Inne

Wygładzanie zmarszczek – kwas hialuronowy

wygładzanie zmarszczek (kwas hialuronowy)

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie są skomplikowane, ale dla własnego bezpieczeństwa zawsze najlepiej skonsultować się najpierw z lekarzem.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – jak to wygląda?

Pierwszym krokiem przy tego typu zabiegach jest nałożenie znieczulenia – zwykle w postaci kremu. Jeżeli pacjent ma niski próg bólu lekarz może zdecydować się na podanie silniejszego środka znieczulającego, który stosuje się również w stomatologii. W leczeniu kwasem hialuronowym preparat z kwasem hialuronowym wstrzykuje się głęboko w naskórek w punkcie, który należy wymienić.

Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną formę żelu, która uzupełnia obszary, w których pojawiły się zmarszczki, bruzdy lub brakuje objętości.

W zależności od obszaru i wskazań do leczenia kwas hialuronowy można podawać używając w tym celu igły lub mikrokaniuli. Mikrokaniula to tępa igła, która wsunięta w tkankę, zmniejsza ryzyko wystąpienia siniaków i krwiaków po operacji oraz powoduje, że naczynia krwionośne zostają znacznie mniej uszkodzone.

Kwas hialuronowy można podawać w różny sposób – liniowo wzdłuż linii ubytku, w postaci depozytów, które wypełnią ubytki w tkance lub jako nici kwasu hialuronowego do napinania i polerowania skóry.

Czym jest kwas hialuronowy i jak pomaga przy wypełnianiu zmarszczek?

Kwas hialuronowy (HA – kwas hialuronowy) to substancja, która naturalnie występuje w ciele człowieka. Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w ludzkim ciele zaczyna być mniejsza. Z tego powodu medycyna estetyczna daje możliwość uzupełnienia jego niedoboru poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to glukozaminoglik, który wiąże wodę w skórze i jest odpowiedzialny za prawidłowe nawodnienie. W medycynie estetycznej stosuje się dwa główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowane i nieusieciowane.

Nieusieciowany kwas hialuronowy służy do nawilżania skóry. Pozostaje w tkance od kilku dni do około miesiąca. Przed aplikacją stosuje się znieczulenie, a następnie podaje się go głęboko w skórę cienką i krótką igłą w postaci nakłucia.

Usieciowany kwas hialuronowy to typowy wypełniacz. Czas, jaki zajmuje tkanka, jest uzależniony od stopnia usieciowania, miejsca podania i poszczególnych cech pacjenta. Im więcej usieciowanego kwasu hialuronowego, tym dłużej zostanie on w tkance. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym trwa średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można aplikować w każde miejsce na ciele, ale najczęściej zabiegi są wykonywane na twarzy, szczególnie na policzkach, ustach i fałdach nosowo-wargowych.

Efekty jakie daje kwas hialuronowy

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym eliminuje niedobór. Powoduje poprawę procesu zatrzymywania wody w komórkach, a tym samym poprawia objętość skóry w miejscach, w których nastąpiło zwiotczenie. Bardzo dobre efekty nawilżające i modelujące można osiągnąć podczas wypełnienia ust kwasem hialuronowym.

Jeśli stosuje się nieusieciowany kwas hialuronowy, efektem jest głównie nawilżenie skóry. Z drugiej strony usieciowany kwas hialuronowy zapewnia doskonałe wyniki podczas modelowania twarzy, nosa lub kości policzkowych.

Wskazania do zastosowania kwasu

Zabiegi kwasem hialuronowym pozwalają przywrócić elastyczność i jędrność skóry, nawilżają ją i widocznie redukują zmarszczki. Obecność kwasu hialuronowego jest niezwykle ważna, ponieważ ma związek z prawidłowym zarządzaniem wodą w naszej skórze.

Przeciwwskazania do zastosowania kwasu

Zgodnie ze wcześniejszą częścią artykułu, leczenie kwasem hialuronowym jest bezpieczne i dostępne dla szerokiej gamy pacjentów. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej procedury estetyczno-medycznej, trzeba uważać w związku z przeciwwskazaniami, którymi są:

  • Choroby autoimmunologiczne,
  • Ciąża Karmienie piersią,
  • Skłonność do przerosłych blizn,
  • Zapalenie skóry (opryszczka, trądzik),
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że te informacje nie są informacjami medycznymi i nie zastąpią wizyty u specjalisty. Podstawą przeprowadzenia leczenia kwasem hialuronowym dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

Czas utrzymywania się efektów

Trwałość efektów wypełnienia lub modelowania kwasem hialuronowym jest uzależniona od kilku aspektów. Kwas hialuronowy – jako naturalna substancja jest usuwany spontanicznie przez organizm. W rezultacie wyniki zwykle trwają od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy. Czas trwania efektów leczenia kwasem hialuronowym zależy między innymi od warunków genetycznych, stylu życia, diety lub lokalizacji ciała, w której dodano niedobory.


Tagi: ,

Dodaj swój komentarz


Niestety, nie mamy jeszcze komentarzy do tego wpisu :( Dodaj swój komentarz!

* pola wymagane

Bądź z nami na bieżąco

Polub nas w popularnych mediach społecznościowych,
aby śledzić aktualności i brać udział w konkursach!