Sprawdź możliwości
jakie daje Leasing

Sprawdź

Czytaj wiecej...

   Procedura makijażu permanentnego w ostatnich latach ewoluowała i zmieniała się. Dziś naturalność jest priorytetem, pojawiło się wiele nowych technik, które czynią tę procedurę jeszcze bardziej popularną. Makijaż permanentny pozwala nie tylko poprawić wygląd, ale także poprawić niektóre niedoskonałości estetyczne, maskować blizny pooperacyjne, skutki chorób skóry (np. bielactwo), zminimalizować zmiany związane z wiekiem.

Urządzenie do Makijażu Permanentnego - Makijaż permanentny

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny?

  Zalety procedury makijażu permanentnego można przypisać przede wszystkim korzyściom ekonomicznym. Nie trzeba wydawać kolejnych środków na nowe kosmetyki, ponieważ np. kreski na powiekach mogą wyglądać efektownie nawet do 10 lat, makijaż permanentny ust - 2-3 lata.

Procedura makijażu permanentnego nie ma dużej listy przeciwwskazań. To kolejny argument przemawiający za tą procedurą. Nie zaleca się wykonywania go w okresie ciąży i laktacji, z chorobami krwi, skłonnością do blizn, z nieustabilizowaną cukrzycą.

  Kolejnym plusem procedury jest to, że zawsze można usunąć jej efekt, za pomocą lasera. Wysoką, jakość makijażu permanentnego można uzyskać poddając się zabiegowi z wykorzystaniem urządzenia Permanent Make-Up firmy Medika.

Ten nowoczesny sprzęt kosmetyczny posiada mikroprocesor (PIC) gwarantujący podawanie pigmentu z tą samą częstotliwością, zapewniając precyzyjne wykonanie zabiegu.

Efekty pracy urządzenia do makijażu permanentnego Medika

  Do makijażu permanentnego używana jest sterylna igła konturowa, za pomocą, której specjalny pigment barwiący jest dostarczany do górnej warstwy skóry.

Wprowadzony pigment jest trwale przechowywany w komórkach, podkreśla i wizualnie powiększa usta lub otwiera oczy. Efekt procedury trwa do kilku lat i znacznie skraca czas wykonywania codziennego makijażu.

  Do linergistek zgłaszają się osoby, które chcą poddać się makijażowi permanentnemu brwi, powiek i ust. Coraz częściej specjaliści odnotowują zainteresowanie takimi rodzajami mikropigmentacji jak: cienie na powiekach czy róż na policzkach.

Dla wielu osób przechodzących ciężkie choroby makijaż permanentny pomaga odzyskać wiarę w siebie. Można zatuszować plamy spowodowane brakiem pigmentu w skórze, blizny na ustach czy nawet na piersiach.

Zasada działania sprzętu do makijażu permanentnego Permanent Make-Up

  Linergistki do wykonania makijażu permanentnego na dowolnym obszarze skóry, chętnie korzystają z aparatu Permanent Make-Up Medika, który posiada dwa systemy pracy: modułowy i sterowanie mikroprocesorem PIC.

Pierwszy rodzaj jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ linergistka może dokonać szybkiej wymiany igły i barwnika, a także nie jest zagrożona ukłuciem igłą. W drugim przypadku mikroprocesor dostarcza stale taką samą ilość pigmentu z taką samą częstotliwością.

  Urządzenie do makijażu permanentnego wykonuje od 60-150 nakłuć na sekundę, co powoduje, że procedura jest ograniczona czasowo do minimum, skracając długość odczuwania przykrych doznań. Zabiegi nie powodują krwawienia i są małoinwazyjne.

Aparat może pracować w dwóch trybach: manualny który zapewnia linergistce możliwość dostosowania parametrów do konkretnej techniki, automatyczny wyposażony w trzy programy, które dostosowują parametry do danego obszaru ciała.

Krok po kroku: wykonanie makijażu permanentnego – urządzenie Permanent Make-Up

  Bez względu, na której części twarzy mikropigmentacja będzie wykonywana, zawsze stosuje się tę samą zasadę:

 • Przede wszystkim przed zabiegiem linergistka wybiera kolor pigmentu
 • Wybrany kolor nakładany jest najpierw zwykłymi kredkami kosmetycznymi, co daje możliwość podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru obrazu
 • Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia do makijażu permanentnego, które podaje stale tą samą ilość pigmentu z tą samą częstotliwością, umożliwia kontrolowanie głębokości penetracji pigmentów lub z trybem manualnym
 • Przed zabiegiem linergistka oczyszcza skórę, a następnie stosuje środek antyseptyczny i znieczulający
 • Przy niskim progu bólu istnieje możliwość ponownego zastosowanie znieczulenia, aby klientka odczuwała maksymalny komfort podczas zabiegu.

Zalety makijażu permanentnego brwi:

 • Poprawnie dobrany kształt brwi
 • Dodanie wyrazistości rysom twarzy
 • Pozwoli zapomnieć o regularnym malowaniu brwi i użyciu narzędzi dekoracyjnych
 • Pomoże w rozwiązywaniu problemów związanych z częściowym lub całkowitym wypadnięciem brwi
 • Pomoże ukryć kosmetyczne niedoskonałości skóry w obszarze brwi.

Zalety makijażu permanentnego oczu:

 • Niezmywalny trwały makijaż
 • Gwarancja trwałości makijażu
 • Możliwość wizualnego zwiększenia grubości rzęs
 • Makijaż, dzięki któremu kobieta wygląda nienagannie 24 godziny na dobę
 • Pozwala wizualnie zmienić kształt oczu.

Zalety makijażu permanentnego warg:

 • Pozwala skorygować takie braki, jak rozszczep wargi i blizny
 • Powiększa usta, nadając im uwodzicielską objętość
 • Wyrównuje kontur warg, tworząc je idealnie symetryczne
 • Tworzy wygląd pomalowanych ust nawet bez szminki
 • Rozwiązuje problem pigmentacji konturu warg.

  Przed rozpoczęciem procedury, razem z linergistką można przedyskutować wszystkie swoje bezwzględne i względne przeciwwskazania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zatajenie informacji może pociągać za sobą pewne zdrowotne konsekwencje.

Zwiń

Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie