Pozostałe artykuły o medycynie estetycznej
Hurtownia kosmetyczna, hurtownie kosmetyczne
Dermomasaż: do czego służy, jak się go wykonuje i przeciwwskazania
Salon kosmetyczny
Fala akustyczna w redukcji cellulitu
Jak starzeje się skóra cz. II
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą u kosmetyczki
Kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają nam osiągnąć pożądane efekty w krótkim czasie. Najczęściej wybieranymi zabiegami są te związane z modelowaniem sylwetki lub owalu twarzy, dogłębnym oczyszczaniem skóry, redukcją cellulitu, makijażem permanentnym brwi oraz wygładzaniem zmarszczek. Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę w gabinecie, zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych procedur – na czym polegają, jak się do nich przygotować, jakie są zalecenia po zabiegu oraz co ewentualnie może stanowić przeciwwskazanie do jego wykonania.
Złuszczanie naskórka – kluczowa faza pielęgnacji
To, co czyni skórę piękną, to wcale nie starannie wykonany makijaż z użyciem kosmetyków z najwyższej półki. To przede wszystkim systematyczna pielęgnacja składająca się z kilku etapów. Po pierwsze – demakijaż (np. z użyciem naturalnych olejków, płynów micelarnych albo żeli). Po drugie – dokładne oczyszczenie z zanieczyszczeń, które zalegają w porach skórnych. Po trzecie – złuszczenie warstwy rogowej naskórka. To kluczowa faza, którą warto powtarzać do dwóch razy w tygodniu (zbyt częsta eksfoliacja może przyczynić się do powstania podrażnień). Wyróżniamy 3 rodzaje peelingów: mechaniczne, kwasowe oraz enzymatyczne. Każda z metod ma swoje zalety i znajduje zastosowanie w określonych warunkach. Co ważne jednak, żadnego rodzaju złuszczania nie powinno się wykonywać, jeśli na skórze znajdują się otwarte rany, egzemy bądź widoczna opryszczka.
Peeling mechaniczny w salonie, czyli mikrodermabrazja
W przypadku skóry, która dawno nie była poddawana eksfoliacji, peeling enzymatyczny albo kwasowy może okazać się niewystarczający. Mechaniczne złuszczanie podczas zabiegu mikrodermabrazji praktycznie natychmiast przynosi spektakularne rezultaty. Poszczególne rodzaje mikrodermabrazji – korundowa, diamentowa, wodno-tlenowa czy laserowa – pozwalają najpierw dokładnie oczyścić pory skórne z kurzu, potu oraz sebum, a następnie usunąć obumarły naskórek. Systematyczne powtarzanie takiego zabiegu jest niezwykle ważne dla skóry, która pozbawiona warstwy rogowej może swobodnie oddychać, a także lepiej chłonąć aplikowane na nią składniki. Po mikrodermabrazji skóra jest wyraźnie wygładzona, a oprócz tego zauważyć można zmniejszoną widoczność przebarwień, blizn lub zaskórników. Osobom posiadającym cerę tłustą bądź mieszaną spodoba się również zwężenie porów i mniejsza podatność na powstawanie kolejnych wykwitów. Do bezpiecznego wykonywania mikrodermabrazji w salonach medycyny estetycznej wykorzystuje się profesjonalne kombajny kosmetyczne.
Prawidłowa pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego
Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny, który pozwala nie tylko ograniczyć czas spędzany na wykonywaniu codziennego wizażu, ale też cieszyć się beztroskim brakiem make-upu podczas wakacji. Najczęściej wykonywane zabiegi przez linergistki dotyczą brwi, kresek na górnej powiece oraz obrysu ust. Dzięki temu ubytki włosków na łuku brwiowym nie muszą już stanowić kompleksu, a nawet bez codziennego malowania można zachwycać subtelnym kocim okiem. Dla trwałości makijażu permanentnego kluczowe są dwa czynniki: prawidłowe wykonanie oraz pielęgnacja w domu. To niezwykle ważne, by bezpośrednio po opuszczeniu salonu – a też przez najbliższych kilka dni – zrezygnować z sauny, basenu, solarium, siłowni, makijażu kolorowego oraz napojów wyskokowych. Dzięki temu znacząco przedłużysz trwałość makijażu, a jego dopigmentowanie konieczne będzie dopiero po roku. Gwarancją jakości przeprowadzonego zabiegu jest profesjonalne wyposażenie salonu kosmetycznego w specjalistyczny sprzęt do makijażu permanentnego.
Czy można zatrzymać czas?
Z wiekiem ilość kolagenu w skórze drastycznie spada, a to przyczynia się do osłabienia jędrności i elastyczności skóry, na której pojawiają się pierwsze zmarszczki. Oprócz jednak upływającego czasu na występowanie kurzych łapek czy głębokich bruzd wpływają promienie UV, których oddziaływanie zwane jest fotostarzeniem. Proces ten skutkuje widocznym przesuszeniem i szorstkością, jak również występowaniem przebarwień. Co zrobić, by to spowolnić? Przede wszystkim warto – w miarę możliwości – unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce (ale też promienie UV w solarium). Pomogą Ci w tym między innymi kremy z wysokim filtrem SPF. Chcąc jak najdłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem skóry, uzupełnij swoją kosmetyczkę o produkty zawierające antyoksydanty, witaminy, koenzymy oraz kwas, a w przypadku głębszych zmarszczek skorzystaj z oferty salonu medycyny estetycznej, w którym stosuje się profesjonalne urządzenia marki Medika.
Jak się pozbyć cellulitu?
Choć cellulit ma praktycznie każda kobieta, to wcale nie oznacza to, że musimy w pełni pogodzić się z tym zjawiskiem. Istnieje wiele możliwości spłycenia oraz zmniejszenia widoczności “skórki pomarańczowej”. O ile na genetykę, gospodarkę hormonalną czy krążenie nie mamy większego wpływu, to stosując zdrową dietę i regularnie ćwicząc, możemy poprawić wygląd ud, brzucha oraz pośladków. Nietypowy wygląd tkanki tłuszczowej w tych partiach dotyka jednak także bardzo aktywne fizycznie kobiety, a jednym z najlepszych sposobów na jej zminimalizowanie jest fala akustyczna RSTW. Rozchodzi się ona promieniście w tkankach, powodując penetrację na niewielkiej głębokości. Dzięki temu w kilka chwil możliwe jest wygładzenie i wyrównanie skóry za pomocą sprawdzonego urządzenia Thermi MED.
Jak wyposażyć salon kosmetyczny?
Otwierasz swój wymarzony salon manicure, pracownię fryzjerską, studio pielęgnacji skóry albo gabinet medycyny estetycznej? Chcesz, żeby od wejścia klienci wiedzieli, że profesjonalnie wykonujesz koloryzację, makijaż permanentny, mikrodermabrazję, zabiegi z użyciem ultradźwięków lub wygładzanie kwasem? Ogromny wpływ na wizerunek takiego miejsca ma jego wyposażenie obejmujące zarówno profesjonalny sprzęt, jak i meble poprawiające komfort klientów. Zadbaj o to, by w Twoim salonie znalazł się wieszak na kurtki, wygodna kanapa do strefy poczekalni, stolik na kawę, pojemne szafki i półki, a także fotel, łóżko kosmetyczne oraz taboret. Dzięki temu Tobie będzie wygodniej przeprowadzać zabiegi, a Twoi klienci docenią to, że dbasz o ich komfort. Kluczowe jest to, aby nie oszczędzać na wyposażeniu, ponieważ to widać – postawić na materiały, które są łatwe w utrzymaniu w czystości.
Kwas hialuronowy – superbohater w świecie medycyny estetycznej
Z wiekiem skóra ma coraz mniejsze możliwości wiązania wody, a tym samym staje się sucha, szorstka i zwiotczała. Jednym ze sposobów na opóźnienie procesu starzenia jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który dzięki swojej uniwersalności zdobył uznanie milionów kobiet na całym świecie. To naturalnie występujący w organizmie biopolimer mający postać plastycznego, krystalicznego żelu. Jego zadaniem jest uzupełnienie obszarów, gdzie do czynienia mamy z bruzdami, zmarszczkami, zwiotczeniem albo zbyt małą objętością. Aplikacja może odbywać się za pomocą klasycznej igły lub mikrokaniuli, metodą liniową bądź z użyciem nici. Wprowadzony do skóry kwas doskonale wiąże wodę, poprawiając tym samym nawodnienie obszaru. Preparat znajduje zastosowanie jednak nie tylko jako katalizator nawodnienia, ale też jako naturalny wypełniacz modelujący usta, kości policzkowe, nos czy owal twarzy. Co ważne, efekty zabiegów utrzymują się przez jakiś czas, dlatego aby cieszyć się rezultatem, warto regularnie powtarzać procedurę.
Dermomasaż, czyli sposób na blizny po cesarskim cięciu i nie tylko
Przebyta liposukcja albo cesarskie cięcie nierzadko pozostawiają na skórze nieestetyczne blizny. Powstałe zwłóknienia można jednak cofnąć podczas zabiegu dermomasażu wykonywanego przez lekarza medycyny estetycznej lub fizjoterapeutę. Rezultatem takiego zabiegu jest lepszy przepływ krwi, rozbite guzki cellulitowe, a także szybsze pozbywanie się toksyn z organizmu. Efekty daje cała seria 10-15 sesji trwających po około 30 minut (powtarzanych dwukrotnie w tygodniu). Warto podkreślić, że jest to też efektywna metoda leczenia cellulitu, zwalczania retencji płynów oraz rekonwalescencji po operacji plastycznej.
Otwórz własny salon kosmetyczny i korzystaj ze sprzętu Medika
Usługi z zakresu kosmetyki czy medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów niezależnie od ich wieku lub płci. Z tego względu w małych, średnich i dużych miastach w całej Polsce powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych salonów zajmujących się manicurem, masażami, depilacją laserową, zabiegami na twarz i ciało, a także wieloma innymi usługami. Otwierając własny punkt beauty, musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym już w pierwszym roku zdobędziesz grono stałych klientów oraz zaczniesz notować zyski. Przede wszystkim rozważ lokalizację swojego salonu – czy łatwo trafić pod dany adres, czy dostępne są miejsca parkingowe, jak obiekt prezentuje się wizualnie i czy w pobliżu nie znajdują się inne, konkurencyjne gabinety. Po drugie – chwal się swoimi osiągnięciami! Opraw w ramki wszystkie uzyskane na szkoleniach dyplomy oraz certyfikaty. Po trzecie – przemyślane wyposażenie. W sklepie Medika znajdziesz profesjonalne urządzenia kosmetyczne przeznaczone do wykonywania rozmaitych zabiegów w bezpieczny sposób. Oprócz sprzętu zadbaj też o meble, takie jak stoły, leżanki, krzesła, taborety czy kanapy do poczekalni. Koniecznie zaopatrz się w lampę z lupą, która pozwoli Ci zwiększyć precyzję pracy na niewielkich obszarach. Po czwarte – dbaj o komfort swoich klientów od momentu, gdy przekroczą próg salonu. Udostępnij wieszak na kurtki, wygodną sofę, stosuj znieczulenia w kremie, bierz pod uwagę próg bólu swoich klientek. Mądrym posunięciem będzie także przygotowanie strony internetowej albo profilu w Booksy, dzięki czemu zaprezentujesz swoją ofertę wraz z cennikiem, a przy tym umożliwisz łatwe umawianie na wizyty. Zapoznaj się ze wszystkimi artykułami na naszym blogu, by zdobyć maksimum wiedzy niezbędnej przed otwarciem salonu kosmetycznego albo przed wybraniem się do kosmetyczki.