Zabieg hifu - działanie i efekty, sprzęt kosmetyczny

Zabieg Hifu to jeden ze sposobów na usuwanie zmarszczek stosowanych w medycynie estetycznej. W technologii tej stosowane są wiązki fal ultradźwiękowych, które przenikają w głąb skóry i aktywują procesy regeneracyjne. Jak działa Hifu zabieg oraz jakie efekty można uzyskać?

Czym jest Hifu?

Hifu to z angielskiego high intensity focused ultrasound, czyli fala skupionej wiązki dźwięku o dużym zasięgu. W medycynie rozwiązanie to stosowane jest od ponad 20 lat w leczeniu różnych schorzeń. Natomiast w ciągu ostatnich metoda lat jest używana jako lifting twarzy.

Fala ultradźwiękowa wykorzystywana w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek emitowana jest do głębokości: 1.5, 3.0 i 4.5 mm. W wyniku jej działania następuje ruch komórek, które zaczynają o siebie ocierać i tym samym wytwarzają ciepło (60-70 st. C).

To z kolei wywołuje koagulację tkanki. W ten sposób powstają kontrolowane mikrouszkodzenia w postaci poparzeń o średnicy do 1 mm. Kolejną reakcją, którą wywołuje Hifu jest powstanie pęcherzyków powietrza, które prowadzą do celowego uszkodzenia komórek. Sekret działania tej metody polega na tym, że fale ultradźwiękowe wywołują określone reakcje wewnątrz tkanek skóry, podczas gdy warstwa zewnętrzna pozostaje nienaruszona.

W związku z mikrouszkodzeniami zostają aktywowane naturalne procesy regeneracji, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabieg Hifu stosowany systematycznie pozwala całkowicie zniwelować zmarszczki na twarzy. 

Nasze przykładowe produkty:

Jak przebiega zabieg Hifu?

Przed zabiegiem skóra zostaje posmarowana specjalnym żelem w miejscu, które zostanie poddane działaniu fal akustycznych. Następnie lekarz przykłada urządzenie emitujące fale akustyczne. Osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać niewielki dyskomfort w postaci lekkich ukłuć lub mrowienia. 

U osób z wyjątkowo niskim progiem bólu, lekarz nakłada na skórę specjalny krem znieczulający. Kobiety najczęściej decydują się na spłycenie zmarszczek twarzy, ale zabieg można stosować w każdym miejscu, w którym skóra ma zostać ujędrniona.

Po zabiegu powierzchnia skóry zostaje nienaruszona, podczas gdy mikrouszkodzenia zwiększają produkcję kolagenu - podstawowego składnika odpowiedzialnego za jędrność. Kobiety ze zwiotczałą cerą powinny powtarzać zabieg co 1 - 3 miesięcy. 

Zabieg Hifu - efekty w ujędrnianiu cery

W efekcie kontrolowanych poparzeń w wewnętrznej tkance skóry zostają aktywowane naturalne procesy regeneracji. Dochodzi do zagęszczenia struktury komórkowej, dzięki czemu cera staje się jędrniejsza. Następuje skrócenie włókien kolagenowych oraz zwiększa się napięcie skóry.

Z tego względu pierwszy rezultat jest widoczny tuż po zabiegu. Natomiast całkowity efekt zabiegu uzyskiwany jest po ok. 6 miesiącach, w ciągu których następuje pełna regeneracja skóry. Za powstawanie zmarszczek w dużej mierze odpowiedzialne są geny oraz tryb życia.

Po 25 roku życia następuje zmniejszenie produkcji kolagenu w skórze, co jest naturalnym procesem. W związku z tym szkielet skóry ulega załamaniom w postaci zmarszczek. Jest to związane z mimiką twarzy. Dlatego u niektórych kobiet pierwsze zmarszczki są widoczne już przed 30 rokiem życia.

Zabieg Hifu w odchudzaniu

Zabieg Hifu najczęściej stosowany jest do liftingu twarzy i szyi. Niektóre kobiety natomiast decydują się na jego przeprowadzenie w okolicach brzucha, bioder i ud w celu redukcji tłuszczu. Poza tym fale ultradźwiękowe zmniejszają rozstępy oraz niwelują bliznę po cesarskim cięciu, ponieważ zwiększają produkcję kolagenu wchodzącego w skład tkanki łącznej skóry. 

 

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy zachować ostrożność, aby nie podrażniać skóry, która została poddana działaniu fal akustycznych. W ciągu tygodnia dochodzi do złuszczania naskórka, co jest naturalnym procesem.

Kluczową rolę pełni pierwsza doba, podczas której trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny oraz zrezygnować z peelingu twarzy. Poza tym w ciągu 30 dni nie wolno zażywać leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. W razie konieczności trzeba skonsultować się z lekarzem.

W przypadku przewlekłego stosowania leków, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Warto unikać środków, które mogą wywoływać podrażnienia lub alergię, aby nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni skóry. 

Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu

Środki ostrożności należy zachować u kobiet po zabiegu kwasem hialuronowym oraz botoksem. Dlatego kobiety po stosowaniu tych metod powinny poinformować o tym specjalistę.

Natomiast u kobiet w ciąży Hifu w ogóle nie powinien być przeprowadzany. Poza tym innymi przeciwwskazaniami zabieg ten może być z powodzeniem przeprowadzany u kobiet, które chcą ujędrnić cerę i obawiają się inwazyjnych metod odmładzania.

Efekty utrzymują się do 18 miesięcy, natomiast znaczne spłycenie zmarszczek można zauważyć tuż po zabiegu. Natomiast kobiety ze zwiotczałą cerą, która ma skłonności do powstawania zmarszczek powinny poddawać się zabiegowi co 1 - 3 miesięcy, aby stymulować produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry.

Dzięki temu staje się odporniejsza na powstawanie załamań wskutek mimiki twarzy - zwłaszcza u kobiet, które silnie przeżywają emocje, np. stres, radość, itd. Na Hifu coraz częściej decydują się kobiety już po 30 roku życia, u których pojawiają się widoczne zmarszczki.

Mogłeś nas znaleźć szukając: ultraformer iii, zabiegu hifu, hifu ultraformer iii, medycyny estetycznej, tkanki tłuszczowej, efekty zabiegu, technologia hifu, 5 mm, 4 5 mm, medycyna estetyczna, twarzy hifu, wykonania zabiegu, wyrażenia sprzeciwu, wysokiej energii.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie