Lipofilling, Lipotransfer - urządzenia, sprzęt

Lipofilling twarzy polega na pobraniu odpowiedniej ilości tłuszczu, najczęściej pośladków, ud lub brzucha i wypełniania nim zmarszczek na twarzy. Dzięki temu poprawia się napięcie skóry, a bruzdy stają się płytsze.

Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu zabieg korekcji zmarszczek, ponieważ są wypełniane naturalnym własnym tłuszczem, dzięki czemu jest dobrze tolerowany. Na czym dokładnie polega zabieg i jakie efekty można uzyskać?

Lipofilling twarzy - przebieg zabiegu

Do lipofillingu twarzy używana jest tkanka tłuszczowa pobrana z innych partii ciała pacjentki. Zanim zostanie wprowadzona w tkankę skórną, musi zostać odpowiednio przygotowana.

Skóra twarzy to miejsce, gdzie najprędzej pojawiają się zmarszczki i objawy starzenia, np. w postaci przebarwień, plamek, itd. Pierwsze zmarszczki u większości kobiet zaczynają pojawiać się już ok. 30 roku życia, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu odpowiedzialnego za prawidłowe napięcie włókien skóry oraz jej elastyczność.

To powoduje, że cera staje się coraz bardziej zwiotczała i podatna na powstawanie zmarszczek mimicznych. Z czasem dochodzi do pojawiania się coraz większej ilości bruzd.

Poza tym komórki skóry z wiekiem tracą zdolność do magazynowania wody, co potęguje proces starzenia. Jednak rozwój w dziedzinie chirurgii plastycznej sprawił, że kobiety wcale nie muszą się godzić z utratą jędrności cery.

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stały się zabiegi odmładzające, do których należy lipofillingu twarzy. Podczas zabiegu lekarz dokonuje przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pod skórę twarzy.

Lipofilling twarzy- korzyści

Tłuszcz to naturalny wypełniacz pochodzący od tej samej pacjentki, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny przez organizm. Zabieg przynosi szybki efekt w postaci napiętej skóry, przez co następuje jej ujędrnienie i spłycenie zmarszczek.

Dlatego w przeciwieństwie do syntetycznych wypełniaczy, odrzucenie własnej tkanki tłuszczowej praktycznie nie występuje. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a pacjentka po jego zakończeniu może w tym samym dniu opuścić szpital. Efekt u większości kobiet w postaci jędrnej skóry utrzymuje się nawet przez kilka lat. 

Dla kogo przeznaczony jest lipofilling twarzy?

Lipofilling twarzy przeznaczony jest dla kobiet, które nie są w pełni usatysfakcjonowane wyglądem swojej twarzy i chcą usunąć zmarszczki metodą. Wskazania:

  • różne rodzaje zmarszczek w obrębie twarzy
  • głębokie bruzdy nosowo - wargowe
  • zmniejszenie jędrności skóry
  • asymetria poszczególnych części twarzy, np. skóry na policzkach
  • zwiotczała skóra twarzy wskutek spadku zdolności do utrzymywania wody w komórkach
  • ubytek tkanki tłuszczowej, np. na policzkach, w okolicach oczu, itd.

Przygotowanie przed zabiegiem  lipofillingu twarzy

Przed  lipofillingiem twarzy na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza wywiad o stanie zdrowia oraz dokonuje oględzin ciała pacjentki. Celem wywiadu jest wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenie zabiegu. Poza tym pacjentka informuje lekarza o swoich oczekiwaniach odnośnie efektów. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to ustalany jest termin zabiegu.

W większości przypadków szczegółowe przygotowania nie są wymagane. U niektórych kandydatek do modelowania twarzy własną tkanką tłuszczową, zalecane jest odstawienie przyjmowanych leków na pewien czas. W szczególności dotyczy to pacjentek, które przewlekle zażywają leki przeciwzakrzepowe o działaniu rozrzedzającym krew.

Oczywiście odstawienie farmaceutyków może odbywać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Najczęściej lekarz przeprowadza badania krwi w takim przypadku, aby upewnić się, że zaprzestanie przyjmowania leków nie odbije się negatywnie na zdrowiu pacjentki.

Warto unikać stosowania makijażu na kilka dni przed zabiegiem. Ważne jest też unikanie alkoholu zarówno przed, jak i po lipofillingu, aby nie wydłużać czasu rekonwalescencji. 

Przebieg lipofillingu twarzy

Lipofilling twarzy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym tkanki skórnej. Cały proces przeszczepu składa się w dwóch etapów: w pierwszym lekarz pobiera i przygotowuje materiał wypełniający (tkankę tłuszczową), a w drugim wprowadza ją pod skórę twarzy w określonych miejscach.

Tkanka tłuszczowa pobierana jest od pacjentki za pomocą liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, najczęściej z ud czy z okolicy bioder lub z brzucha. Następnie pobrany tłuszcz poddawany jest wirowaniu, dzięki któremu uzyskuje się komórki tkanki tłuszczowej i komórki macierzyste.

Kolejny etap polega na wprowadzeniu przygotowanego wypełniacza w okolice twarzy, np. w policzki lub zmarszczki za pomocą kaniuli, czyli specjalnych igieł. Zabieg trwa do 2 godzin - w zależności od wielkości wypełnianego obszaru.

Po zabiegu pacjentka może opuścić szpital. Do 10 dni po zabiegu może wystąpić obrzęk twarzy lub sińce, które samoistnie ustępują. W tym czasie nie wolno nakładać na twarz makijaży, ani kosmetyków, które mogłyby powodować podrażnienia miejsc po nakłuciach. 

Zabieg lipofillingu twarzy umożliwia wygładzenie zmarszczek twarzy, a efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat

Po wprowadzeniu tkanki tłuszczowej zwiększa się również zdolność skóry do magazynowania wody, dzięki czemu cera staje się gładsza i jędrniejsza. U wielu kobiet zanikają również przebarwienia powstałe wskutek starzenia się skóry. Około 10 dni po zabiegu pacjentki powinny unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, alkoholu oraz kąpieli w basenie.

Podsumowując: lipofilling to najprościej rzecz ujmując przeszczep tłuszczu, przeszczep tkanki tłuszczowej. Jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg przeszczepu tłuszczu polegający na pobraniu komórek tłuszczowych z jednego miejsca i przeszczepu tkanki tłuszczowej do miejsca docelowego, w inne partie ciała lub innej części ciała. Własny tłuszcz nie powoduje reakcji alergicznej, niskie ryzyko odrzucenia przeszczepu. Masz pytania o sprzęt wykorzystywany przy tym zabiegu? Napisz do nas e mail lub zadzwoń. Zobacz jakie możliwości daje medycyna estetyczna.

Mogłeś nas znaleźć szukając: przeszczep tłuszczu, lipofilling przeszczep komórek tłuszczowych, komórki macierzyste, nadwrażliwość na niektóre leki, komórki tłuszczowe, znieczuleniu miejscowym, tłuszczu lipofilling, piersi pośladki, pobrany materiał, blizn zanikowych, gorących kąpieli, zabiegu lipofillingu, wygląda zabieg krzepnięcia krwi, biust pośladki, objętości policzków, choroby piersi, choroby autoimmunologiczne.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie