Urządzenia medyczne, Sprzęt medyczny wielofunkcyjny

Wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny Premium i Basic marki polskiego producenta Medika to nowoczesne urządzenia medyczne, które można używać w kosmetologii i medycynie estetycznej do modelowania sylwetki oraz zabiegów na twarz. Wykorzystywane do niwelowania problemów zdrowotnych i przywracania blasku cery i ciała.

Aparatura została zaprojektowana w taki sposób, aby zarówno właściciele salonów jak i ich pacjenci byli spokojni o swoje zdrowie i efekty terapeutyczne. Za pomocą jednego wielofunkcyjnego sprzętu kosmetycznego można wykonać szereg zabiegów pielęgnacyjnych, idealnie dobranych dzięki wprowadzeniu funkcji diagnostycznej skóry. Medika wsłuchała się w potrzeby swoich klientów i to dla nich wprowadziła innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszej technologii i wysokiej jakości komponentów. Dzięki temu medycy mogą jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania, z największą dbałością o swoich pacjentów.

Sprawdź możliwości
jakie daje Leasing

Sprawdź

Urządzenia Medyczne, Wielofunkcyjny Sprzęt Medyczny

Sprzęt medyczny wielofunkcyjny taki jak kombajny kosmetyczne służą do szeroko zakrojonej obsługi klienta w salonach kosmetologicznych, ale mogą być stosowane w spa lub po prostu gabinecie kosmetycznym.

Sprzęt medyczny jest prosty, łatwy w użyciu, ma wygodny wyświetlacz, na którym wyświetlane są wszystkie tryby. Doskonała, jakość urządzenia Medika Premium, jego wszechstronność czynią go zaawansowanym sprzętem w dziedzinie kosmetologii. Urządzenia Basic wyposażone są w głowice zabiegowe dostosowane do wybranej konfiguracji z mocą pobierania uzależnioną od wybranych funkcji.

Urządzenie Premium posiada wiele możliwości

Sprzęt medyczny daje kosmetologowi możliwość wybrania dowolnej konfiguracji. Kombajny kosmetyczne wyposażony są w 10 modułów i posiadają jednocześnie 18 unikalnych technologii w jednym urządzaniu, co pozwala świadczyć usługi zgodnie z najnowszymi standardami kosmetologii.

Profesjonalny sprzęt Medika Premium to nowoczesny, wielofunkcyjny kombajn do kompleksowej pielęgnacji skóry, zapewnia przeprowadzenie wielu wysokiej, jakości zabiegów kosmetologicznych.

Dostępne są również urządzenia z mniejszą ilością funkcji (16w1, 14w1, 12w1, 10w1, 6w1,7w1, 5w1,3w1, 2w1). A także urządzenia do karboksyterapii, lasery diodowe, plasma, lipolaser, RF mikroigłowy, HIFU, termoliza, makijaż permanentny, infuzja tlenowa, peeling wodorowy.

Sprzęt kosmetyczny 18w1 to przykład wielu funkcji w jednym urządzeniu

Analizer skóry

To funkcja dostępna w urządzeniu wielofunkcyjnym, która pomaga właściwie pielęgnować skórę i zachować jej piękno i młodość. Zapewnia jakościową ocenę jej stanu, pozwala na podstawie danych prawidłowo używać kosmetyków, analizować ich wpływ na skórę, prowadzić ciągłe monitorowanie kluczowych wskaźników takich jak nawilżenie skóry.

Najnowocześniejsza i bardzo dokładna metoda nieinwazyjnej oceny stanu ludzkiej skóry powinna być wykonywana przed i po zabiegu. Klient może sam ocenić efekt wykonanego zabiegu. Do wykorzystania tej funkcji sprzęt kosmetyczny posiada 6 punktów pomiarowych, z których każdy wykonuje 60 pomiarów.

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy)

To skuteczna, bezpieczna i komfortowa kosmetyczna procedura oczyszczania skóry. Ten rodzaj peelingu opiera się na interakcji fali ultradźwiękowej o małej mocy z cieczą (częstotliwości 25 kHz).

W wyniku ich interakcji powstają pęcherzyki wypełnione powietrzem, które nagle pękają. Pęcherzyki wytwarzają ciśnienie, dzięki któremu skóra jest oczyszczana z martwych komórek skóry, toksyn i nadmiernej ilości wydzieliny gruczołów łojowych.

Peeling kawitacyjny pomaga poprawić krążenie krwi w skórze, odżywianie i oddychanie Ważne jest, aby oczyszczanie było bardzo dokładne, ale jednocześnie bardzo ostrożne i zalecane do pielęgnacji skóry wrażliwej i naczynkowej.

Wielofunkcyjny sprzęt medyczny posiadają funkcję głębokiego oczyszczania, system mikromasażu McT i wprowadzanie substancji aktywnych (jonoforeza). Do przeprowadzenia zabiegu dostępna jest jedna głowica w trybie pracy: praca ciągła, puls 5Hz, puls 10Hz.

Ultradźwięki (sonoforeza)

Ultradźwięki to fala dźwiękowa o częstotliwości (1 MHz) powyżej progu słyszalności ludzkiego ucha. Cząsteczki zawarte w produktach do pielęgnacji skóry są zwykle zbyt duże, aby przejść przez barierę naskórka. Sonoforeza pomaga nawilżać i nasycać najgłębsze warstwy skóry właściwej tlenem i składnikami odżywczymi.

Odpowiednio dobrany kompleks kosmetyków pozwala rozwiązać szereg indywidualnych problemów: pozbyć się niechcianych zmarszczek i cellulitu, poprawić krążenia krwi i napięcie mięśni. Kontrola trądziku: ultradźwięki poprzez drgania mechaniczne zabijają mikroorganizmy odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku i zapalenia.

Technologia pozwala aktywnym składnikom przenikać do tkanki pod wpływem fal dźwiękowych. Sonoforeza wykonuje również delikatny mikromasaż, który poprawia krążenie krwi w skórze i powoduje regenerację uszkodzonych tkanek. Urządzenie medyczne wielofunkcyjne do przeprowadzenia zabiegu posiada dwie głowice w trybie pracy: praca ciągła, puls 5Hz, puls 10Hz.

Mezoterapia bezigłowa

Ta funkcja kombajnu kosmetycznego pozwala pozbyć się wielu problemów, takich jak zmarszczki, zmniejszenie napięcia, odwodnienie i suchość skóry, przebarwienia, trądzik, i wiele innych. Istota metody polega na ekspozycji skóry na działanie fali ultradźwiękowej i impulsowego prądu elektroterapeutycznego.

Substancje aktywne są wprowadzane do głębokich warstw skóry na regulowanej głębokości (bez użycia igieł). Zabieg pomaga wzmocnić i zwiększyć napięcie naczyniowe skóry, odmładzić i nawilżyć, poprawić elastyczność skóry, redukować zmarszczki, wzmacniać ściany naczyń krwionośnych.

Urządzenie medyczne jest wyposażone w dwie głowice o częstotliwości 1 MHz, natężeniu do 6,2 mA. Impulsy prądu sinus, prostokąt, trójkąt.

Mikrodermabrazja diamentowa

To rodzaj mechanicznego peelingu, który zapewnia niezrównany efekt odnowionej skóry. Zadanie, tej procedury zostaje osiągnięte poprzez usunięcie powierzchniowych warstw naskórka, które przestały działać prawidłowo.

Urządzenie medyczne wielofunkcyjne z funkcją mikrodermabrazji diamentowej wpływa na wiązania międzycząsteczkowe, niszcząc je. W rezultacie naskórek jest oczyszczany z górnych warstw komórek, zmarszczki są wygładzane, a zatem wygląd twarzy i ciała ulega poprawie. W rezultacie automatycznie uruchamiane są mechanizmy do produkcji elastyny i kolagenu.

Sprzęt medyczny Medika do tego zabiegu został wyposażony w system Vacuum Control, który kontroluje siłę wielkości podciśnienia podczas wykonywanego zabiegu, zapobiegając powstawaniu wybroczyn i uszkodzeń mechanicznych skóry. Do przeprowadzenia procedury przewidziane są 2 dysze zabiegowe, 9 głowic diamentowych o mocy wyjściowej 60 W i podciśnieniu: 0-26 inHg -0,18 do -0,8 bar.

Fale radiowe RF - sprzęt medyczny

Technologia oparta na działaniu fal radiowych wytwarzanych przez prąd o wysokiej częstotliwości (1 MHz), w której komórki ulegają rozpadowi, dzięki czemu powstaje kolagen, innymi słowy, komórki zaczynają się rozmnażać i dzielić, wypełniając uszkodzone obszary.

Energia elektryczna zostaje zamieniona na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek. W ten sposób skóra jest odnowiona, bez śladu uszkodzeń. Fale Radiowe RF są wzbogacone o wiązkę lasera półprzewodnikowego (długości fali 650 nm), zapewniając wzmocnienie efektu napinania skóry. Do przeprowadzenia tej procedury urządzenie medyczne zostało wyposażone w 3 głowice, moc wyjściową 60 W i laser 650 nm.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa od dawna jest stosowana przez kosmetologów do modelowania sylwetki, a jej wyniki są natychmiast widoczne. Skuteczna redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu odbywa się wskutek poddania skóry działaniu promieniowania podczerwonego, podwyższając temperaturę w tkankach.

Procedura daje trwały rezultat, ponieważ komórki tłuszczowe zniszczone przez ultradźwięki nie są już tworzone w tym samym miejscu, po drugie, praktycznie nie ma śladów na skórze. Liposukcja ultradźwiękowa nie wpływa na inne tkanki i narządy, ale tylko na tkankę tłuszczową.

Ta funkcja sprzętu kosmetycznego pozwala na wykonanie zabiegu bezbolesnego i zapewniającego usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc, które nie ulegają likwidacji przy zwykłych procedurach. Kombajn kosmetyczny posiadający funkcję liposukcji ultradźwiękowej ma dwie głowice z mocą wyjściową: głowica UD - 50 W, głowica IR - 35 W, długości fali IR od 880 nm do 960 nm.

Dermomasaż - sprzęt do dermomasażu

Kombajn kosmetyczny z funkcją dermomasażu pozwala na usunięcie cellulitu, rozstępów oraz blizn. Oddziałując na tkanki wskutek podciśnienia i działanie mechaniczne usuwana jest nadmierna tkanka tłuszczowa i niwelowane są zastoje limfatyczne.

Wzmocniony układ krążenia wzmaga procesy metaboliczne skóry prowadząc do jej lepszego napięcia i ujędrnienia. Dermomasaż jest wskazany dla osób, które borykają się z problem ciężkich nóg oraz ich obrzęków. Wykonanie procedury zapewniają dwie głowice, z mocą wyjściową 60W, podciśnieniem 0-26 inHg -0,18 do -0,8 bar.

Oxybrazja - urządzenia do oxybrazji

Urządzenie medyczne z funkcją oxybrazji, pozwala na wykonanie peelingu z wykorzystaniem strumienia sprężonego powietrza w połączeniu z solą fizjologiczną. Powstające mechaniczne tarcie nie podrażnia skóry, ale skutecznie złuszcza zrogowaciały naskórek. Wskutek zastosowanej procedury następuje rewitalizacja skóry oraz jej odmłodzenie. Skóra jest rozjaśniona, wygładzona, dotleniona i dobrze nawilżona.

Stymulacja kolagenu i elastyny zapewnia lepsze napięcie skóry i zniwelowanie zmarszczek. Sprzęt do oxybrazji wyposażony jest w jedną głowicę, z mocą wyjściową 400 W, ciśnieniem pompy 9 bar i ciśnieniem roboczym 8 bar. Istnieje możliwość podłączenia butli z tlenem i regulacji dawkowania soli fizjologicznej.

Lipolaser DUO

 Sprzęt medyczny do wykonania tego zabiegu działają na zasadzie biostymulacji metabolizmu za pomocą wiązki lasera (dł. 650nm) a także podczerwieni (dł. 940nm). Wskutek działania tych sił następuje naturalne rozbicie trójglicerydów i przejście powstałych składników do odpowiednich układów w organizmie które następnie są usuwane w sposób naturalny.

Wykorzystanie lipolasera DUO jest przeznaczone do zmniejszania obwodu talii i bioder poprzez usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Procedura sprawdza się także przy redukcji cellulitu. Sprzęt posiada 6 padów, z mocą wyjściową 12 W na pad (w sumie 72 W), długością fali IR: podczerwień - 940 nm, Laser czerwony - 650 nm.

Podsumowanie

Nowoczesny design urządzeń medycznych wpasuje się do wnętrza każdego gabinetu kosmetologicznego. Przyjazny dla użytkownika interfejs panelu sterowania sprawia, że praca wielofunkcyjnego kombajnu jest niezwykle prosta.

Funkcjonalne rozmiary urządzenia pozwalają zaoszczędzić przestrzeń roboczą, a przystępna cena odróżnia urządzenia Medika od podobnych urządzeń w tym segmencie sprzętu kosmetycznego.

Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie