Funkcjonalności

Włączone filtry:
  Funkcje urządzeń

  Lipolaser Sprzęt, Lipo laser Urządzenia

  Urządzenie Lipolaser Duo opiera się na stymulacji funkcji metabolicznych organizmu, które finalnie pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej i skuteczne modelowanie sylwetki. Polski sprzęt medyczny Medika wykorzystuje promieniowanie laserowe o niskiej intensywności, które nie powoduje zbytniego nagrzewania skóry. Zastosowano nowatorskie połączenie wiązki laserowej 650nm o zimnym spektrum oraz podczerwieni 940nm, które łatwo przenikają do komórek tłuszczowych, zwiększają przepuszczalność błon i aktywują biochemiczne reakcje enzymatyczne.

  Dochodzi do rozbicia trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które przekazywane są do układu limfatycznego i usuwane z organizmu. W kosmetologii ta metoda nazywana jest liposukcją niechirurgiczną. Urządzenie Lipolaser pozwala zredukować zbędne centymetry w obwodzie oraz usunąć celullit w sposób bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Osiągnięcie takich efektów bez sprzętu medycznego najnowszej generacji Medika jeszcze do niedawna nie byłoby możliwe.

  Sprawdź możliwości
  jakie daje Leasing

  Sprawdź

  Lipolaser urządzenia - sprawdzony sprzęt kosmetyczny

  Lipolaser to urządzenia kosmetyczne, które aktywuje rozkład tłuszczu podskórnego i stymuluje jego wydalanie z organizmu. W kosmetologii procedura nazywana jest liposukcją niechirurgiczną, ponieważ opiera się na zdolności promieniowania laserowego o niskiej intensywności do zwiększenia przepuszczalności błon komórek tłuszczowych bez intensywnego ogrzewania skóry.

  Lipolaser DUO Medika Premium - intensywna redukcja tkanki tłuszczowej

  Wiązka laserowa o długości fali 650 nm, emitująca światło o zimnym spektrum, oraz podczerwieni 940nm łatwo przenika do komórek tłuszczowych, zwiększa przepuszczalność ich błon i aktywuje biochemiczne reakcje enzymatyczne. Sprzyjają one rozpadowi triglicerydów (główne składniki podskórnego tłuszczu) na oddzielne składniki: gliceryna, woda i kwasy tłuszczowe.

  Ze względu na zwiększoną przepuszczalność błon komórkowych, produkty degradacji tkanki tłuszczowej wchodzą do przestrzeni zewnątrzkomórkowej, a następnie wchodzą do układu limfatycznego, są metabolizowane i usuwane z organizmu.

  Wiązki laserowe nie powodują zniszczenia komórek tłuszczowych, a jedynie stymulują proces dzielenia ich zawartości, więc po niechirurgicznej liposukcji laserowej, zmniejszenie grubości tkanki podskórnej następuje z powodu zmniejszenia objętości każdej komórki tłuszczowej, a nie z powodu ich zniszczenia. Zmniejsza to ryzyko efektów ubocznych do minimum. Praca lipolasera powoduje, że naczynia krwionośne pozostają nienaruszone.

  Cechy lipolasera DUO

  Lipolasery (aparat do nieinwazyjnej lipolizy) jest wyposażony w diodę laserową, która jest w stanie generować promienie przeznaczone do pracy na różnych częściach ciała. Urządzenie jest w pełni skomputeryzowane i wyposażone w ekran dotykowy, za pomocą, którego specjalista wybiera parametry procedury.

  Urządzenie do usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej posiada dodatkowe funkcje, które pozwalają na podział na płeć i wielkość problemu. Kosmetolog może dostosować parametry indywidualnie do danej osoby. Moc lipolasera wynosi: 120 mW na pad (laser czerwony 650 nm) i 12 W na pad (podczerwień 940 nm).

  Wskazania do wykorzystania lipolasera do redukcji tkanki tłuszczowej

  Zabieg liposukcji laserowej jest wskazany dla osób cierpiących na cellulit oraz posiadających nadmierne złogi tłuszczu w brzuchu, plecach, udach, pośladkach, kolanach i rękach.

  Nieoperacyjna liposukcja lipolaserem ma delikatny efekt lipolityczny i nie pozostawia blizn, dlatego może być również stosowana do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w policzkach, podbródku, pachach i szyi.

  Pełny cykl ujędrniania skóry lipolaserem zmniejsza objętość ciała o 8-10 cm (wynik zależy od obszaru korekcji, ilości tkanki tłuszczowej i indywidualnych cech ciała). Ponadto lipolasery zapewniają odblokowanie kanałów przepływu limfy.

  Lipolaser do zabiegów wyszczuplających – zalety metody

  • W przeciwieństwie do innych metod liposukcji lipolaser nie narusza integralności skóry
  • Brak niepożądanych blizn, siniaków i krwiaków spowodowanych uszkodzeniem naczyń
  • Niskie ryzyko skutków ubocznych
  • Szybki efekt (wynik staje się zauważalny natychmiast po pierwszej sesji – do 30% mniej tkanki tłuszczowej)
  • Ujędrnienie skóry dzięki kolagenowi, który jest syntetyzowany podczas zabiegu
  • Brak okresu rehabilitacji
  • Bezbolesność (podczas zabiegu osoba odczuwa lekkie mrowienie w obszarze działania lipolasera na skórę).

  Komórki tłuszczowe po usunięciu tłuszczu zostają zredukowane, co powoduje stopniowy spadek obwodu talii, boków i bioder oraz innych obszarów ciała, w których gromadzi się tłuszcz. Jak już wspomniano lipolaser nie uszkadza i nie usuwa komórek tłuszczowych, a jedynie zmniejsza ich objętość.

  Lipolaser nie powoduje nienaturalnych reakcji w organizmie, nie wpływa i nie uszkadza otaczających tkanek, takich jak skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe.

  Ćwiczenia fizyczne po zabiegu lipolizy laserowej zapewniają aktywny metabolizm i pełne zakończenie reakcji chemicznych rozkładu kwasów tłuszczowych. Promieniowanie laserowe o niskiej intensywności jest bardzo podobne w naturze do naturalnej energii słońca. To wyjaśnia brak jakichkolwiek komplikacji w stosowaniu technologii laserowej.

  Lipolaser na cellulit i zmniejszenie obwodu - przebieg procedury

  Procedura lipolizy laserem nie wymaga wstępnego przygotowania, choć tydzień wcześniej należy zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych (alkohol spowalnia proces rozszczepiania i usuwania tłuszczu z organizmu) i składa się z kilku etapów:

  • Oczyszczanie skóry
  • Mocowanie mankietów generujących wiązki laserowe na pewnej części ciała (specjalista używa elastycznych pasów do mocowania sprzętu)
  • Działania na skórze lipolaserem.

    Profesjonalne zabiegi są bezbolesne, więc nie wymaga stosowania środków znieczulających. Przybliżony czas trwania jednej sesji wynosi 30-40 minut.

  Wyniki procedury intensywnej redukcji tkanki tłuszczowej - lipolaser 

  Podstawowy wynik liposukcji laserowej staje się zauważalny po pierwszej sesji (grubość warstwy tłuszczu zmniejsza się o 2-3 cm) i wzrasta z czasem. Aby osiągnąć maksymalny efekt, konieczne jest ukończenie kursu 10 procedur, które są przeprowadzane w odstępie 2-3 dni.

  Czas osiągania wyniku zależy od stylu życia danej osoby, przestrzegania zaleceń po zabiegu i indywidualnych cech organizmu.

  Badania wykazały, że otworzone przez lipolaser pory w komórkach tłuszczowych pozostają otwarte przez 24 do 72 godzin. Aby utrzymać pory otwarte przez dłuższy czas w celu uzyskania maksymalnego wyniku, najbardziej optymalny odstęp między procedurami wynosi 48 godzin.

  Kosmetolodzy nie zalecają pomijania procedur ani przekraczania czasu między sesjami o więcej niż 72 godziny. To może znacznie zmniejszyć efekt.

  Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie