Polinukleotyd
Polinukleotyd, to po prostu łańcuchowy polimer, na który składa się wiele nukleotydowych monomerów, które są ze sobą połączone w łańcuch wiązaniami fosfodiestrowymi. Polinukleotydami, są zarówno cząsteczki DNA, jak również RNA.
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem właśnie polinukleotydów, a jednym z najpopularniejszych jest zabieg z wykorzystaniem Nucleofilu. Nucleofil, to po prostu innowacyjna linia artykułów biostymulujących, które stworzone zostały na podstawie naturalnych polinukleotydów.
Dzięki temu, że fiblobiasty są stymulowane do wytwarzania kolagenów, jak również dzięki obecności białek, glukozaminoglikanów, elastyny oraz glikoprotein, można uzyskać określone działanie rewitalizujące i liftingujące, niezależnie od tego jaki mamy typ skóry. Taki zabieg daje długotrwałe rezultaty.
Czym właściwie jest polinukleotyd?
Polinukleotydy, to pop prostu niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, jakie znajdują się w każdym żywym organizmie. Tym, co je wyróżnia jest to, że są całkowicie biokompatybilne z organizmem ludzkim.
Ponadto, mają one zdolność przestrzennego włączania ogromnej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększa się nawilżenie tkankowe.
Nie można nie wspomnieć również o tym, że mają też wpływ na wzrost liczby, jak również aktywność fibroblastów, które są najważniejszymi komórkami odpowiedzialnymi za stałą regenerację oraz odbudowę wielu składników skóry.
Ponadto, pełnią niezwykle istotną funkcję, jeżeli chodzi o zwalczanie wolnych rodników, jak również hamują foto starzenie się Skury i tym samy efektywnie zabezpieczają skórę przed niekorzystną ekspozycją na słońce.
Polinukleotydy - jak działają?
Polinukleotydy sprawiają, że znacznie rośnie zarówno liczba, jak również aktywność fibroblastów, będących najważniejszymi składnikami, które odpowiedzialne są za systematyczną odbudowę różnych, istotnych składników naszej skóry. Dzięki takiej właśnie aktywności, tkanki mogą uzupełnić podstawowe składniki oraz zachować fizjologiczną funkcjonalność.
Ponadto, polinukleotydy są bardzo ważne, jeżeli chodzi o zwalczanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry.
Kiedy następuje degradacja ich mikrocząsteczek przez enzymy, jakie znajdują się w środowisku pozakomórkowym, uwalniane są także metabolity, które znacznie zwiększają ochronny wpływ na fibroblasty.
Jak wynika z badań in vitro, jakie przeprowadzone zostały na fibroblastach poddawanych promieniowaniu ultrafioletowemu typu B, polinukleotydy wywołują efekt obronny w komórkach, jakie zostały poddane promieniowaniu.
Ponadto, liczne badania potwierdziły ich działanie utleniające, co potwierdza fakt, że jeżeli polinukleotydy będą podawane systematycznie, to znacznie przedłużone zostanie nawilżenie izoosmotyczne macierzy komórkowej i efekt przeciwutleniający.
W związku z tym, wszelkie preparaty, jakie mają w swoim składzie polinukleotydy wykazują się wysoką skutecznością do stosowania w szerokim zakresie, zwalczając przy tym różne problemy kosmetyczne skóry.
Wynika to z faktu, że mają one wyjątkową zdolność do modulowania procesów fizjologicznych, jakie następują nie tylko w komórkach, ale również w macierzy zewnątrzkomórkowej skóry właściwej, jak również i w warstwach naskórka oraz w głębokich warstwach skóry.
Nucleofill – jak właściwie wygląda zabieg?
Nucleofill to naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, która zawiera polinukleotydy, pobudzające skórę do odbudowy oraz regeneracji. W związku z tym, jest to obecnie bardzo często stosowany w medycynie estetycznej, który daje bardzo dobre rezultaty, jakie możemy bardzo szybko zauważyć.
Zabieg ten, zawsze jest wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, jednakże zawsze poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, który eliminuje wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania.
Polega on na to, że pod skórę wprowadza się cienką igłę. Oczywiście, jeżeli pacjent chce może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe, przy wykorzystaniu kremu znieczulającego.
Zabieg ten wykonuje się w serii od dwóch do czterech zabiegów wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Dzięki niemu, zdecydowanie poprawia się zarówno kondycja, jak również stopień nawilżenia skóry. Ewidentnie poprawiony jest owal oraz sprężystość skóry, ale jednocześnie nie zmieniają się rysy twarzy pacjenta.