X
odtwórz film Zobacz film

Medika PREMIUM

Karboksyterapia

/ Carboxytherapy

Jedyne polskie urządzenie
do karboksyterapii certyfikowane medycznie

Certyfikat iso

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla.

Pobierz certyfikat medyczny

Dwutlenek węgla jest gazem, który w organizmie odpowiada za regulacje przepływu krwi i rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Podając go pod skórę możemy przyśpieszyć przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawić mikrokrążenie czy stymulować komórki do odnowy.

Technologia doceniona
w prestiżowych plebiscytach

Schemat działania
zabiegu karboksyterapii

Skóra z cellulitem i tkanką tłuszczową.
Dwutlenek węgla podany w miejsce zabiegowe.
Dwutlenek węgla toruje sobie drogę do okolicznych tkanek.
Następuje szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla. Rozpoczyna siędziałanie rozszerzające naczynia krwionośne.
Pełny efekt zabiegu będzie widoczny po przeprowadzeniu serii. W miejscu zabiegowym skóra zostanie napięta, wygładzona i zregenerowana.
Skóra po zabiegu.

Pierwszą reakcją aplikacji dwutlenku węgla jest natychmiastowe rozszerzenie się naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi (na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia). Dwutlenek węgla w tkance wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Wspomniany kwas obniża pH tkanki. W tym momencie występuje efekt Bohra: im niższa jest wartość pH, tym słabsze wiązanie pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Zatem podczas zabiegu karboksyterapii zwiększone zostaje uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Ponadto, na poziomie pH 6,8 i niższym zostaje zwiększona przepuszczalność ścian kapilarnych, zaś na poziomie pH 6,5 lub niższym wzrasta również elastyczność włókien kolagenowych, a ich twardość ulega zmniejszeniu. W wyniku reakcji chemicznych pH staje się zasadowe, co ostatecznie prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego. Zmniejszone zostaje napięcie mięśniówki tętnic i kapilar, a temperatura skóry wzrasta o 1°C. W tym samym czasie nasila się utlenienie tłuszczy z komórek tłuszczowych, a niektórzy autorzy stwierdzają bezpośredni lipolityczny wpływ na adipocyty.

Medica basic - zdjęcie produktu

Terapia
cudownym gazem

 • Wskaźnik ciśnienia poziomu gazu w butli
 • Tryb manualny (precyzyjna regulacja gazu umożliwia przepływ dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 300 cc oraz dawkę w jednej sesji do 5000 cc)
 • Tryb automatyczny (23 gotowe programy zabiegowe, urządzenie samodzielnie dobiera parametry oraz wskazuje miejsca iniekcji)
 • Licznik dwutlenku węgla podanego w jednej sesji
 • Zastosowanie jednorazowych filtrów hydrofobowych
 • Końcówka VR (Vaginal Rejuvenation) opcja tylko dla lekarzy
 • Urządzenie zawiera zestaw startowy na 10 zabiegów

Certyfikat medyczny klasa IIB

Carboxytherapy Medika to certyfikowane urządzenie, które do pracy wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla LAPAROS. Gaz ten charakteryzuje unikalna sterylność oraz czystość na poziomie 99,5%

System AFC - Automatic flow control

Automatyczny system kontroli przepływu gazu umożliwia precyzyjną regulację dawkowania dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 300 cc

System AAV - Automatic air venting

Automatyczny system odpowietrzania urządzenia - całkowite pozbycie się powietrza z układu urządzenia minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji pozabiegowych

System PGH - Precise gas heating

System podgrzewania gazu regulowany od 20°C do 50°C, znacząco zmniejsza odczucia bólowe podczas wykonywanego zabiegu

System GPC - Gas pressure control

System elektronicznej kontroli ciśnienia gazu oraz zastosowanie certyfikowanego medycznego reduktora CO2 (reduktor bezobsługowy)

Doskonała obsługa
oparta na doświadczeniu

 • Sterowanie panelem dotykowym
 • Menu w języku polskim
 • Obudowa wykonna z antybakteryjnego materiału Corian®
 • Gotowe programy zabiegowe

Zawartość zestawu

 • Urządzenie
 • butla 1,5l (gaz medyczny „Laparos”),
 • 3 filtry,
 • 10 wężyków,
 • Igły: 5 szt. 0,26x4 mm oraz 5 szt. 0,3x13 mm,
 • Kabel zasilający
 • Instrukcja obsługi (z kartą gwarancyjną)

Dane techniczne
urządzenia

Waga

20 kg

Wymiar [cm]

97x40x40

Temperatura

20°C - 50°C

Medyczny

Reduktor CO2

Butla CO2

1,5 kg

Ekran

dotykowy 8"

Tryb manualny

możliwość dostosowania parametrów

Tryb manualny

23 gotowe programy zabiegowe

Gwarancja producenta

30 miesięcy

Zastosowanie
urządzenia

mieszki włosowe

Zobacz
jak wygląda zabieg

W celu wizualizacji zabiegu Karboksyterapia / Carboxytherapy przygotowaliśmy dla Państwa prezentację, w której przedstawiamy profesjonalne zastosowanie urządzeń Medika.

Bezpłatne, certyfikowane szkolenie
w cenie urządzenia

 • Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego szkoleniowca.
 • Każdy z uczestników po zakończeniu kursu otrzymuje certyfikat potwierdzający jego kwalifikacje do pracy na danym urządzeniu.
 • Dodatkowo zapewniamy wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe i reklamowe: instrukcję obsługi, ankietę zabiegową oraz pełnowymiarowe zdjęcia.
 • Opieka poszkoleniowa – po szkoleniu otrzymują Państwo bezpośredni kontakt do szkoleniowca. Szkoleniowiec jest do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zabiegu.
zdjęcie ze szkolenia maxmedik

Medika
tworzymy innowacje

Medika tworzy innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie oraz gwarantuję wysoką jakość wykonania. Cieszymy się, że klienci darzą nas zaufaniem, a marka została wielokrotnie nagrodzona w różnych plebiscytach Polsce i na świecie.

Sprawdź możliwości
jakie daje Leasing

Sprawdź
Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie