Urządzenia laser diodowy do depilacji

Lasery diodowe to przełom w usuwaniu zbędnego owłosienia. Zabiegi laserowe oparte są na selektywnej fototermolizie, co oznacza, że mieszek włosowy, zawierający melaninę pochłania światło lasera. Wytworzone w ten sposób ciepło niszczy elementy włosa, powodując trwałą destrukcję mieszka. Najskuteczniej usuwane są ciemne włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

W niektórych urządzeniach kosmetycznych Medika zastosowano innowacyjne rozwiązania w postaci połączenia trzech różnych długości fal, co pozwala jeszcze skuteczniej eliminować włosy w różnych fazach wzrostu. Medika to polski producent laserów diodowych, który projektując sprzęt kosmetyczny i medyczny użył najnowszej wiedzy technologicznej po to, aby trwałe pozbycie się włosów było możliwe już po kilku zabiegach. Dzięki temu można na zawsze zapomnieć o kłopotliwych i czasochłonnych depilacjach wielu partii ciała. Zabiegi laserowe są całkowicie bezpieczne, w żaden sposób nie wpływają na inne tkanki.

Sprawdź możliwości
jakie daje Leasing

Sprawdź

Lasery diodowe, laser diodowy

Depilacja laserowa to procedura obejmująca nie tylko zniszczenie trzonu włosa, ale także komórek mieszka włosowego. Laser diodowy podgrzewa pigment, w komórkach skóry i łodydze włosa. Z tego powodu mieszek włosowy ulega zniszczeniu, a włosy nie odrastają.

Owłosienie wielu rejonów ciała jest kłopotliwe szczególnie dla kobiet, które pragną mieć gładką skórę. Usuwanie włosów domowymi sposobami przynosi tylko krótkotrwałe efekty i powoduje  odczuwanie bólu.

Ponadto golenie maszynką może spowodować wrastanie włosków i stan zapalny. Aby pozbawić się owłosienia na długo lepiej skorzystać z depilacji laserem diodowym, który spowoduje, że po kilku procedurach włoski przestaną odrastać. Sprawdzony sprzęt do laserów diodowych - lasery diodowe kombajny!

Usuwanie owłosienia laserem diodowym - Trio Laser SLD

Laser TRIO (laser do depilacji) został wyposażony w trzy długości fali:

  • 755 nm: usuwa owłosienie nawet w przypadku niewielkiej ilość melaniny
  • 808 nm: najczęściej wykorzystywana do depilacja długość fali w laserach diodowych, najlepszy efekt osiągany jest w przypadku włosów ciemnych
  • 1064 nm: wiązka lasera dociera do najgłębiej usytuowanych mieszków włosowych, przy czym nie przyczynia się do uszkodzenia skóry. Długość fali 1064nm oddziałuje przede wszystkim na hemoglobinę. Głównym celem jej działania są naczynia włosowate, które znajdują się wokół mieszka włosowego, a nie melanina znajdująca się we włosku. Światło lasera diodowego przenika do brodawki, uszkadzając naczynia włosowate, które odpowiadają za odżywianie mieszka włosowego. Mieszek włosowy nie uzyskując odpowiednich substancji zaczyna obumierać, co skutkuje nie odrastaniem włosków. Dzięki takiemu działaniu lasera diodowego depilacja jest wysoce skuteczna.

Zasada działania lasera diodowego Trio Laser SLD

Depilacja laserem diodowym jest nową, ulepszoną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Ten typ depilacji różni się od innych, ponieważ różne długości fali tego lasera absorbują komórki niższych powierzchni skóry i przenikają głębiej. Laser do depilacji pozwala zniszczyć nawet te mieszki, które znajdują się w głębokich warstwach.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Depilacja laserem diodowym Trio Laser SLD rozpoczyna się przygotowaniem włosów do zabiegu. Włosy są usuwane poprzez golenie na całej powierzchni skóry, która zostanie poddana depilacji.

Impulsy światła lasera diodowego są zamienione na ciepło, wskutek czego włosy oddają ciepło do mieszka włosowego. Emitowane przez laser ciepło powoduje uszkodzenie komórek rozrodczych mieszka włosowego, który nie będzie mógł już ukształtować kolejnego włosa.

Jak używać Medica Trio Laser?

Praca lasera diodowego Medica Trio Laser jest związana ze zjawiskiem niszczenia cząstek barwnika, które następuje pod wpływem pobranej przez nie energii, pochodzącej z lasera o odpowiednio dobranej długości fal.

Emitowane przez laser diodowy światło absorbowane jest przez mieszek włosowy, który zawiera melaninę. Jest ono przekształcane w ciepło, co powoduje zniszczenie mieszka. Najlepszy efekt jest zauważalny przy ciemnych włosach, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

Inne fazy nie podlegają działaniu lasera diodowego.  

Cechy charakterystyczne lasera diodowego Medica Trio Laser

Tym, co wyróżnia ten typ lasera diodowego do depilacji jest duża głowica (12x12), co pozwala kosmetologowi na przeprowadzenie szybkich i bezpiecznych procedur na dużych obszarach ciała.

Trio Laser został wyposażony w automatyczny system chłodzenia (o-4stopnieC), dzięki któremu każda osoba będzie czuła się komfortowo podczas zabiegu. Laser diodowy jest przeznaczony do usuwania owłosienia z twarzy, rąk, pach, nóg, bikini. Główne jego zadania to usuwanie owłosienia i załamanie struktur mieszka włosowego.

Medika Premium - laser diodowy 808

Laser diodowy z falą o długości 808 nm oddziałuje na komórki pigmentowe odpowiedzialne są za wytwarzanie oraz magazynowanie melaniny. Jego działanie powodujące usuwanie owłosienia nie powoduje uszkodzenia naskórka.

Procedura usuwania włosów obejmuje nie tylko zniszczenie trzonu włosa, ale także komórek mieszka włosowego. Laser podgrzewa pigment, zarówno w komórkach skóry i łodygi włosa. Z tego powodu mieszek włosowy ulega zniszczeniu, a włosy przestają rosnąć.

Laser diodowy wytwarza promieniowanie w widmie bliskiej podczerwieni, czyli w obszarze całkowitej absorpcji przez melaninę.

Czas trwania impulsu wynosi od 10 ms - 500 ms, częstotliwość do 1 - 10 MHz, strumień energii wynosi 2 - 125 J/cm². Laser diodowy, stosowany do wszystkich rodzajów skóry, w tym osób o ciemnej skórze.

Jest to urządzenie do nieinwazyjnej terapii światłem, zaprojektowane specjalnie do usuwania niechcianych włosów, nawet zawierających niewielką ilość melaniny we wszystkich częściach ciała.

Medika Premium - laser diodowy V-Light (półprzewodnikowy) do zamykania naczynek

Ten typ lasera diodowego pozwala na skuteczne zamykanie naczynek krwionośnych. Pajączki, które pojawiają się na twarzy wyglądają nieefektownie, dlatego wiele osób decyduje się na ich zamknięcie z użyciem urządzenia, jakim jest laser V-Light.

Cera naczyniowa wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i używania kosmetyków tuszujących rumienie na policzkach.

Czym są rozszerzone naczynka krwionośne?

Rozszerzone naczynka to upośledzone krążenie krwi w powierzchniowych warstwach skóry, które jest ostrą ekspansją małych naczyń włosowatych z zablokowanym odpływem krwi.

Na skórze pojawiają się pajączki rozszerzonych i małych naczyń krwionośnych, które utraciły elastyczność, co powoduje zastój krwi. Powiększone naczynia na skórze, objawiające się w postaci żyłek koloru czerwonego, nazywane teleangiektazjami.

Dalsze zaczerwienienie skóry staje się trwałe i można dostrzec widoczne naczynia krwionośne, zwłaszcza na skrzydłach nosa i policzkach.

Zasada działania lasera diodowego (półprzewodnikowego) V-Light

Laser przeznaczony do zamykania naczyń używa wiązki światła (dł. 810 nm), która została uznana za najbardziej optymalną przy przeprowadzaniu tej procedury. Skuteczność tej metody jest związana z wysokim poziomem pochłaniania przez hemoglobinę.

Bezpieczeństwo zabiegu zamykania naczynek gwarantuje niski poziom pochłaniania przez wodę zawartą w komórkach skóry. Laser V-Light posiada trzy tryby pracy: ciągły, pojedynczy i powtarzalny. Wiązka celownika wynosi 650 nm, czas impulsu 10 ms - 500 ms a gęstość energii 60 J/mm².

Laser do depilacji przydatnym urządzeniem

Zabieg depilacji laserowej z użyciem lasera diodowego jest skuteczny i bezpieczny, może być stosowany na różne części ciała. Wiązki lasera docierają w głąb skóry. Laserowe usuwanie owłosienia (epilacja laserem diodowym) daje długotrwałe efekty.

Urządzenie emituje wiązkę światła o określonej długości fali, które niszczy struktury odpowiadające za wzrost włosów (mieszki włosowe). Od czego zależy jak epilacja laserowa będzie skuteczna?

Między innymi: wiek, płeć, gęstości włosów, ilości melaniny w mieszku włosowym, fototypu skóry, ilości ciemnego barwnika, w jakiej fazie wzrostu są włoski itp. Pamiętając o tym możemy osiągnąć największą skuteczność.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak poleca się wykonać depilację laserową w serii zabiegów trwałego usuwania owłosienia, które cieszą się rosnącą popularnością.

Kiedy warto zachować szczególną ostrożność (przeciwwskazania): choroby nowotworowe, zmiany hormonalne, ciąża, karmienie piersią, schorzenia skóry, nadwrażliwość na światło, w przypadku opalenizny (Skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających) oraz inne.

Działanie lasera jest skuteczne, jednak na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać bezpieczeństwo. O tym warto pamiętać decydując się na sam zabieg z użyciem lasera. Masz pytania o laser diodowy? Zapraszamy do kontaktu. Poznaj nasz laser diodowy - urządzenie od polskiego producenta.

 

 

 

Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie