Makijaż permanentny - kilka faktów

логотип medika
Medika
17/2/2016
-
3
хв
логотип medikaMakijaż permanentny - kilka faktów

Kiedyś malowanie twarzy miało wiele znaczeń. Makijaż miał za zadanie zamaskować, odstraszyć, pokazać wyższość bądź przynależność. Dziś używany jest na codzień, a jego główną funkcją jest podkreślenie kobiecego piękna. Długie rzęsy, gęste brwi i pełne usta - to najcenniejsze dary natury, odpowiednio podkreślone, doskonale wtapiają się we współczesny kanon piękna. Co zatem daje makijaż permanentny? Gdzie się go stosuje…i jak?

Fakt pierwszy, odrobina historii

Makijaż permanentny zupełnie tak samo jak zwykły, nie są nowością. Ten pierwszy używany był już kilka tysięcy lat temu przez Azjatów. Oczywiście w sposób, w jaki teraz nikt by tego nie zrobił, bo bambusowym pręcikiem z włóknem jedwabiu. Jednakże wtedy zapewne pigmenty pochodzenia roślinnego były bardziej naturalne niż dziś, ale też traciły szybciej barwę.

Badacze przeszłości twierdzą, iż panie owijały włóknem z jedwabiu igłę umieszczoną na pręciku, nasączały barwnikiem, a następnie za pomocą nakłuć wprowadzały pigment pod skórę. Najczęściej poprawianym miejscem były brwi oraz kreski na powiece, które miały imitować gęste rzęsy.

Wiemy jak było kiedyś…a dziś?

Dziś makijaż permanentny nie jest bolesny, a nowoczesne technologie ułatwiają i przyspieszają jego wykonanie. Co jest potrzebne? Sprzęt, czyli odpowiednia maszynka, pigmenty, znieczulenia, wszystko to z łatwością można nabyć w sklepie. Zastosowanie maszynki do makijażu, która może dać stabilną i precyzyjną pracę, jest bardzo ważne.

wybrać tą z laserem biostymulacyjnym, który przyspiesza gojenie się skóry. Dzięki precyzyjnej i wyprofilowanej rączce makijaż będzie równy, wprowadzony w odpowiednie warstwy skóry i odpowiednio wykonturowany. Co oprócz sprzętu? Umiejętności. Zdecydowanie. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na taki makijaż powinien dokładnie zapoznać się z wcześniejszymi pracami kosmetyczki.

Czy to jest na 100% trwałe?

Sama nazwa makijażu mówi o tym, że jest on stały. Mimo że taki make-up wywodzi się ze sztuki tatuażu, to pigmenty nie są wstrzykiwane aż tak głęboko, a wykonany makijaż utrzymuje się od 3 do 5 lat. Po czym blaknie i znika całkowicie. Przez ten okres czasu jest w 100% trwały. Można go do pewnego stopnia skorygować, po jakimś czasie poprawić lub zdecydować się na inny i wprowadzić go od nowa.

Jakie są zalety i wady?

Jak wszystko, także makijaż permanentny ma swoje dobre i złe strony. Zdecydowanie po stronie wad należy postawić fakt, iż jest on dosyć drogi oraz wykonywany jest przy użyciu igły, więc należy upewnić się, że wszystko jest sterylne. Kolejną wadą jest to, że utrzymuje się stosunkowo długo na twarzy.

Naturalnie jego trwałość może być także zaletą. Jednak trzeba zwrócić uwagę na jakość jego wykonania i wizualizację przed samym zabiegiem, bo później może być za późno, by cokolwiek zmienić. Makijaż permanentny jest także oszczędnością czasu, ponieważ nie trzeba codziennie rano malować brwi czy kresek na powiekach. Poza tym umożliwia tuszowanie blizn, plam oraz innych zmian skórnych. A co najważniejsze, sprawia że kobieta jest naturalnie piękna zarówno rano jak i w nocy.

Większość kobiet, które decydują się na makijaż permanentny, to osoby zabiegane, które chcą zawsze wyglądać idealnie. Biorąc pod uwagę tempo dzisiejszego życia oraz trendy przypływające z zachodu, nie można się temu dziwić. Każdy dąży do wersji samego siebie. Taki trwały makijaż jest niemal idealnym wyjściem, bo drogie Panie, czy nie cudownie byłoby codziennie rano patrzeć na siebie i wyglądać pięknie? Po prostu, naturalnie, bez operacji, bez zbędnych zabiegów. co trzeba zrobić to zdobyć się na odwagę i znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny. Piękno jest w zasięgu ręki.

Мітки: