Zmarszczki nosowo wargowe - usuwanie, przyczyny

Niestety nikomu nie udało się uciec od zmian związanych z wiekiem. Twarz ze zmarszczkami wygląda przygnębiająco, ale we współczesnej kosmetologii istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nimi. Szczególnie problematyczną wadą twarzy są zmarszczki. Jak usunąć te brzydkie zmarszczki, które leżą od skrzydeł nosa do kącików ust? Niestety, pozbycie się ich nie jest tak proste, ale wciąż istnieją pewne sprawdzone sposoby.

Przyczyny zmarszczek nosowo wargowych

   Osoba z wyraźnymi zmarszczkami nosowo wargowymi wygląda nieatrakcyjnie i znacznie starzej niż wskazuje jej wiek biologiczny. Niemożliwe jest usunięcie ich za pomocą makijażu. Warto zastanowić się, co decyduje o ich pojawieniu się:

  • Nieuniknione starzenie się skóry, utrata elastyczności i grawitacja.
  • Szkodliwe nawyki, takie jak alkohol i palenie, a także niezrównoważone odżywianie zmniejszają napięcie mięśni.
  • Dziedziczna predyspozycja.
  • Jeśli ktoś często śpi z twarzą w poduszce.
  • Brak witamin A, E, C.
  • Niewystarczające lub nadmierne przyjmowanie płynów prowadzące do obrzęku twarzy.

Wyraźne zmarszczki wargowo - nosowe nadają twarzy zmęczony wygląd.

Czy w domu można usunąć zmarszczki nosowo wargowe?

   W Internecie jest wiele filmów na temat napinania policzków i usuwania zmarszczek nosowo wargowych w domu. W rzeczywistości ważna jest tutaj regularność, a jeśli ktoś zdecyduje się zrobić to sam, musi to robić codziennie, trenując mięśnie twarzy.

Miłośnicy domowych kosmetyków mogą samodzielnie przygotować maski przeciwzmarszczkowe. Wszelkie domowe maski mogą nawilżyć, ukoić skórę, ujędrnić ją, ale wygładzenie tak głębokich zmarszczek, jak nosowo-wargowe za ich pomocą jest niemożliwe. Znaczenie takich masek można sprowadzić do masażu towarzyszącego ich zastosowaniu:

  • Maska z olejem kokosowym, miodem i żółtkiem
  • Maska z aloesem i kokosem
  • Gliniana maska przeciw zmarszczkom z czosnkiem
  • Kompres białkowy.

Ćwiczenia do ich usunięcia

   Nabrać powietrza, wypełniając nim policzki, a następnie gwałtownie dmuchnąć, napompować policzki i przetoczyć powietrze z jednego policzka na drugi, wciągnąć dużo powietrza w policzki, przytrzymać, a następnie wypchnąć je małymi szarpnięciami, wyciągając usta jak najdalej, wymawiać litery „y” i „o”; popchnąć dolną szczękę do przodu, zacisnąć usta i przytrzymać, zrelaksować się i powtórzyć ćwiczenie. Każde ćwiczenie należy powtórzyć 10 do 20 razy, aż poczuje się, że mięśnie są zmęczone.

   Kolejnym cudownym zestawem ćwiczeń, które nauczą, jak pozbyć się zmarszczek nosowo wargowych, jest gimnastyka: wypowiadać samogłoski, a usta powinny być jak najszersze, z ołówkiem zaciśniętym w zębach narysować 10 dowolnych postaci, a podbródek jest wyciągnięty jak najdalej; otworzyć usta w formie litery „o”, mocno docisnąć górną wargę do zębów. Ćwiczyć 10 razy w 5 seriach. Po tygodniu oczywiście zmian nie będzie widać, ale systematyczne zajęcia wkrótce dadzą widoczny efekt.

Jak usunąć zmarszczki w salonie medycyny estetycznej?

   Najczęstszym sposobem szybkiego usuwania zmarszczek nosowo wargowych jest wprowadzenie wypełniacza pod skórę. Mówiąc najprościej, są to zastrzyki podawane bezpośrednio w okolice nosowo-wargowe, które wypełniają je od wewnątrz.

Zaletą tej metody jest to, że procedura odbywa się w salonie kosmetologicznym, nie jest to interwencja chirurgiczna, praktycznie nie ma okresu rehabilitacji (niewielki obrzęk może trwać kilka godzin), a efekt przeciwstarzeniowy trwa około roku.

Kosmetologia sprzętowa przeciw zmarszczkom nosowo wargowym

   Warto rozważyć metodę usuwania głębokich zmarszczek nosowo-wargowych bez zastrzyków. Współczesna kosmetologia ma zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki któremu można osiągnąć wyniki identyczne z chirurgią plastyczną.

Zaletą technik sprzętowych są atraumatyczne, bezbolesne procedury, a także ich przystępny koszt.

 

   Metoda opiera się na wpływie wysokich temperatur (procedura przeprowadzana jest za pomocą przewodnika żelowego) na głębokie warstwy skóry właściwej. Powoduje to zmianę struktury włókien kolagenowych i tworzenie się nowego kolagenu.

W rezultacie twarz jest napięta, kontury stają się wyraźne, zmarszczki znikają. Jeśli prowadzi się prawidłowy styl życia, nie ma złych nawyków i pielęgnuje się skórę, po przebiegu procedur liftingu RF, efekt pozostanie przez 1 do 3 lat. I to nie jest magia to nowe technologie w przystępnych cenach.

Inne metody usuwania zmarszczek

   W salonie medycyny estetycznej można również skorzystać z peelingu medycznego, który pomaga zmniejszyć głębokość zmarszczek za pomocą różnych kwasów, ale znacznie zwiększa światłoczułość, dlatego wymagane są środki fotoochronne.

Jak już wspomniano, dostępne są także znane i od lat stosowane zabiegi na zmarszczki wargowo nosowe w postaci wypełniaczy z kwasem hialuronowym o dużej gęstości które kosmetolog wprowadza głęboko pod mięsień, aby szybko odtworzyć brakującą objętość w zmarszczkach nosowo wargowych. Rozwiązuje problem i napina skórę w środkowej trzeciej części twarzy.

Wiele osób chętnie korzysta z zastrzyków z toksyny botulinowej, które podnoszą górną wargę i wypychają zmarszczki nosowo-wargowe. Kosmetolog używa również różnych technik sprzętowych. Może to być laserowe złuszczanie powierzchniowe, frakcyjna fototermoliza, mikroigłowy RF.

Jak widać w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna zna wiele sposobów na zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe. Warto jednak pamiętać, że wszelkie zabiegi powinny być przeprowadzane przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie oraz przy użyciu profesjonalnego sprzętu kosmetycznego i medycznego.

Mogłeś nas znaleźć szukając: bruzdy nosowo-wargowe, kwasu hialuronowego, kwasu hialuronowego, 25 roku życia wraz z wiekiem, starzenia się skóry, oznaki starzenia, tkanki tłuszczowej, elastyczność skóry, filtrem uv.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie