Jak poprawnie przeprowadzić kawitację? - peeling kawitacyjny

logo medika
Medika
5/9/2020
5
min
logo medikaJak poprawnie przeprowadzić kawitację? - peeling kawitacyjny

Zabiegi kosmetyczne oferowane w salonach kosmetycznych mają różne zastosowania, ale większość z nich charakteryzuje się podobnym przebiegiem.

Do pierwszych czynności, które kosmetolog lub kosmetyczka wini wykonać należy dokładnie oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do jak najefektywniejszego przyjęcia składników aktywnych podawanych w kluczowych etapach.

peeling kawitacyjny

Sam demakijaż nie może dodatkowo zanieczyścić skóry twarzy, więc do jego przeprowadzenia użyć mleczka opartego o formułę miceli, aby zebrać i zanieczyszczenia zgromadzone w ciągu dnia na twarzy, i sam makijaż.

Następnym etapem jest oczyszczenie skóry twarzy w bardziej profesjonalny i dogłębny sposób.

Przy pomocy czego oczyścić skórę?

Wiele osób pracujących w zawodzie, jak i teoretyków poleca stosowanie w kosmetologii ultradźwięków o częstotliwościowi od 750 kHz - 3 MHz.

Podczas przeprowadzania peelingu kawitacyjnego, zwanego także ultradźwiękowym, dochodzi do złuszczenia powierzchownych warstw naskórka, brudu, utlenionego sebum i innych substancji stałych zgromadzonych w porach skóry. Zabieg ten jest dedykowany każdemu rodzajowi skóry - zarówno naczyniowej, jak i trądzikowej i suchej.

Prócz samego złuszczenia, działanie ultradźwięków polega na przenikaniu do głębszych, żywych warstw naskórka, co wpływa na metabolizm komórek, przyspieszenie ich regeneracji po mikrouszkodzeniach oraz zwiększenie nawilżenia naskórka.

W związku z tym, należy zadbać o profesjonalne urządzenie do peelingu kawitacyjnego, aby przeprowadzić go jak najdokładniej.

Karboksyterapia efekty

Oferty na rynku - wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Rynek kosmetyczny oferuje urządzenia do peelingu kawitacyjnego różnych firm takich jak RoyalElite Skin, IONIC, Beautifly.

Ceny oscylują w granicach kilkuset złotych. Do tańszych modeli należą urządzenia produkowane przez Xioaomi. Niekiedy opłaca się kupić urządzenie pełniące dwie funkcje - peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy, gdyż często idą one w parze przy zabiegu pielęgnacyjnym.

Decydując się na kupno warto sprawdzić czy parametry danego sprzętu będą odpowiednie do sposobu pracy, opinie wśród zawodowych praktyków a także porównać rankingi prowadzone przez firmy z branży beauty.

Niektóre z urządzeń mogą mieć jeden tryb pracy, inne co najmniej kilka.

Funkcję peelingu w danym sprzęcie można połączyć z liftingiem, sonoforezą oraz drenażem limfatycznym. Istotnym będzie także rozmiar głowy i maksymalne natężenie. Zobacz kombajn kosmetyczny 6w1, dzięki któremu wykonasz zabieg.

Do nowości wśród tego typu urządzeń należy możliwość wymiany głowic w zależności od okolicy ciała, na której zamierza się pracować - okolice oczu, twarz oraz całe ciało.

Wypełniacze do ust

Sposoby prowadzenia głowicy w urządzeniu

Głowice urządzenia należy prowadzić po skórze we właściwy sposób, aby nie dopuścić do uszkodzeń. Wobec tego, najbezpieczniejszym sposobem jest dynamiczna metoda, przy jednoczesnym zwilżeniu powierzchni skóry, na której się pracuje.

Należy wykonywać ruchy posuwiste lub spiralne w umiarkowanym tempie. Zalecany kąt trzymania głowicy to 45 stopni.

Jednocześnie trzeba monitorować stan skóry - czy nie pojawiają się zaczerwienienia lub inne reakcje alergiczne, choć te drugie pojawiają się stosunkowo rzadko przy peelingu kawitacyjnym.

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Od czego zależą efekty peelingu kawitacyjnego?

Parametry ustawione przed przeprowadzeniem oczyszczania skóry mają istotny wpływ na sam zabieg i efekty po. Ważną informacją jest to, że im większa częstotliwość ultradźwięków, tym oddziałują one na bardziej powierzchowne warstwy naskórka i odwrotnie - im niższa częstotliwość, tym bardziej pobudzane są komórki głębiej położone.

Oprócz tego parametru, warto wziąć pod uwagę także powierzchnię i wrażliwość skóry, obecność żelu przewodzącego oraz moc urządzenia.

Peeling kawitacyjny - zabieg peelingu kawitacyjnego

Nie bez znaczenia na efekt końcowy będą również zastosowane kosmetyki w trakcie głównej części zabiegu. Podobnie jak szeroki jest wybór urządzenia, rynek oferuje również wiele produktów do jego przeprowadzenia (m.in. z kwasem, rutyną, witaminami oraz ekstraktami roślinnymi).

Fale radiowe na twarz

Czy peeling kawitacyjny jest dla każdego?

Wbrew pozorom, ten zabieg posiada całkiem dużo przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, do których należy się bezwzględnie stosować.

Do najważniejszych należą przede wszystkim wiek poniżej 18 roku życia, ciąża oraz karmienie piersią, choroby układu krążeniowo-naczyniowego, obecność elektronicznych ciał obcych w ciele, cukrzyca, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Wobec tego przed przystąpieniem do zabiegu należy przeprowadzić dokładny wywiad z klientem.

fotoodmładzanie

Tymczasowymi przeciwwskazaniami mogą być także liczne rozszerzone naczynia w obrębie skóry do zabiegu, wyrwany ząb oraz przerwana ciągłość naskórka.

W przypadku braku wyżej wymienionych stanów, można przystąpić do kawitacji, która usprawni mikrokrążenie, wygładzi skórę i nada jej naturalnego blasku.

Mogłeś nas znaleźć szukając: peeling kawitacyjny, czym polega peeling kawitacyjny, peeling kawitacyjny efekty, peelingu kawitacyjnego peeling kawitacyjny, peeling kawitacyjny jak często, martwych komórek naskórka, martwe komórki naskórka, martwe komórki, zabieg peelingu kawitacyjnego, martwych komórek, fale ultradźwiękowe, substancji aktywnych, martwego naskórka, skóry peeling, zabiegów kosmetycznych, dalszych zabiegów, rozrusznik serca, fazy ciekłej, zrogowaciały naskórek, zabiegu skóra, 60 minut.

tagi: