włókna kolagenowe zaczynają zanikać. Na tę chorobę cierpią nie tylko osoby otyłe i starsze, ale także osoby młode i szczupłe. Istnieje wiele sposobów na jego zwalczanie, chociaż może się to okazać problematyczne. Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Czynniki wpływające na powstawanie drugiego podbródka

Choroba ta może dotknąć każdego – zarówno osoby, które są zbyt wysokie, szczupłe i prowadzą aktywny tryb życia. Podwójny podbródek to po prostu nagromadzenie komórek tłuszczowych, ale są one najczęściej związane z występowaniem nadwagi lub otyłości. Nadmiar tłuszczu gromadzi się pod brodą i bardzo trudno się go pozbyć – do pewnego stopnia może pomóc zmniejszenie całkowitej masy ciała.

Zdarza się również, że podwójny podbródek jest wynikiem chorób genetycznych, co oznacza, że dziecko może odziedziczyć je od rodziców. W takim przypadku naturalne próby wyrównania wałka pod brodą są często nieskuteczne. Pomagają jednak w podwójnym podbródku, który wynika z niewłaściwej postawy. Dzieje się tak, ponieważ występuje poprzez ciągłe zaczepianie. Dlatego tak ważne jest, aby trzymać głowę do góry podczas chodzenia lub siedzenia, a ramiona należy odciągnąć do tyłu, aby utrzymać pionową postawę.

Innym powodem powstawania podwójnego podbródka jest zwiotczała skóra twarzy i szyi, co zwykle jest spowodowane dwiema rzeczami – wiekiem i szybką utratą masy ciała. Pierwszy czynnik związany jest z powolnym zanikaniem włókien kolagenowych, a co za tym idzie – zmniejszeniem jędrności i elastyczności skóry. Potem staje się mniej napięty, pojawiają się zmarszczki i drobne linie, nawet pod brodą. Ten sam proces zachodzi, gdy osoba szybko traci niepotrzebne kilogramy.

Jak pozbyć się podbródka – lipoza

Istnieje naprawdę wiele metod redukcji nadmiaru lokalnego tłuszczu. Podstawowa klasyfikacja wymaga podziału na trzy główne grupy – fizyczną, chemiczną i naturalną. Pierwszy opiera się na technikach wykorzystujących między innymi ultradźwięki i laser i jest sklasyfikowany jako metoda o stosunkowo wysokim ryzyku i długim czasie powrotu do zdrowia. Tego rodzaju techniki obejmują:

  • Lipoliza ultradźwiękowa – czyli masaż twarzy specjalną głową, która emituje fale i ultradźwięki, których zadaniem jest rozkład komórek tłuszczowych. Następnie tkanka ta zamienia się w emulsję, którą kaniuluje się w skorygowanych obszarach. Koszt takiej procedury w Polsce wynosi około 4 000 PLN;
  • Lipoliza laserowa – Jest to redukcja tkanki tłuszczowej spowodowana promieniowaniem laserowym, które wprowadza się pod skórę małymi nacięciami. Jedną z takich procedur jest rozbicie tłuszczu, który zostanie wydalony z organizmu w ciągu najbliższych kilku dni w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Koszt to około 2000 PLN.

Likwidacja drugiego podbródka – metody chemiczne

Innym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest zastosowanie jednej z metod chemicznych, które są skuteczne i mniej stresujące dla pacjenta w przypadku skutków ubocznych lub powikłań. Polegają one na umieszczeniu pod skórą odpowiednich preparatów za pomocą strzykawki, której zadaniem jest zmniejszenie, a tym samym zniszczenie napięcia powierzchniowego błony komórkowej komórki tłuszczowej. Według magazynu Aesthetic Market historia preparatów przeciw podwójnemu podbródkowi sięga lat 90. XX wieku i od tego czasu szybko się rozwija, aby oferować pacjentom z klinik medycyny estetycznej dalsze innowacyjne rozwiązania. Wśród nich znajdziesz:

  • Bezigłowa mezoterapia – metoda, w której składnik aktywny (fosfatydylocholina) jest wprowadzany pod skórę za pomocą lasera i impulsów elektrycznych, co z kolei powoduje rozpad trójglicerydów. Leczenie kosztuje około 190-200 PLN, a efekty są widoczne po 8-9 powtórzeniach.
  • Lipoliza iniekcyjna – ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez wstrzykiwanie leków dostosowanych do potrzeb pacjenta. Zastrzyki śródskórne aktywnego preparatu znacznie poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych. Cena za zabieg wynosi około 500 PLN.

 

Naturalne metody walki – podwójny podbródek

Możesz naturalnie walczyć z podwójnym podbródkiem stworzonym z powodów innych niż genetyczne, chociaż efekty z pewnością nie będą tak szybkie, jak w przypadku interwencji lekarza medycyny estetycznej. Możesz jednak zmniejszyć tłuszcz pod brodą, postępując zgodnie z tymi wskazówkami:

Zwróć uwagę na prawidłową postawę.

Przede wszystkim utknięcie powinno zostać całkowicie wyeliminowane – plecy powinny być wyprostowane w dowolnej pozycji, ramiona powinny być odciągnięte do tyłu, a głowa powinna być w takiej pozycji, jakby książka spoczywała na górze. Ta pozycja napina mięśnie szyi, zmuszając je do pracy i zmniejszając zwiotczenie skóry. ISS przyzwoity.

Zdrowo się odżywiaj

Gdy nadmiar tłuszczu gromadzi się w „niestandardowych miejscach”, takich jak twarz, szyja lub nadgarstki, zwykle oznacza to, że ciało zbliża się lub już przekroczyło dolną granicę nadwagi. W tej sytuacji zdrowe odżywianie jest kluczem do zmniejszenia podwójnego podbródka. Wyjątkiem są zmiany związane z wiekiem, ponieważ tłuszcz pojawia się również z biegiem lat w miejscach, w których był wcześniej całkowicie niewidoczny.

Źródło: https://medikapoland.pl/blog/karboksyterapia-pod-oczy/


Tagi: ,

Dodaj swój komentarz


Niestety, nie mamy jeszcze komentarzy do tego wpisu :( Dodaj swój komentarz!

* pola wymagane

Bądź z nami na bieżąco

Polub nas w popularnych mediach społecznościowych,
aby śledzić aktualności i brać udział w konkursach!