Ultradźwięki sprzęt kosmetyczny i medyczny
Medycyna estetyczna wykorzystuje ultradźwięki w sprzęcie do zabiegów kosmetologicznych
Ultradźwięki zwiększają aktywność substancji aktywnych i sprzyjają ich penetracji wewnątrzkomórkowej. Skóra przed procedurą powinna zostać oczyszczona. Pomiędzy powierzchnią głowicy ultradźwiękowej a skórą, na którą wpływają ultradźwięki, musi istnieć ośrodek kontaktowy, ponieważ w powietrzu występuje praktyczne tłumienie drgań ultradźwiękowych.
Jedna z najpopularniejszych procedur w ostatnim czasie to peeling ultradźwiękowy i ultradźwiękowa sonoforeza, ultradźwięki w sprzęcie kosmetologicznym, nie powodują dolegliwości bólowych u pacjentów. Popularność tych zabiegów polega na tym, że ultradźwięki to najdelikatniejszy sposób na oczyszczenie i poprawę stanu nawet alergicznej i nadwrażliwej skóry. Oczywiście wszystkie te właściwości ultradźwięków przyciągają pacjentów do salonów medycyny estetycznej, wielu z nich ma stałego kosmetologa i ulubione zabiegi.
Ultradźwięki sprzęt wielofunkcyjny (kombajn kosmetyczny)
Na skórze zwilżonej solą fizjologiczną porusza się głowica z ultradźwiękami sprzęt powoduje tarcie i ultradźwięki wnikają w naskórek i tam działają, wybiórczo na komórki, usuwają stare i uszkodzone, nie wpływając na młode i zdrowe. Bezbolesne czyszczenie ultradźwiękowe usuwa martwe komórki, oczyszcza pory, eliminuje zatory łojowe, poprawia metabolizm komórkowy, stymulując odnowę komórek naskórka. Stare komórki są usuwane, a nowe pojawiają się na powierzchni, w wyniku, czego skóra wygląda świeżo i aksamitnie.
Dzięki działaniu ultradźwięków i terapii ultradźwiękowej równowaga wodno-tłuszczowa skóry jest znormalizowana, co umożliwia stosowanie peelingu ultradźwiękowego zarówno dla skóry tłustej, suchej i wrażliwej. Oprócz procedury bezpośredniego oczyszczania, peeling ultradźwiękowy to wspaniały sposób na odmłodzenie skóry, fale stymulują syntezę kolagenu i elastyny, które wspierają elastyczność skóry i przeciwdziałają zmarszczkom.
Ten rodzaj oczyszczenia ultradźwiękami sprzętem kosmetologicznym rozwiązuje wiele problemów skórnych. Zaleca się stosowanie peelingu ultradźwiękowego, jeśli planuje się wykonać inne zabiegi, a peeling będzie idealnym etapem przygotowawczym, zapewniającym głębszą penetrację preparatów kosmetycznych w głąb skóry. Ultradźwięki mają działanie przeciwdrobnoustrojowe, a także sprzyjają resorpcji blizn.
Wskazania do terapii ultradźwiękowej sprzętem oddziałującym na tkanki
- Poprawione krążenie krwi w skórze (zwykle skóra palacza, ciemna skóra, zmęczona i wyblakła, słabo zaopatrzona w tlen, przedwczesne starzenie, fotostarzenie)
- Wprowadzenie substancji aktywnych do skóry (elektroporacja)
- Odmłodzenie tkanki łącznej skóry (zanikowa skóra, osłabiony turgor)
- Usuwanie trądziku różowatego, pospolitego i teleangiektazji
- Usuwanie i zapobieganie rozstępom
- Głębokie oczyszczenie skóry poprzez usunięcie toksyn
- Usuwanie zmian pigmentacyjnych
- Poprawa napięcia i elastyczności skóry.
Ultradźwięki sprzęt do sonoforezy
Zabieg łączący wprowadzenie do skóry surowic pod wpływem ultradźwięków i jednoczesnego mikromasażu i liftingu. Pod wpływem ultradźwięków aparat wykonuje masaż tkanek na poziomie komórkowym, aktywowany jest metabolizm i mikrokrążenie, przyspieszona jest regeneracja tkanek. Zaletą procedury ultradźwiękowej jest to, że ekspozycja na wprowadzane substancje utrzymuje się przez kilka dni.
Peeling ultradźwiękowy (peeling kawitacyjny) to wygodna, alternatywa dla traumatycznego oczyszczania ręcznego. W kontakcie ze specjalnym żelem wiążącym fala ultradźwiękowa o niskiej mocy i częstotliwości tworzy bąbelki wypełnione rozpuszczonym powietrzem, które powiększają się, a następnie nagle pękają. Energia rozpadających się pęcherzyków wytwarza silną falę uderzeniową, która zapewnia bardzo dokładne i całkowicie bezbolesne oczyszczanie skóry z martwych komórek skóry, toksyn i nadmiernego wydzielania gruczołów łojowych. W tym przypadku skóra właściwa nie nagrzewa się, co pozwala wykorzystać tę metodę do pielęgnacji trądziku różowatego i skóry wrażliwej.
Ponadto stosuje się aparat do ultradźwięków do korekcji sylwetki bez operacji. Pod wpływem specjalnych impulsów niskiej częstotliwości komórki tkanki tłuszczowej są niszczone, tłuszcz przechodzi w stan ciekły i jest naturalnie wydalany z organizmu. Jednak inne komórki i naczynia krwionośne nie są uszkodzone.
Pod wpływem mikromasażu spowodowanego wahaniami ciśnienia fali ultradźwiękowej poprawia się krążenie krwi, oddychanie i odżywianie skóry, zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, co pozwala preparatom kosmetycznym wniknąć głęboko do środka i działać tak, jak to możliwe. W zależności od potrzeb skóry sonoforezę (połączoną metodę ekspozycji na skórę za pomocą ultradźwięków i zastosowanych roztworów) można wykonać przy użyciu środków nawilżających, odżywczych, normalizujących, przeciwstarzeniowych i antycellulitowych.
Korzyści z procedury sonoforezy:
- Procedura nieinwazyjna
- Szybkie i bezbolesne oczyszczanie skóry
- Natychmiastowy i trwały efekt
- Brak dyskomfortu podczas procedury
- Przy odpowiednim doborze substancji aktywnych zdolność do rozwiązania wielu indywidualnych problemów skórnych.
Procedura jest zwykle przeprowadzana po peelingu ultradźwiękowym i pozwala na zastosowanie wibracji ultradźwiękowych sprzętem do wprowadzenia do skóry właściwej różnych składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Ultradźwięki zwiększają elastyczność tkanki łącznej dzięki przywróceniu kolagenu i elastycznych włókien, tonizują mięśnie i poprawiają drenaż limfatyczny. Energia mechaniczna przenikająca przez tkanki jest przekształcana w ciepło, dzięki czemu następuje przyspieszenie reakcji biochemicznych. Poprzez sonoforezę można wprowadzić substancje o niskiej masie cząsteczkowej, kwas hialuronowy, kolagen.
Dzięki temu efektowi osiąga się maksymalne nawilżenie i ujędrnienie zwiotczałej skóry. Procedura sonoforezy jest zalecana dla bardzo suchej i nadwrażliwej skóry, w której przeciwwskazane są efekty chemiczne lub mechaniczne, a także w celu redukcji tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem. Poszukując do ultradźwięków sprzętu wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na urządzenia (w tym aparat do ultradźwięków) polskiego producenta Medika, który posiada tylko certyfikowany sprzęt z długim okresem gwarancji, wsparciem szkoleniowym i posprzedażowym.
Aparat do ultradźwięków znaleźć można na tej stronie. Wysokiej jakości aparat do terapii ultradźwiękowej pozwoli na przeprowadzenie zabiegów. Znajdź sprzęt dla siebie korzystając z wyszukiwarki lub opcji sortuj wg. Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami przez adres e mail lub telefonicznie. Przedstawimy aparaty do ultradźwięków w maksymalny sposób dostosowane do Twoich oczekiwań.