Tajemnice cellulitu - jak powstaje, dlaczego i jak temu zapobiec?

logo medika
Medika
24/3/2016
3
min
logo medikaTajemnice cellulitu - jak powstaje, dlaczego i jak temu zapobiec?

Cellulit to problem dotyczący 99% kobiet. Pomimo wrażenia, że powinien występować tylko u otyłych kobiet, ta zmiana podskórna pojawia się też u całkiem szczupłych osób. Jest uciążliwa, a usunięcie jej wymaga ciężkiej pracy. Co zatem powoduje taki stan skóry?

Kobiety zawdzięczają cellulit specyficznej budowie tkanki tłuszczowej oraz estrogenowi. Przyczyną jego powstawania są, bezsprzecznie stwierdzone przez lekarzy, zaburzenia w mikrokrążeniu.

Ale co to oznacza? Otóż kiedy krew przestaje przepływać bez zakłóceń, toksyny które odprowadza, zaczynają odkładać się w tkance tłuszczowej, zmieniając ich metabolizm. Im wolniejszy metabolizm tym gorzej. Tworzą się wtedy zatory, obrzęki, a w późniejszym etapie nawet guzki.

Krem antycellulitowy

Kiedy zaburza się mikrokrążenie?

Najbardziej istotnym czynnikiem jest odżywianie. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo przetworzone są rzeczy, które kupuje się w sklepach.

Wśród towarów w sklepie można wyodrębnić ponad 80% żywności, która zawiera w sobie cukier. Ten ukryty cukier, to niestety tylko początek. Dochodzą do tego również świadomie spożywane słodycze oraz fast foody. Należy wspomnieć także o znacznej ilości hormonów oraz antybiotyków wstrzykiwanych w hodowlane zwierzęta, które później trafiają na nasze talerze.

Kolejnym czynnikiem jest niska aktywność fizyczna. Jeśli nie pobudza się mięśni do wysiłku, tkanka tłuszczowa uwielbia się odkładać. Siedzenie nie jest naszą naturalną pozycją, w ten sposób zaburzamy krążenie krwi w ciele. Dlatego zaleca się jakąkolwiek aktywność fizyczną, aby poruszyć procesy i dać tkankom odetchnąć.

mezoterapia na cellulit

Ostatnim z czynników mogą być obcisłe spodnie oraz buty na wysokich obcasach. Zarówno pierwszy i drugi czynnik zaburzają krążenie. Nie poleca się zatem nosić ich zbyt długo.

Cellulit rozwija się w kilku etapach, nie występuje natychmiast. Jest to skutek nieprawidłowego dbania o własne ciało. Jest to efekt kompilacji powyższych czynników.

Pierwsze fazy rozwoju cellulitu są odwracalne. Niestety, kiedy stan skóry jest na tyle poważny, istnieją wyczuwalne guzki i stwardnienia, nie uda się perfekcyjnie wygładzić skóry, głębokie zmiany są nie do cofnięcia.

Co możemy zrobić na cellulit?

m wyjściem byłoby oczywiście nie dopuszczenie do powstania cellulitu. Jednak kiedy ten już się pojawił, zaleca się zmianę nawyków żywieniowych, aktywność fizyczną oraz ograniczenie chodzenia w obcisłych spodniach.

Są sposoby na walkę z cellulitem w domowych warunkach. Jednak należy pamiętać, że aby e się go pozbyć, należy konsekwentnie stosować powyższe zalecenia. Stosowanie tylko jednego z nich, nic nie da.

W domu można stosować codzienne kąpiele naprzemienne z zimną i ciepłą wodą oraz masaże. Dla poprawienia efektów, pomocne również przy modelowaniu ciała, jest owijanie części ciała folią spożywczą po ówczesnym posmarowaniu tych części preparatem antycellulitowym. Ćwiczenie aerobowe z taką folią poprawi krążenie oraz sprawi, że ciało będzie się bardziej pocić.

Fala akustyczna w redukcji cellulitu

Walka z cellulitem w gabinecie kosmetycznym

Metody z gabinetów kosmetycznych to przede wszystkim: karboksyterapia (urządzenie do karboksyterapii), krioterapia, różnorakie masaże, mezoterapia, drenaż limfatyczny,lipoliza, liposukcja kawitacja ultradźwiękowa.

Stan skóry oraz metoda leczenia powinna być oceniona indywidualnie, tak by uzyskać jak efekty.(Urządzenie do liposukcji)

Walka z cellulitem jest czasochłonna i wymaga kilku wyrzeczeń, a przede wszystkim zmiany złych nawyków, które doprowadziły do jego powstania. Dzięki rozwiniętej technologii oraz szerokim dostępie do informacji, dostajemy gotowe rozwiązania, należy się tylko do nich zastosować.

tagi: