RF mikroigłowy - Thermi MED - kiedy stosować radiofrekwencję mikroigłową?

logo medika
Medika
26/1/2021
4
min
logo medikaRF mikroigłowy - Thermi MED - kiedy stosować radiofrekwencję mikroigłową?

Każdy z nasz marzy o pięknej i młodej skórze. Niestety raz z zbiegiem lat kondycja naszej skóry ulega znaczącemu pogorszeniu.

Kremy pielęgnacyjne nie zawsze działają tak jak powinny, dlatego coraz chętniej wiele osób decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Do jednych z takich zabiegów można zaliczyć przede wszystkim radiofrekwencję mikroigłową?

Czym jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Otóż zabieg mikroigłowej radiofrekwencji jest to nic innego, jak jedna z metod stosowana w medycynie estetycznej, która polega na zwiększeniu napięcia skóry, usunięcia zmarszczek, przebarwień, rozstępów oraz blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest coraz chętniej stosowana przez pacjentów i polega na połączeniu dwóch technik - radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Rediofrekwencją określa się oddziaływanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej na skórę.

Fale te przyczyniają się do regeneracji skóry przez jej ogrzewanie. Z kolei mikronakłuwanie charakteryzuje się tym, że przez zastosowanie igieł powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanek, dzięki czemu zostaje pobudzona ich regeneracja.

Te dwie techniki zostały ze sobą połączone, ponieważ dzięki temu istnieje możliwość uzyskania znacznie lepszych efektów. Przykładem takiego urządzenia jest radiofrekwentor mikroigłowy - Thermi MED.

Urządzenie Thermi MED

Urządzenie Thermi MED jest w pełni i bazuje na nowoczesnej technologii fal radiowych, które dają możliwość wykonywania bezpiecznych zabiegów w obrębie całego ciała, ale w szczególności twarzy.

Dzięki niemu jest możliwość nie tylko odmłodzenia twarzy, ale również wymodelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Urządzenie posiada wbudowane czujniki temperatury, a także impedancję.

Dzięki temu istnieje możliwość samodzielnego kontrolowania ustawionej temperatury podczas zabiegu i uniemożliwienie przegrzewania miejsca zabiegowego.

Należy również zaznaczyć, iż Thermi MED charakteryzuje się również tym, że może dać bardzo delikatną aplikację ciepła nawet do 3 mm w głąb tkanek. I to właśnie dlatego istnieje możliwość osiągnięcia niespotykanych wcześniej efektów zabiegowych.

Jak wygląda zabieg wykonywany przy wykorzystaniu urządzenia Thermi MED?

Zabieg wykonywany przy wykorzystaniu urządzenia Thermi MED wygląda w taki sposób, że zostają zastosowane specjalnie zaprojektowane rączki zabiegowe, jak również głowice z wbudowanymi sensorami impedancji oraz temperatury.

Przed rozpoczęciem zabiegu dokonywany jest dokładny pomiar odporności tkanek.

Dlatego w trakcie zabiegu jest możliwość odpowiedniego dobrania mocy, aby w jak sposób uzyskać potrzebą moc temperatury do przebudowy tkanek.

Należy również zaznaczyć, iż zabieg wykonywany za pomocą tego urządzenia jest bardzo komfortowy dla pacjenta, ponieważ chwilę przed jego wykonaniem na skórę nakładany jest specjalny krem. Dzięki temu głowica tego urządzenia w sposób delikatny przesuwa się okrężnymi ruchami po powierzchni skóry.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Z zabiegu rf mikroigłowej powinny przede wszystkich skorzystać takie osoby, które borykają się z: wiotką skórą, rozstępami, bliznami, przebarwieniami, zmarszczkami, cellulitem, nadmiernym poceniem się, zanikaniem gęstości skóry, cieniami pod oczami, jak również opadającymi powiekami. Istotną informacją jest także to, że zabieg ten można wykonywać przez cały rok.

Pierwsze efekty są widoczne tuż po jego przeprowadzeniu. Dzieje się tak, ponieważ e dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, a co za tym idzie - skóra staje się o wiele bardziej jędrna oraz elastyczna.

Mimo tego, że znaczne polepszenie skóry jest widoczne bezpośrednio po zabiegu, to jednak na pełen efekt należy poczekać około trzech tygodni.

Co należy zaliczyć do zalet wynikających z przeprowadzenia zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Do niewątpliwej zalety z przeprowadzenia zabiegu należy zaliczyć to, że nie przyczynia się on do złuszczania, ani zmiany kolorytu skóry.

Oprócz tego zabieg wykazuje bardzo dużą , niesie ze sobą znikome ryzyko jakichkolwiek powikłań, a także nie wymaga przeprowadzania długiego czasu rekonwalescencji.

Co należy zaliczyć do przeciwwskazań w stosunku do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Tak jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, tak również i radiofrekwencja mikroigłowa, posiada pewne przeciwwskazania do zabiegu.

Mianowicie, należy tutaj wymienić przede wszystkim takie kwestie jak: infekcje wirusowe skóry, infekcje bakteryjne skóry, infekcje grzybicze skóry, ciąża, występowanie zmian nowotworowych na powierzchni skóry, rozrusznik serca jak również posiadanie rozrusznika serca, bądź metalowych implantów.

Szczególną ostrożność powinny także zachować osoby, które zmagają się z zaburzeniami gojenia, do których można zaliczyć w szczególności skłonności do powstawania blizn przerostowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Najbardziej zauważalne efekty tego zabiegu są widoczne u osób w przedziale 33 - 55 lat. To może Cię również zainteresować: rf frakcyjny, rf mikroigłowy, stymulacja powstawania nowego kolagenu, poprawa kondycji skóry twarzy, szyi, rf mikroigłowa, zabieg liftingu skóry, ujędrnienie skóry, optymalna ilość zabiegów, leczenie nadpotliwości, fale radiowe wskazania do zabiegu.

Masz pytania o urządzenia medyczne? Skontaktuj się z nami na adres e mail lub telefonicznie. Mogłeś nas znaleźć szukając: radiofrekwencja mikroigłowa, rf frakcyjny, fal radiowych do twarzy i ciała, twarz szyja dekolt, staje się bardziej napięta, zabiegu następuje, 3,5 mm, skóry właściwej, warstwy skóry, zagęszczania jego włókien, warstw skóry, zabieg jest bezbolesny, twarz szyja, zabieg rf, blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, redukcja rozstępów, blizn potrądzikowych, poprawa napięcia, skóry pacjenta, zabiegu skóra, 3 zabiegów, 30 dni.

tagi: