Wygładzanie zmarszczek (kwas hialuronowy)

Wypełnianie zmarszczek to zabieg, na jaki decyduje się jeszcze więcej osób. Ciężko się dziwić zaciekawieniem kwasem hialuronowym, gdyż jest niezwykle efektywny oraz zapewnia naturalny rezultat.

Kwas hialuronowy jest w systemach ludzkich. Jest elementem mazi stawowej, lecz również skóry właściwej. Wiąże on włókna kolagenowe i wodę w skórze, zostawiając ją odpowiednio odżywioną oraz zwilżoną, natomiast poprzez to sprężystą oraz jędrną.

Kwas hialuronowy – wykorzystanie

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze obniża się, natomiast jego wartość traci na jakości. Nic zatem nadzwyczajnego, iż skóra przejawia zauważalne cechy starzenia się oraz spadek zwilżenia.

Tenże mechanizm tworzy z początku niewielkie zmarszczki, potem owe głębokie oraz cięższe do wyeliminowania, po zmarszczki na dobre wpisujące się w ludzki fenotyp. Pełna twarz z wiekiem zmienia się oraz opada na skutek straty ważnych treści. Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje, iż twarz odżywa na nowo oraz wygląda po prostu piękniej.

Czym jest kwas hialuronowy oraz jak pomaga w eliminacji zmarszczek?

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to treść, jaka zwykle znajduje się w naszym systemie. W niewątpliwie największej ilości jest w naszej skórze. Wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego w swym ciele ubywa, zatem medycyna estetyczna zapewnia dopełnienie jego deficytu, przez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, jaki wiążę w skórze wodę oraz odpowiada za jej odpowiednie zwilżenie.

Na zmarszczki - kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest zwykle w systemie człowieka. Jest bezpieczny oraz nie powoduje odpowiedzi uczuleniowych, zatem jest przeważnie wykorzystywanym oraz niezwykle wszechstronnym wypełniaczem.

Wiąże cząstki wody w skórze, natomiast zatem odpowiada za jej zwilżenie, natomiast również gładkość oraz sprężystość. Z wiekiem mamy go w systemie jeszcze mniej, poprzez co rozpoczyna przybywać nam zmarszczek. Specjaliści medycyny estetycznej wygładzają je, wypełniając właśnie kwasem hialuronowym.

Podaje się kwas o rozmaitej konsystencji we współzależności od tego, jaką część twarzy poddaje się zabiegowi oraz jaki rezultat pragnie się otrzymać. Przede wszystkim kwas hialuronowy nawadnia oraz nawilża tkanki.

Co niezwykle istotne, pobudza on tworzenie kolejnych fibroblastów i pobudza swoje fibroblasty do produkcji kolagenu. Owe odpowiadają za miękkość skóry, natomiast stąd o jeden krok do jej zdrowego wyglądu.

Zabiegi wygładzania zmarszczek - Kwas hialuronowy - opis zabiegu

Wszelkie środki mają formę bezbarwnego, elastycznego żelu, jaki po wejściu do skóry wypełni zmarszczkę. Zabieg nie wywołuje wyłączenia pacjenta z naturalnego normalnego życia.

Czas trwania zabiegu zależy od głębokości zmarszczek, trwa od 30-60 minut. Wypełnianie wykorzystywane jest w celu wyeliminowania zmarszczek okołowargowych, zmarszczek okolicy oczu, między brwiowych, bruzd nosowo-wargowych opadających zakątków ust.

Czas utrzymywania się rezultatu sięga od 6 miesięcy do chociażby 5 lat oraz zależy od typu podanego środka i właściwości charakterystycznych pacjenta.

Dla kogo kwas hialuronowy?

To jeden spośród najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ kwas hialuronowy jest zwykle w ludzkiej skórze, natomiast po wstrzyknięciu nawadnia, rewitalizuje oraz działa jako wypełniacz.

Docelowo, po upływie okresu, kwas hialuronowy pomaga odtworzyć zanikające włókna kolagenowe, jakich deficyt wywołuje tworzenie zmarszczek. Należałoby rozpocząć wykorzystywać go wówczas, gdy pojawiają się pierwsze, niewielkie zmarszczki oraz do naprawy stanu skóry nie będzie jeszcze niezbędna ogromna, mocna ilość, przy okazji znacznie łatwiej będzie o zauważalne rezultaty.

Jak długo utrzymuje się rezultat?

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są niezwykle efektywne, zapewniają błyskawiczne rezultaty, tymczasem jednakże nie są to zabiegi, jakie robimy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego sukcesywnie ulegają degradacji oraz podlegają pełnemu wchłonięciu. Należy wtedy zabieg ponowić, co z jednej strony uznać można za wadę, z innej natomiast za korzyść, gdyż dzięki temu są to zabiegi zupełnie pewne.

Zapewniają pewność, iż po pewnym okresie rezultat minie oraz nie wywoła trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Mechanizm tenże jest zatem w stu procentach odwracalny w czasie.

Należałoby zaznaczyć, iż chociażby po pełnym wchłonięciu się środka, skóra wciąż jest w doskonalszej kondycji aniżeli przed zabiegiem. Dzięki ogromnym wartościom nawadniającym kwasu hialuronowego jest niezwykle miękka oraz naprężona.

Wskazania

Kwas hialuronowy służy do korekcji zmarszczek, bruzd oraz fałdów o rozmaitej głębokości (mimiczne, śmiechu, “kurze łapki”, bruzdy dookoła ust, pomiędzy brwiami, fałdy nosowo-wargowe).

Przy jego pomocy można podkreślić, zwiększyć oraz polepszyć kształt ust. Zabiegi są niezwykle doskonale tolerowane zarówno poprzez panie jak również panów, bezpieczne, robione w warunkach gwarantujących pełną higienę.

Są właściwie pozbawione przeciwwskazań, bezbolesne. W poszczególnych sytuacjach specjalista wykorzystuje miejscowe środki przeciwbólowe bądź robi znieczulenie przewodowe. Efekty są błyskawiczne. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, gdyż jest też naturalnym składnikiem skóry.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym powinny unikać panie, jakie są w ciąży bądź karmią piersią. Też osoby, u jakich aktywna jest opryszczka bądź zauważalne odmienne stany zapalne skóry (jak np. trądzik) nie mogą poddać się temu zabiegowi. Odmienne przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to: wrażliwość na ową substancję, dolegliwości autoimmunologiczne oraz nowotworowe, tendencja do występowania blizn przerostowych.

Profesjonalne urządzenia do medycyny estetycznej

Jeśli chcesz wprowadzić do swojej oferty na przykład wypełnianie zmarszczek lub inne zabiegi jakie oferuje medycyna estetyczna - zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonej na stronie oferty.

Znajdziecie u nas Państwo wysokiej jakości kombajny medyczne, za pomocą których będziecie mogli przeprowadzić szereg zabiegów. Skontaktuj się z nami, z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie najbardziej optymalne dla Ciebie i Twojego salonu, gabinetu, czy kliniki.

Daje to nieograniczone możliwości na poszerzenie wachlarza oferowanych usług i zyskanie nowych, zadowolonych i usatysfakcjonowanych efektami pacjentek. Efekty zabiegu i bezpieczeństwo to bardzo istotne aspekty.

Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości sprzętu. Działamy w branży od wielu lat, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować skuteczne i bezpieczne urządzenia medyczne idealnie dostosowane do Państwa potrzeb.

Będzie można nimi wykonać zabiegi, które są najbardziej popularne wśród klientów, na przykład: mezoterapia igłowa, usuwanie zmarszczek mimicznych, kurzych łapek, głębokich zmarszczek wokół oczu, wokół ust, zmarszczki palacza, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo wargowe, toksyna botulinowa, osocze bogatopłytkowe i inne zabiegi które zaproponuje lekarz medycyny estetycznej, mające na celu wygładzenie zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek wykonana za pomocą profesjonalnych urządzeń jest skuteczna i bezpieczna. Zabiegi usuwania zmarszczek lub wygładzenia zmarszczek to popularny sposób na pozbycie się oznak starzenia się skóry, dzięki czemu skóra zyska lepszy wygląd i kondycję. Zmarszczki mimiczne to już nie problem. Zyskasz naturalny efekt napięcia skóry.

Dzięki likwidacji zmarszczek skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Gdy jest wykonany profesjonalnie długo utrzymuje się efekt zabiegu, nawet 12 miesięcy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Medika. Postaw na wysoką jakość i profesjonalizm. Zaufaj polskiemu producentowi i wybierz produkt dla siebie. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń lub napisz na nasz adres e mail. Z chęcią wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i postaramy się pomóc.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie