Karboksyterapia na czym polega?

логотип medika
Medika
16/2/2022
-
5
хв
логотип medikaKarboksyterapia na czym polega?

Karboksyterapia to zabieg, który ma na celu odmłodzenie skóry za pomocą dwutlenku węgla. Ten innowacyjny zabieg jest niezwykle  i uznawany przez specjalistów za przełom w kosmetologii kosmetycznej. Dlaczego ten zabieg jest tak , na czym polega i jak przebiega? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Karboksyterapia, a nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu w niewielkich ilościach czystego dwutlenku węgla - CO2, do warstw skóry i tkanki podskórnej, na głębokość od 1 do 10 mm. Wykorzystuje się do tego urządzenie, które precyzyjnie wprowadza substancje do tkanek.Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie CO2 - dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę zmienia się w kwas węglowy i rozpuszcza zawartość komórek tłuszczowych, usprawniając drenaż limfatyczny. Zabieg sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej napięta a także powoduje usunięcie toksyn znajdujących się w tkankach.W terapii cellulitu zwiększa się przepływ krwi, likwidują się zwłóknienia i następuje znaczna redukcja cellulitu. Karboksyterpia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a do tego przynosi zadowalające rezultaty w krótkim czasie. W niektórych salonach podczas karboksyterapii podaje się podgrzany dwutlenek węgla, co zwiększa komfort pacjenta. podczas zabiegu.

karboksyterapia cena

Karboksyterapia - wskazania

Zabieg karboksyterapii jest pożądany u pacjentów, którzy mają problem z cellulitem, drugi podbródek, luźną skórę ramion, rozstępy (na brzuchu, udach, pośladkach), posiadają zbyt dużo tkanki tłuszczowej - np. na brzuchu, mają nieestetyczne blizny np. po cesarskim cięciu lub zabiegach chirurgicznych, wiotka skóra pozbawiona jędrności na twarzy i ciele, głębokie zmarszczki, rozstępy a także osłabione cebulki włosowe i nadmierne wypadanie włosów.Zabieg karboksyterapii pomaga także w leczeniu owrzodzeń - stymuluje mikrokrążenie i przyśpiesza powrót do zdrowia. Innym wskazaniem są np. skurcze nóg - zabieg pobudza krążenie i zmniejsza ból skurczowy, ponieważ dzięki jej ingerencji mięśnie mają dostarczone więcej substancji odżywczych.Terapia dwutlenkiem węgla uważana jest za wszechstronną i znajduje swoje zastosowanie w wielu problemach. Może być przeprowadzana jako samodzielny zabieg lub jako wspomaganie innych zabiegów kosmetologicznych oraz medycznych. Warto przedyskutować to że specjalistą - kosmetologiem, aby otrzymać najbardziej zadowalające efekty.

karboksyterapia na jaki efekt mozemy liczyc

Efekty karboksyterapii, rozszerzenie naczyń krwionośnych

Zabieg karboksyterapii jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami urodowymi.  efekty osiąga się w terapii rozstępów, cieni pod oczami i cellulitu. Badania wykazują, że terapia dwutlenkiem węgla daje szansę na ogromną poprawę wyglądu skóry w tych rejonach.

Oprócz wyżej wymienionych problemów, zabieg poradzi sobie  z rozszerzonymi, widocznymi naczynkami, łuszczycą, bliznami pozabiegowymi oraz potrądzikowymi, zmarszczkami, cellulitem, zwiotczają skórą, wypadaniem włosów oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Powodzenie zabiegu zależy od wielu czynników. W przypadku niektórych defektów skóry konieczne jest powtarza nie zabiegów. Efekt zależy nie tylko od umiejętności specjalisty oraz miejsca aplikacji, ale także od trybu życia i pielęgnacji pacjenta.

karboksyterapia jak dlugo utrzymuje sie efekt

Przygotowanie do zabiegu karboksyterapii

Do zabiegu karboksyterapii można się odpowiednio przygotować. Przed udaniem się na usługę można zastosować maść z witaminą K w miejscu, gdzie będzie wykonywany zabieg. Ma ona działanie nawilżające, zmniejsza zaczerwienienie, widoczność rozszerzonych naczynek oraz zmniejszy podrażnienie skóry i wspomoże jej regenerację po zabiegu.

Zastosowanie maści jest propozycją, ale nie jest konieczne. Należy natomiast pamiętać szczególnie o tym, aby bezpośrednio przed karboksyterapią nie pić kawy, nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.

karboksyterapia efekty

Przebieg zabiegu karboksyterapii

W trakcie zabiegu kosmetolog dezynfekuje obszar, w którym będzie wykonywana (karboksyterapia - urządzenia kosmetyczne Medika), a następnie za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, rozprowadzając go równomiernie pod skórą.

Podczas trwania zabiegu pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort w wyniku wprowadzania substancji pod skórę, ale efekt ten ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest całkowicie bezbolesna. W kurację wchodzi seria zabiegów wykonywanych w przerwach od 8 do 14 dni.

ilość zabiegów to od 6 do 15 powtórzeń. Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona i opuchnięta przez kilka godzin, potem ten efekt znika. Po zabiegu należy szczególnie unikać ryzyka zakażeń skóry, opalania oraz poddawania skóry dużym zmianom termicznym.

Zalecane jest również zrezygnować z siłowni na 2-3 dni po zabiegu. Po zakończeniu kuracji następuje  poprawa kondycji skóry. Co roku powinno się wykonywać tak zwany zabieg podtrzymujący.

Powikłania po zabiegu karboksyterapii

Zabieg nie powoduje na skórze trwałych uszkodzeń oraz w żaden sposób jej nie uwrażliwia, np. na promieniowanie UV. Jednak karboksyterapia powoduje występowanie pewnych skutków ubocznych. Są to przede wszystkim rumienie, wybroczyny, siniaki, obrzęki, krwiaki i stan zapalny w miejscu iniekcji.

Aby uniknąć skutków ubocznych należy udać się do sprawdzonego zakładu kosmetycznego z kompetentnym specjalistą, posiadającym odpowiednią wiedzę. Niestety, niektóre salony mogą posiadać urządzenia i gaz bez certyfikatów medycznych oraz bez regulacji przepływu gazu - co jest niedopuszczalne i zagraża zdrowiu pacjentów.

Należy na to bardzo uważać. Ta metoda mimo korzyści zdrowotnych posiada także wiele przeciwwskazań. Przed wizytą na zabiegu karboksyterapii należy upewnić się, że nie ma żadnych czynników powodujących zagrożenie. Wbrew pozorom jest ich dość dużo i możemy nawet nie zdawać sobie z nich sprawy, dlatego warto upewnić się o swoim zdrowiu.

Karboksyterapia - przeciwwskazania

Niektóre osoby nie mogą poddać się zabiegowi karboksyterapii. Są to przede wszystkim pacjenci, którzy chorują na: zakrzepowe zapalenie żył, jaskrę, zator tętnicy płucnej, hemofilię, ciężkie choroby płuc, anemię sierpowatą, niewydolność nerek, poikilodermię, nieustabilizowane ciśnienie krwi, łuszczycę, egzemę, wysypkę, nowotwory, stany przed nowotworowe, epilepsję, zawał serca, dusznicę, opryszczkę, immunosupersję, choroby układu odpornościowego.

Wykonywanie zabiegu karboksyterapii jest zakazane u kobiet w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią oraz u osób ze skórą ze zmianami zapalnymi, chorobowymi, zmagającymi się z podrażnieniami, bliznami, zaburzeniami gojenia lub po przebytych zabiegach chirurgicznych.

Мітки: