Body shaper to nowoczesne urządzenie wykorzystujące działanie masażu ssąco – próżniowego w celu modelowania sylwetki, ujędrnienia ciała oraz usunięcia cellulitu.

Czym jest cellulit i kto się z nim zmaga?

Cellulit, z którym boryka się wiele kobiet, to defekt tkanki tłuszczowej objawiający się zmianami o charakterze włóknisto – obrzękowym w obszarze tkanki podskórnej.Niestety, pomimo tego, że jest to defekt podskórny, to uwidacznia się on na zewnątrz naszego ciała, w postaci guzków, pofałdowanej skóry oraz różnego rodzaju zgrubień, ulokowanych głównie na biodrach, udach i pośladkach, ale występujących też na brzuchu, a nawet ramionach. Ze względu na swój specyficzny wygląd cellulit bywa niekiedy nazywany „skórką pomarańczową”.

Metody walki z cellulitem dostępne w gabinetach kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych możemy wybierać spośród kilku metod walki z cellulitem. Do najpopularniejszych zaliczamy body shaping, mezoterapię igłową i mezoterapię mikroigłową.Mezoterapia igłowa wykorzystuje igły do wprowadzania pod skórę substancji o działaniu ujędrniającym oraz lipolitycznym. W przypadku mezoterapii mikroigłowej liczne nakłucia, które wykonuje się na skórze, pobudzają jej regeneracją i odbudowę.Dodatkowo na końcowym etapie zabiegu stosuje się ampułki o bogatym składzie, zawierające m.in. substancje ułatwiające redukcję cellulitu. Kolejną metodą stosowaną w redukcji cellulitu jest body shaping, czyli rodzaj masażu próżniowo – ssącego, który wykonany w obszarach objętych cellulitem, prowadzi do jego znaczącej redukcji.

Czym jest body shaping i na czym polega?

Jak już wspomniano body shaping jest rodzajem masażu. W zależności, jaka głowica jest wykorzystywana w tym procesie, może to być masaż próżniowy lub ssący. Zabiegowi body shaping’u można poddawać wszystkie obszary, które narażone są na pojawienie się cellulitu, w tym uda, pośladki, brzuch.Masaż ma działanie szerokie, oddziałuje bowiem nie tylko na skórę, ale również na układ krwionośny oraz limfatyczny. Masaż jest prowadzony w ściśle określonym kierunku, mianowicie w stronę węzłów chłonnych. Dzięki temu możliwe jest odprowadzenie nadmiaru toksyn do wątroby, a potem ich szybsze usunięcie z organizmu.Dzięki zabiegowi body shaping tkanki skóry i komórki tłuszczowe zostają lepiej dotlenione i ukrwione, co przyspiesza zachodzące w nich procesy lipolityczne.Masaż body shaper ma również stymulujące działanie na tkankę łączną – przyspiesza on produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze. Zabieg body shaping nie ma działania odchudzającego, ale w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną oraz odpowiednią dietą, może wspomagać utratę wagi ciała.

Jak przebiega zabieg body shaping i czy jest bolesny?

Zabieg body shaping umożliwia szeroką regulację zastosowanych parametrów, co umożliwia dostosowanie go do indywidualnej wrażliwości klientów. Zazwyczaj nie jest on bolesny, ale zdarza się, że dla niektórych osób pierwsze kilka sesji jest nieprzyjemne, czasami bolesne.Po kilku wizytach w gabinecie skóra przyzwyczaja się i wszystkie nieprzyjemne odczucia znikają.Zabieg shaper body, aby przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być wykonany kilkukrotnie. Jeśli problem z cellulitem jest poważny, to może być potrzebne nawet kilkanaście wizyt w salonie kosmetycznym. Zazwyczaj wykonuje się od 10 do 20 zabiegów. Zabiegi odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu. Po zakończeniu serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegu przypominającego kilka razy w miesiącu. Jeden zabieg twa około 20 – 30 minut.Jeśli w miejscu poddanym masażowi pojawią się siniaki, zaleca się odczekanie z następnym masażem do momentu ich całkowitego wygojenia. Po zakończeniu zabiegu na skórę można nałożyć dodatkowo serum antycellulitowe, które wzmocni efekt samego masażu.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu body shaping?

Podstawowe wskazania do zabiegu urządzeniem shaper body to obecność cellulitu, zarówno wodnego jak i tłuszczowego. Masaż body shaping może również wspomagać w walce z obrzękami oraz wiotką skórą.Niestety nie wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniem do procesu body shaping, jak do wielu innych zabiegów kosmetycznych, jest ciąża oraz karmienie piersią. Nie zaleca się również wykonywania go w przypadku problemów ze skórą, w tym chorób i stanów zapalnych skóry czy łuszczycy.Zabieg body shaping nie powinien być realizowany u osób, które zmagają się z problemami z układem krwionośnym. Przeciwwskazaniem w tym przypadku są wszelkie choroby serca, krwawienia i krwotoki, hemofilia, skaza naczyniowa oraz zakrzepowe zapalenie żył i generalnie obecność zakrzepów. Doradza się przełożenie zabiegu w razie wystąpienia gorączki oraz chorób o podłoży bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym.Shaper body to przyjemny, relaksujący zabieg, który wspomoże w walce z cellulitem. Warto rozważyć skorzystanie z tej usługi w salonie kosmetycznym, szczególnie jeśli mamy problemy w tym obszarze.

Мітки: