Fale radiowe na twarz

medika-Logo
Medika
21/1/2021
-
5
min
medika-LogoFale radiowe na twarz

Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce

Fale radiowe wykorzystywane są na szeroką skalę w telekomunikacji, ale ostatnimi czasy znajdują one szerokie zastosowanie także w kosmetyce. Przenikają one przez fragmenty skóry, na które oddziałują, ogrzewając tkanki do temperatury ok. 40-45 stopni. Komórki stymulowane są w ten sposób do produkcji oraz regeneracji włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność skóry.

Z tego też powodu najczęściej fale radiowe stosowane są w obrębie twarzy, jednak z ich pomocą można również modelować uda, brzuch, pośladki czy piersi bądź też inne partie ciała, w których skóra jest wiotka i nieelastyczna. Fale radiowe o częstotliwości od 0,5 do 0,7 MHz, które wykorzystuje się w kosmetyce, są całkowicie bezpieczne dla skóry i ogólnego zdrowia pacjenta.

Fale radiowe absorbowane są w komórkach skóry, przez co nie niszczą one innych struktur. Nie dochodzi więc do poparzeń, choć w celu zminimalizowania ewentualnego ryzyka ich powstania przed zabiegiem aplikowane są kosmetyki ochronne. Zobacz urządzenie RF mikroigłowy.

fale radiowe zastosowanie

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Głównym wskazaniem do stosowania fali radiowych na twarz są zmarszczki głębokie oraz wiotka, nieelastyczna skóra. Zadaniem fal radiowych jest bowiem redukcja widocznych zmarszczek oraz nadanie skóry sprężystości i elastyczności. Nie ma tutaj znaczenia wiek - zabieg może być wykonywany zarówno u osób starszych, jak i młodszych.

Jest to tak zwany lifting bez skalpela, zatem nie potrzeba specjalnych zaświadczeń lekarskich, aby móc poddać się zabiegowi fal radiowych na twarz. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które albo całkowicie wykluczają wykonanie zabiegu albo sugerują jego przełożenie na późniejszy termin. Należą do nich: zdiagnozowane nowotwory, choroby tarczycy, padaczka, trądzik różowaty, cukrzyca, choroby bakteryjne i choroby wirusowe skóry (w trakcie jak i krótko po leczeniu).

Fale radiowe na twarzy należy również wykluczyć u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. W przypadku, gdy kobieta nalega na przeprowadzenie zabiegu pomimo przeciwwskazań, powinna ona posiadać zaświadczenie lekarskie, z którego jasno wynika, że można wykonać u niej zabieg fal radiowych na twarz. Często wymienia się też: rozrusznik serca, ostre stany zapalne, choroby nowotworowe, okres karmienia.

Jak wygląda zabieg? - Zadbaj o dobry zabieg medycyny estetycznej

Zabieg wykorzystujący fale radiowe na twarzy jest całkowicie bezbolesny i , zatem nie wymaga większych przygotowań. Przed wykonaniem zabiegu skóra twarzy musi zostać dokładnie oczyszczona, najczęściej za pomocą specjalistycznych preparatów. Na skórę powinny również zostać zaaplikowane kosmetyki zapobiegające poparzeniom.

Następnie na głowicę urządzenia nakłada się żel USG, który zostaje rozprowadzony po skórze twarzy - na tym właśnie dokładnie polega zabieg fal radiowych na twarz. Kolejno osoba wykonująca zabieg ściera żel, a na skórę nakłada specjalne kremy. Zabieg właściwy trwa mniej więcej od 30 do 60 minut w zależności od stanu skóry twarzy.

Diamant-Mikrodermabrasion

Po opuszczeniu gabinetu nie zaleca się wykonywania makijażu przez co najmniej jeden dzień, tak aby dać skórze odpocząć. Nie ma jednak do tego przeciwwskazań natury medycznej, więc jeśli musimy nałożyć kosmetyki, możemy to zrobić.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu często widoczne są już po pierwszym spotkaniu w gabinecie kosmetycznym, jednak aby je utrzymać, należy wykonać całą serię zabiegów - zwykle od 4 do 10, w zależności od stanu skóry i oceny specjalisty. O ilości zabiegów każdorazowo decyduje osoba je wykonująca. Wygładzenie, a także większą elastyczność skóry można zauważyć po pierwszym zabiegu, jednak nie warto się zrażać, jeśli efekt nie będzie dokładnie taki, jakiego oczekujemy.

W niektórych przypadkach skóra może wymagać większej ekspozycji na fale radiowe (które przecież są bardzo bezpieczne, dlatego nie ma tutaj żadnego ryzyka ze strony pacjenta), co zależy głównie od ilości kolagenu, który znajduje się w warstwach skóry. Efektami po przeprowadzeniu całej serii zabiegów możemy cieszyć się nawet przez rok.

Nie trzeba już stosować specjalistycznych kremów na zmarszczki bądź też innego rodzaju kosmetyków, które mają poprawić elastyczność skóry. Niemniej jednak po roku dobrze jest powrócić do salonu i ponownie wykonać zabieg fal na twarz.

Skutki uboczne zabiegu fal radiowych na twarz

galwanizacja zabieg

Zabieg falami radiowymi na twarz jest , stąd też nie powinien nieść za sobą żadnych skutków ubocznych. osoby z bardzo wrażliwą skórą twarzy mogą uskarżać się na lekkie pieczenie czy obrzęk, jednak dolegliwości powinny ustąpić w ciągu 24 godzin od zabiegu. Problemy ze skórą twarzy po zabiegu należy zgłosić osobie, która go wykonywała. Co więcej, po zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy.

Warto myć ją w wodzie letniej - ani ciepłej ani zimnej, gdyż nie poprawi to efektów zabiegu. Stosowanie kosmetyków po falach radiowych na twarz nie jest zabronione, jednak warto pozwolić skórze nieco się zregenerować - dobrze jest pozostawić na twarzy krem, który zaaplikowany zostaje w salonie kosmetycznym, natomiast na noc skórę twarzy odpowiednio pielęgnować kremem nawilżającym. Takie działanie utrwali efekty zabiegu i może dać naszej skórze optymalny poziom odżywienia. Warto przeczytać o: fale radiowe rf, lifting twarzy, szyi i dekoltu, zabiegi falami radiowymi, korekta owalu twarzy, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa napięcia skóry, usuwanie kurzych łapek przy pomocy fal radiowych rf.

Tags: