Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?
Jeśli szukasz sposobu na podkreślenie brwi i nadanie im większej wyrazistości, możesz rozważyć wykonanie makijażu permanentnego. Zabieg znany jest również jako mikro pigmentacja, makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu kosmetycznego, który może pomóc w stworzeniu pełniejszych, ciemniejszych brwi.
Makijaż permanentny to bezpieczny i stosunkowo bezbolesny zabieg, który może wykonać wykwalifikowana kosmetyczka lub dermatolog. Pigment jest wszczepiany w skórę za pomocą cienkiej igły, a każde nakłucie i wstrzyknięcie pigmentu jest robione w taki sposób, aby jak najdokładniej odwzorować naturalne włoski.
Oto cztery najważniejsze powody, dla których warto rozważyć mikro pigmentację:
- Oszczędzaj czas każdego dnia. Konieczność codziennego uzupełniania brwi może być czasochłonna, a czasem nawet krępująca. Dzięki makijażowi permanentnemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Nie musisz się już martwić o nadążanie za trendami czy kolorami, ponieważ pigment na długo pozostanie na Twojej twarzy.
- Mniej kłopotów, więcej pewności siebie. Dzięki makijażowi permanentnemu nie musisz się już przejmować idealnym narysowaniem brwi lub proszeniem o pomoc w ich wykonaniu. Będziesz mieć pełną kontrolę nad ich wyglądem.
- Nigdy więcej reakcji alergicznych. Wiele osób ma alergię na tradycyjne kosmetyki i za każdym razem, gdy nakładają makijaż, odczuwają stany zapalne i zaczerwienienia oczu. Dzięki makijażowi permanentnemu ten problem będzie już przeszłością, ponieważ nie będziesz musiała codziennie nakładać na skórę kosmetyku.
- Oszczędzaj pieniądze. Makijaż permanentny to jednorazowa opłata, która może trwać przez lata, więc na dłuższą metę zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Już nigdy nie będziesz musiała kupować ołówków ani kredek do brwi, samo to powinno przekonać Cię do rozważenia mikro pigmentacji.
Po jakim czasie można moczyć brwi po makijażu permanentnym?
Jeśli planujesz makijaż permanentny brwi, być może zastanawiasz się, jak długo trzeba czekać, zanim będzie można je ponownie zamoczyć. Osoba, u której był wykonywany zabieg, na pewno udzieli Ci wskazówek, czego nie robić podczas procesu gojenia, ale to od Ciebie zależy, czy się do nich zastosujesz.
Powodem, dla którego z początku musisz trzymać się z dala od wody, są minerały w mydle i żelu pod prysznic. Mogą one łatwo wniknąć w świeżo wytatuowane obszary, co doprowadziłoby do przebarwień i blizn.
Aby barwnik na brwiach pozostał nienaruszony, nie należy ich w ogóle moczyć przez przynajmniej 2 tygodnie. Nawet po upływie tego czasu, należy być ostrożnym z ich dotykaniem i dobrać kosmetyki, które na pewno nie spowodują podrażnienia, czyli na jakiś czas zrezygnować z silnych składów.
Jak często przemywać brwi po makijażu permanentnym?
Po zabiegu makijażu permanentnego ważne jest, aby brwi były czyste i pozbawione zwykłego makijażu. Oto krótki przewodnik, jak często należy myć świeżo zrobione brwi.
Odpowiedź zależy od tego, ile normalnie nosisz makijażu i jakiego rodzaju makijażu permanentnego używałeś. Ci, którzy mają tatuaże na brwiach, prawdopodobnie nigdy nie będą musieli się martwić ich ponownym myciem, ale ci, którzy mieli zrobiony microblading lub inną formę makijażu brwi, będą musieli myć brwi przynajmniej raz dziennie.
Jeśli jesteś w grupie, która potrzebuje oczyszczania tylko raz na kilka dni, oto co możesz zrobić: Najpierw zwilż brwi, aby pozbyć się luźnych włosków. Następnie przetrzyj je wilgotnym wacikiem, aby wchłonąć makijaż i olej ze skóry pod spodem. Na koniec wytrzyj wacikiem lub czystym ręcznikiem papierowym, aby usunąć nadmiar wilgoci.
Ten proces można powtarzać tak często, jak to konieczne, ale ważne jest, aby nie zostawiać makijażu na brwiach zbyt długo, ponieważ może on zatykać pory i prowadzić do infekcji. Zaleca się mycie brwi przynajmniej raz na trzy dni. Jeśli nie możesz tego zmieścić w swoim harmonogramie, spróbuj robić to przynajmniej dwa razy w tygodniu. może dać to, że makijaż nie odkłada się na skórze i nie powoduje problemów.
Oto kilka innych wskazówek, jak często należy myć brwi w zależności od rodzaju makijażu permanentnego:
- Microblading: Raz dziennie.
- Tatuaż: do trzech razy w tygodniu.
- Brwi półtrwałe: cztery razy w miesiącu.
W jaki sposób myć twarz po makijażu permanentnym brwi?
Używaj ciepłej, nie gorącej, wody do mycia twarzy i brwi; gorąca woda może zwiększyć stan zapalny już wrażliwej skóry.Używaj delikatnych środków myjących lub płynów do mycia twarzy (takich jak balsamy do twarzy lub łagodniejsze środki myjące), które są przeznaczone do skóry wrażliwej, jest to szczególnie ważne po wykonaniu makijażu permanentnego.
- Jeśli Twoje brwi są suche i napięte po ich umyciu, spróbuj nałożyć odrobinę oleju lub kremu nawilżającego.
- Nie szoruj twarzy ani brwi; może to powodować podrażnienie.
- Myj brwi co drugi dzień lub najwyżej raz w tygodniu.
- Do codziennego czyszczenia wystarczy opłukać brwi zimną wodą i osuszyć je miękkim ręcznikiem.
Ile razy dziennie smarować brwi po makijażu permanentnym?
Jeśli wykonałaś permanentny makijaż brwi, możesz się zastanawiać, co i jak często trzeba nakładać, aby wyglądały jak . Okazuje się, że odpowiedź zależy od kilku czynników. Jeśli masz tłustą skórę lub mieszkasz w wilgotnym środowisku, musisz zachować szczególną ostrożność, aby nie nadużywać produktów, które mogą powodować łuszczenie się, a tym samym blaknięcie pigmentu.
Z drugiej strony, jeśli masz suchą skórę – lub przebywasz w klimacie, w którym jest mało wilgoci – możesz chcieć unikać produktów z olejkami, ponieważ mogą one powodować łuszczenie się makijażu permanentnego Należy unikać stosowania produktów na bazie oleju na brwiach, jeśli są tłuste.
Zamiast tego wybierz żel do brwi lub kremową formułę, która równomiernie rozprowadza się po skórze i nie osadza się na powierzchni. Jeśli twoja skóra jest sucha, będzie używać bezolejowego kremu nawilżającego, aby powstrzymać łuszczenie się.
Jeśli chodzi o częstotliwość smarowania, należy robić to 2 razy dziennie przez około. 3-4 dni. Pamiętaj jednak, że porad może udzielić ci tylko specjalista, u którego wykonywany był a jeśli dzieje się coś niepokojącego, najbardziej odpowiednim krokiem jest skontaktowanie się z nim.