Mezoterapia mikroigłowa

логотип medika
Medika
23/8/2015
-
3
хв
логотип medikaMezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii

Warstwa rogowa naskórka jest tym elementem, który utrudnia przenikanie większości składników aktywnych. W celu pokonania tej bariery stosowano już wiele metod, głównie w postaci peelingów mechanicznych lub chemicznych, a także promotorów przenikania.

Jedną z nowych metod jest mikronakłuwanie, które nie tylko ma poprawić przenikanie substancji aktywnych, ale samo w sobie jest również zabiegiem stymulującym procesy naprawcze w skórze.

Kiedy skóra ulega mikrouszkodzeniom w jej wnętrzu uruchomione zostają mechanizmy regeneracji. W wyniku zabiegu uruchomione zostają czynniki wzrostu, przede wszystkim TGF alfa i TGF beta, a także FGF 2 - czynnik stymulujący fibroblasty do produkcji białek wchodzących w skład macierzy międzykomórkowej.

Po wstępnej regeneracji dochodzi do przebudowy macierzy, szczególnie wyraźnie wzmaga się produkcja kolagenu typu I i glikozaminoglikanów. Efektem przebudowy struktury białek i proteoglikanów jest poprawa jędrności skóry, uelastycznienie tkanek i ogólne odmłodzenie skóry.

mezoterapia na cellulit

Zabieg mikronakłuwania

Mikronakłuwanie jest zabiegiem m w przypadku utraty jędrności skóry, pojawienia się pierwszych zmarszczek, pogrubienia warstwy rogowej naskórka,

przed i po_mikro

rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, przebarwień i blizn. Podczas zabiegu wykonuje się nakłucia igłami o różnej długości od 0,2 do 2 mm.

Długość igieł zależna jest od okolicy zabiegowej i docelowej głębokości działania. Na twarzy używa się zwykle igieł nie dłuższych niż 1 mm, pamiętać trzeba również, że w okolicach oczu skóra jest najcieńsza, stąd konieczne jest zastosowanie igieł krótszych.

Jeśli celem zabiegu jest odnowa i stymulacja fibroblastów wybierać należy igły o długości do 0,5 mm. W przypadku zmian potrądzikowych czy blizn igły mogą być dłuższe.

Tego rodzaju mezoterapia może być również stosowana na problemy z cellulitem czy rozstępy, wówczas igły nie przekraczają 2 mm długości.

Derma rollery

Najpopularniejszymi urządzeniami są derma rollery, czyli wałki zaopatrzone najczęściej w kilkaset tytanowych igieł. Wg niektórych danych w trakcie pięciominutowego zabiegu rollerem możemy uzyskać aż do 500000 mikrokanałów, co doskonale poprawia przenikanie substancji aktywnych w głąb naskórka. Zabieg jest bezpieczny i przynosi minimalne ryzyko alergii. Jego ogromną zaletą jest również szybka regeneracja i brak trwałych uszkodzeń.

cytatt2

Inną metodą jest mikromezoterapia frakcyjna, czyli zabieg z wykorzystaniem urządzenia wyposażonego w jednorazowe kartridże z mikroigłami.

Jest on w pełni sterylny (kartridźe są wymienne), umożliwia także kontrolę długości igieł i prędkość ich wbijania się w naskórek. Nakłucia powstają na skutek pulsacyjnej pracy głowicy.

Drgania wpływają stymulująco na proces syntezy białek podporowych.

W trakcie zabiegu nie ma ryzyka uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych, co znacznie skraca czas rekonwalescencji. Właściwie klient może natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków. Metoda bardzo dobrze sprawdza się nawet na delikatnej skórze, takiej jak okolice oczu.

zzamilowania

Przeciwwskazania do mikromezoterapii

Oczywiście należy pamiętać, że tu również występują przeciwwskazania. Mikromezoterapii z założenia nie wykonujemy u kobiet w ciąży i karmiących.

Nie wolno także wykonywać tego zabiegu w przypadku cukrzycy, zakaźnych dermatoz, przyjmowania preparatów przeciwzakrzepowych, skłonności do powstawania bliznowców, terapii retinoidami, trądziku różowatego i niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Zabieg może być wykonywany przez cały rok, jednak należy pamiętać o fotoprotekcji i nie wystawiać się na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych.

Мітки: