Sprzęt do liposukcji Medika, Urządzenie kosmetyczne

Sprzęt do liposukcji - ultradźwięki, podczerwień i lipolaser

Zobacz profesjonalne kombajny kosmetyczne.

Sprzęt do liposukcji (lipolizy) przeznaczony jest do niechirurgicznego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest on podzielony na urządzenia ultradźwiękowe, laser, częstotliwości radiowe, liposukcji strumieniem wody i kriolipolizy, w zależności od zastosowanej technologii. Z reguły zabieg liposukcji wykonywany jest miejscowo, na najbardziej problematycznych częściach ciała: pośladkach, udach, brzuchu, rękach, bokach. Rozszczepione komórki tłuszczowe są wydalane fizjologicznie (przez krwiobieg, przepływ limfy, nerki i jelita), a nie przez odsysanie. Dla pacjenta, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji chirurgicznej, jest to bezbolesna procedura wykonywana bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym.

Ultradźwiękowy sprzęt do liposukcji

   Sprzęt do liposukcji ultradźwiękowej wykorzystuje dwie działające technologie: ultradźwięki i promieniowanie podczerwone. Technologia ultradźwiękowa (zewnętrzna ultradźwiękowa liposukcja wspomagana) polega na zastosowaniu skupionej fali ultradźwiękowej na powierzchni skóry podczas zabiegu kosmetologicznego. Promieniowanie podczerwone ogrzewa tkanki i wzmacnia efekt działania ultradźwięków. Z powodu ogrzewania tkanka tłuszczowa staje się płynna, a fala ultradźwiękowa wnika głębiej.

Nasze przykładowe produkty:

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

    Za pomocą ultradźwięków o określonej częstotliwości tkanki tłuszczowe obkurczają się, zostaje uzyskany efekt wibracji tkanek skóry i masażu wewnątrzkomórkowego. Uwolniona energia sprzyja niszczeniu błon komórek tłuszczowych i uwalnianiu wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu do przestrzeni międzykomórkowej, które są następnie wydalane przez układ limfatyczny naczyń krwionośnych do wątroby i podlegają procesowi metabolicznemu.

    Podczas zabiegu sprzętem do liposukcji stosuje się ultradźwięki o odpowiedniej częstotliwości i mocy wyjściowej (głowica UD - 50 W, głowica IR - 35 W), długość fali IR (podczerwień) od 880 nm do 960 nm, co powoduje uszkodzenia w tkankach. Taka moc może prowadzić do selektywnego uszkodzenia błon komórkowych tkanki tłuszczowej i usuwania nagromadzonego w nich tłuszczu.

Wskazania do liposukcji ultradźwiękowej

   Sprzęt do liposukcji pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z poszczególnych części ciała oraz wyeliminować cellulit. Ta procedura jest wskazana w przypadku lokalnej otyłości lub w celu usunięcia złogów tłuszczu z tak zwanych obszarów problemowych, z których trudno jest pozbyć się tkanki tłuszczowej przy użyciu innych metod, takich jak ćwiczenia lub dieta. Liposukcja ultradźwiękowa nie ma wielu skutków ubocznych, które mogą wystąpić po klasycznej liposukcji. Wpływa tylko na tkankę tłuszczową, nie uszkadzając skóry.

Głowice ultradźwiękowe i podczerwieni

    Sprzęt do liposukcji ultradźwiękowej jest wyposażony w 2 głowice: ultradźwiękową i podczerwień. Połączone zastosowanie ultradźwięków i promieniowania podczerwonego pozwala osiągnąć optymalne wyniki zabiegu. Celem głowicy na podczerwień jest podgrzewanie tkanek i wzmocnienie działania głowicy ultradźwiękowej.

Zalety sprzętu do liposukcji

 • Stymuluje naturalny proces lipolizy
 • Przyspiesza metabolizm
 • Modeluje wybrane części ciała
 • Redukcja warstwy tłuszczu i cellulitu
 • Redukcja tłuszczu w obszarach problemowych
 • Bez komplikacji
 • Połączona metoda ultradźwiękowa + podczerwień maksymalizuje efekt zabiegu

Sprzęt do liposukcji - lipolaser

   Lipolaser to najnowsze osiągnięcie w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem. Ten sprzęt do liposukcji, wykorzystuje diodę laserową do zmniejszenia tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem promieniowania laserowego o odpowiedniej częstotliwości 650 MW. Jego innowacja polega na zastosowaniu promieniowania podczerwonego o długości 940 nm, co powoduje biostymulację naturalnych procesów metabolicznych.

Jak działa sprzęt do liposukcji – lipolaser?

    W wyniku ekspozycji na lipolaser dochodzi do lipolizy, biochemicznej reakcji rozpadu tkanki tłuszczowej (trójglicerydów) na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Usunięta w ten sposób tkanka tłuszczowa jest transportowana przez układ limfatyczny i przekształcana w energię. Lipolaser działa tylko na tkankę tłuszczową, nie uszkadzając sąsiadujących tkanek i naczyń krwionośnych. Urządzenie nie niszczy błon komórek tłuszczowych, ale jedynie w znaczący i kontrolowany sposób zmniejsza ich zawartość i objętość. Należy zauważyć, że zabieg z wykorzystaniem sprzętu do liposukcji  jest bezbolesny i nie wiąże się z nim ryzyko związane ze znieczuleniem, nie pozostawia blizn na skórze. Skóra pod wpływem promieni skurczy się i nie ma potrzeby bandażowania.

Lipolaser stosuje się do:

 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Usunięcia cellulitu
 • Odblokowanie przepływu limfy
 • Przyspieszony metabolizm.

Zalecenia po liposukcji ultradźwiękowe i laserowej

    Aby ułatwić i przyspieszyć konwersję produktów lipolizy, zaleca się liposukcję ultradźwiękową i lipolaser w połączeniu z innymi procedurami poprawiającymi drenaż limfatyczny: dermomasaż, mezoterapia bezigłowa. Wyposażając salon medycyny estetycznej w sprzęt do liposukcji, warto skorzystać z oferty producenta takich urządzeń. Urządzenia wielofunkcyjne (kombajny kosmetyczne) firmy Medika z linii Premium i Basic posiadają wiele funkcji, wśród których dostępna jest liposukcja ultradźwiękowa i lipolaser duo. Kupując jedno urządzenie można uzyskać dostęp do 10 modułów i 18 nowatorskich technologii. Mogłeś do nas trafić szukając: liposukcja ultradźwiękowa, liposukcji ultradźwiękowej, kombajn kosmetyczny, nadmiaru tkanki tłuszczowej, zabiegu liposukcji, fale radiowe.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie