Mezoterapia bezigłowa sprzęt kosmetyczny Medika
Mezoterapia bezigłowa sprzęt do salonów medycyny estetycznej
Znaczną poprawę stanu skóry można osiągnąć poddając się zabiegowi mezoterapii bezigłowej sprzęt stosowany przez kosmetologa nie wymaga użycia igieł i nakłuwania skóry. Dzięki technologiom kosmetologicznym transportowany koktajl biologicznie aktywnych składników nie musi już być wprowadzany za pomocą igły pod naskórek, specjalne urządzenie zapewni głęboką penetrację substancji do komórek.
Mezoterapia bezigłowa - sprzęt kosmetologiczny
W kosmetologii sprzętowej niedawno pojawiła się metoda odmładzania skóry, ale stała się popularna ze względu na swoją wyjątkowość. Dzięki sprzętowi do mezoterapia bezigłowej niezbędne komponenty docierają do pożądanej głębokości skóry i działają na jej korzyść. Działa na zasadzie wchodzenia do naskórka, eliminując problemy od wewnątrz. Można zamówić sprzęt do terapii bezigłowej bezpośrednio od producenta Medika, który oferujemy korzystne warunki, szybką dostawę i sprzęt wysokiej jakości.
Kosmetolog wykonując mezoterapię bezigłową sprzętem wielofunkcyjnym rozwiązuje problemy kosmetyczne: zwiotczenie skóry, trądzik różowaty i pospolity, plamy starcze, wypadanie włosów, cellulit, powiększone pory, blizny. Procedura jest również zalecana do stosowania po zabiegu peelingu chemicznego lub po operacji plastycznej. Najpopularniejszą na świecie procedurą odmładzania skóry twarzy i ciała, wypełniania jej składnikami odżywczymi, pozbycia się zwiotczenia skóry jest właśnie mezoterapia. W przypadku tego zabiegu kosmetolog nakłada bezpośrednio na skórę substancje aktywne. Następnie są one przetwarzany przez urządzenie, który zwiększa przepuszczalność składników w skórze. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu.
Mezoterapia bezigłowa i sprzęt wykorzystywany do zabiegu
Procedura wiąże się ze zjawiskiem elektroporacji, które jest wzmocnione działaniem fali ultradźwiękowej. Składa się z kilku etapów a każdy z nich ma dokładnie określone parametry pracy. Celem zabiegu jest ożywienie transportu składników aktywnych w głąb skóry oraz poprawę przepływu krwi i limfy. Podczas mezoterapii bezigłowej sprzęt wykorzystuje zjawiska fizyczne, które zachodzą w błonach komórkowych oraz w warstwie rogowej skóry, dając możliwość wykorzystania nowych dróg do zastosowania aktywnych składników bez używania igieł.
Specjalne ampułki z substancjami aktywnymi składające się kwasów organicznych, mikroelementów i witamin, nakładane są na problematyczne obszary skóry i za pomocą urządzenia kosmetycznego przedostają się w głąb skóry. Procedura sprzyja głębokiej penetracji substancji czynnych do komórek.Kosmetolodzy coraz częściej stosują leki lipolityczne do niszczenia tkanki tłuszczowej właśnie przez elektroporację. Wszyscy wiedzą, że lipolityki do iniekcji powodują ból. Ból związany z wprowadzaniem leków, obrzęki i siniaki, które pozostają na skórze przez długi czas, negują wszystkie zalety tej metody. Elektroporacja sprawia, że proces odchudzania i eliminacja cellulitu jest wygodny.
Mezoterapia bezigłowa – przebieg zabiegu
Procedura rozpoczyna się od zdezynfekowania skóry i podłączenia elektrod. Następnie do obszaru skóry poddawanego mezoterapii kosmetolog przykłada głowicę, przez którą początkowo przepływa niewielki prąd. Pacjent odczuwa tylko mrowienie, a specjalistka zwiększa moc przepływu prądu dopasowując ją do potrzeb zabiegu. Podczas pierwszego etapu pod skórę wprowadzane są preparaty aktywne, po dotknięciu skóry głowicą następuje proces elektroporacji, to znaczy otwierają się kanaliki znajdujące się w błonach komórkowych, dzięki czemu podawane składniki powoli przedostają się do komórek. Kolejny etap to głębsze wprowadzanie preparatu i wytwarzanie podciśnienia w tkankach. Z komórek usuwane są toksyny, następnie ciśnienie w komórkach ulega unormowaniu a kanaliki zamykają się. Używany do mezoterapii bezigłowej sprzęt nie powoduje bólu. Urządzenie Medika spełnia normy, jakości i jest zalecany do praktycznego zastosowania w kosmetologii.
Nadelfreie Mesotherapiegeräte
Sprzęt do mezoterapii bezigłowej od dawna cieszy się dużą popularnością wśród kosmetologów i ich klientów. Wskazania do zabiegów za pomocą urządzenia kometologicznego są dość obszerne, ale przeciwwskazania są minimalne. Istnieje kilka rodzajów urządzeń do mezoterapii bezigłowej: peeling gaz-ciecz i elektroporacja. Urządzenia do elektroporacji działają na błony komórkowe za pomocą impulsów elektrycznych, podczas gdy sprzęt do złuszczania gaz-ciecz działają z tlenem, rozbijając substancję czynną na drobne cząstki.Na stronie internetowej producenta Medika prezentowany do mezoterapii bezigłowej sprzęt jest profesjonalny z gwarancją, jakości. Posiada moc wyjściową - 30 W (1,8W/cm2), częstotliwość - 1 MHz i natężenie do 6,2 mA.