Kavitationspeelings - welche Kosmetikgeräte?
Czym jest i na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg mający na celu usunięcie martwych komórek naskórka, oczyszczenie oraz poprawę wyglądu skóry wykorzystując zjawisko kawitacji. Użyte do zabiegu wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, następuje rozdrabnianie zwapnień oraz przyspieszenie krążenia krwi.Następuje zjawisko zwiększenia usuwania produktów przemiany materii, w komórkach zaczynają aktywować się enzymy. Przed zabiegiem nasza cera powinna być zwilżona.Zabieg wykorzystuje ultradźwięki, które oddziałują z cieczą przekształcają ją w mikropęcherzyki, które pękają i niszczą komórki martwego naskórka, nagromadzone zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Stosowanie ultradźwięków powoduje poprawę ukrwienia oraz elastyczności skóry.
Kiedy możemy przeprowadzić peeling kawitacyjny?
Należy pamiętać, że każdy z nas ma różną skórę i opcję peelingu kawitacyjnego należy uprzednio skonsultować z kosmetologiem, lekarzem lub dermatologiem. Zabieg ten jest dedykowany w szczególności paniom z nadmiernym wydzielaniem sebum oraz z problemami z cerą, jednakże bez zmiany ropnych.Ale peeling kawitacyjny można wykonywać również przed innymi zabiegami, gdyż poza tym, że oczyszcza twarz, poprawia wchłanianie substancji aktywnych działających nawilżająco, ujędrniająco oraz odżywczo, dobieranych indywidualnie do każdej cery.Natomiast jak wiadomo, każdy typ cery raz na jakiś czas wymaga złuszczenia. Szczególnie osoby borykające się z trądzikiem pospolitym lub różowatym, zaskórnikami oraz wągrami powinny skorzystać z tej opcji oczyszczenia skóry.Idealny dla cery tłustej oraz mieszanej, ponieważ zmniejszając wydzielanie sebum zminimalizuje również zjawisko "świecenia się". Ale skóra sucha również może zostać poddana zabiegowi peelingu kawitacyjnego, ponieważ ten doda jej blasku, a co więcej zlikwiduje niewielkie zmarszczki.Regularne stosowanie zabiegu może do minimum zlikwidować przebarwienia. Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjny, dlatego pomoże również osobom z cerą wrażliwą oraz naczynkową.
Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego?
Pierwszym punktem jest dokładny demakijaż oraz oczyszczenie skóry twarzy. Następnie lekarz, kosmetolog lub dermatolog przemywa cerę roztworem soli fizjologicznej, tonikiem lub wodą, dla wzmocnienia efektu można użyć peelingu ziarnistego. Urządzeniem do przeprowadzenia zabiegu jest szpatułka połączona z urządzeniem do generacji ultradźwięków, którą wykonuje się delikatny masaż.Po każdym przeciągnięciu szpatułką po skórze należy ją odpowiednio nawilżyć. Wykonanie zabiegu na skórze twarzy, szyi i dekoltu trwa od dziesięciu do piętnastu minut. Na koniec zalecane jest dokładne oczyszczenie cery w celu usunięcia pozostałości po wykonanym zabiegu.Sam zabieg nie należy do bolesnych, ale podczas jego trwania możemy odczuwać łaskotanie lub delikatne drapanie. Uczucie, które odczuwamy przy jego wykonywaniu przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Kończy się zazwyczaj mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej.Do dwóch dni od jego wykonania skóra może być zaczerwieniona, dlatego warto wykonać zabieg kilka dni przed jakimś ważnym wyjściem. Przez trzy tygodnie od wykonania zabiegu należy stosować kremy z filtrem SPF 20 w celu ochrony skóry przed działaniem słońca. UWAGA! Zabieg peelingu kawitacyjnego wykonywany powinien być od końca września do początku kwietnia aby nie narażać złuszczonej skóry na silne promieniowanie słoneczne.
Jakich efektów możemy się spodziewać po wykonaniu zabiegu peelingu kawitacyjnego?
Efekty peelingu kawitacyjnego uzyskamy gdy będziemy przeprowadzać ten zabieg regularnie, zwłaszcza przy mocno zanieczyszczonej cerze. Częstotliwość wykonywania go dobierana jest indywidualnie oraz zależy od potrzeb.Możemy zaobserwować poprawę kolorytu, zwiększone wchłanianie stosowanych kosmetyków oraz normalizację wydzielanego sebum.
Peeling kawitacyjny dla kogo? - fale ultradźwiękowe
Dotlenienie i odżywienie komórek niesie za sobą wygładzenie oraz poprawę elastyczności skóry. Peeling kawitacyjny usuwa z naskórka martwe komórki, a co za tym idzie dokładnie oczyszcza oraz hamuje rozwój bakterii. Wibracje występujące podczas zabiegu usprawniają przepływ krwi i limfy, co oferuje dotlenienie oraz pobudzenie i odbudowę skóry.Zmiany które możemy zauważyć już po pierwszej sesji to redukcja wągrów, poprawa gospodarki wodnej, a do tego sam zabieg jest bardzo relaksujący.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego:
- obecność gorączki
- trwające infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
- osoby posiadające rozrusznik serca
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi peelingu kawitacyjnego
- kobiety w ciąży
- osoby z zakrzepowym zapaleniem żył lub niewydolnością krążenia
- osoby z czynną gruźlicą
- osoby posiadające metalowe implanty
- osoby chore na choroby nowotworowe
- osoby z chorobami tarczycy
- pacjenci cierpiący na epilepsję (padaczkę)
Mogłeś nas znaleźć szukając: peeling kawitacyjny, peeling kawitacyjny efekty, peeling kawitacyjny dla kogo, kawitacyjny na czym polega, wykonania peelingu, komórki naskórka, zakażenia skóry, zrogowaciały naskórek, warstwy naskórka.