Igły i strzykawki

Medika to polski producent wielofunkcyjnych urządzeń do medycyny estetycznej, aby ułatwić klientom zakup odpowiednich do swoich urządzeń kosmetyków i preparatów wprowadził najlepszej jakości igły i strzykawki. Wybierając asortyment z naszej strony można być pewnym, że dodatki do kombajnów kosmetycznych będą na pewno do nich pasować.

Ponadto igły Mesorelle mają najmniejszą średnicę, a im cieńsza jest igła iniekcyjna tym mniej uszkodzonej tkanki podczas wprowadzania pod skórę. Jednorazowe trzyczęściowe strzykawki są używane do wstrzykiwania substancji aktywnych i do ich dokładnego dawkowania podczas zabiegu. Igły i strzykawki są sterylne i nietoksyczne, co w medycynie estetycznej jest wymogiem koniecznym, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo. Klienci MedikaPoland.pl mogą być pewni, że dostają najlepszy asortyment na rynku.

Sprawdź możliwości jakie daje
Leasing na urządzenia kosmetyczne i medyczne

Sprawdź

Wyposażenie salonów piękna - igły i strzykawki do medycyny estetycznej

Igły i strzykawki do medycyny estetycznej służą do wykonywania zabiegów kosmetologicznych (mezoterapia, sonofereza, biorewitalizacja itp.) . Producent urządzeń medycznych Medika wprowadzając na rynek sprzęt kosmetologiczny do wyposażenia klinik medycyny estetycznej, sprzedaje także dodatkowe akcesoria takie jak igły i strzykawki najwyższej jakości.

W ofercie znajdują się sterylne igły o różnych długościach i strzykawki o różnych objętościach i celach. Im cieńsza jest igła iniekcyjna, tym mniej uszkodzona jest otaczająca tkanka podczas iniekcji. Igły nano Mesorelle mają najmniejszą średnicę i są uważane za najmniej traumatyczne.

Kosmetolog do wykonania zabiegów medycyny estetycznej potrzebuje wielofunkcyjnych urządzeń medycznych tzw. kombajnów kosmetycznych, substancji aktywnych w ampułkach oraz igieł i strzykawek. Najbardziej popularne są jednorazowe strzykawki trzyczęściowe o pojemności: 10ml, 5ml, 2ml.

Jednorazowe trzyczęściowe strzykawki do medycyny estetycznej mają następujące cechy:

 • Cel. Jednorazowe trzyczęściowe strzykawki są przeznaczone do wstrzykiwania substancji aktywnych przy dokładnym dawkowaniu.
 • Kompozycja trzyczęściowa. Strzykawki składają się z: przezroczystego cylindra, tłoka, pierścienia uszczelniającego.
 • Powłoka silikonowa. Ze względu na obecność gumowego pierścienia na tłoku, a także z powodu powlekania tłoka i wewnętrznej wnęki cylindra strzykawki smarem silikonowym, przesuwanie tłoka strzykawki odbywa się bez szarpnięć i zapewnia płynne podawanie substancji. Te cechy są szczególnie ważne, jeśli konieczne są powolne i dokładne podawanie środka.
 • Przezroczysty cylinder strzykawki, daje możliwość monitorowania wprowadzanej substancji aktywnej pod kątem pęcherzyków powietrza i oceny odpowiedniej ilość środka.
 • Wyraźne podziałki na strzykawkach znacznie ułatwiają prawidłowe pobranie potrzebnej dawki substancji odżywczej. Ponadto skala na strzykawce jest wyraźna, co umożliwia swobodny odczyt.
 • Łatwa w użyciu. Strzykawki trzyczęściowe do iniekcji są wysokiej jakości i pozwalają na swobodne i sprawne nakłuwanie danego obszaru skóry nie powodując u pacjenta salonu medycyny estetycznej dyskomfortu bólowego.
 • Sterylność i nietoksyczność. Każda strzykawka jednorazowego użytku jest zapakowana w osobne sterylne opakowanie jednostkowe. Każdy element jest wyprodukowany z polipropylenu, dzięki czemu mogą one posłużyć do pracy z wieloma środkami nie wywołując nieprawidłowych reakcji. Strzykawki podlegają sterylizacji z wykorzystaniem tlenku etylenu gwarantując pacjentowi i kosmetologowi całkowitą ochronę.

Igły do medycyny estetycznej - MESORELLE

Igły Mesorelle wykonane są ze sterylnego stopu medycznego, gwarantując bezbolesne podawanie składników aktywnych, mogą być stosowany śródskórnie i podskórnie. Igły do medycyny estetycznej znajdujące się w ofercie firmy Medika mają trójdzielne ostrzenie laserowe i występują w różnych rozmiarach: 27G 0,4 X, 30G 0,3 X 4, 31G 0,26 X.

Pod marką Mesorelle włoska firma Biotekne produkuje wyjątkowo ostre igły i kartridże. Głównym obszarem działalności jest produkcja narzędzi kosmetycznych do mezoterapii, elektrolipolizy, liposukcji, mikroterapii, masażu. Głównym wyposażeniem stosowanym w mezoterapii są specjalne igły i strzykawki do medycyny estetycznej.

Igła do tego zabiegu ma krótszą długość cięcia niż zwykłe igły. Ostrzenie laserowe znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów podczas zabiegu. Tradycyjnie składniki aktywne są wciągane do strzykawki za pomocą zwykłej igły a potem kosmetolog zmienia zwykłą igłę na specjalną do mezoterapii - do mikroiniekcji.

Charakterystyka igieł do medycyny estetyczne Mesorelle

 • Sterylne igły do wstrzykiwań, jednorazowego użytku
 • Laserowe ostrzenie
 • Złącze luer (zapewnia bezpieczne przełączanie igły ze strzykawką)
 • Indywidualne opakowanie każdej igły
 • Przeznaczenie: do mezoterapii i modelowania twarzy i ciała
 • Średnica igieł jest podana w konwencjonalnych jednostkach „G” na opakowaniu: 27G - 0,4 mm, 30G - 0,3 mm, 31G - 0,26 mm, 32G - 0,23 mm, 33 G - 0,20 mm.

Do jakich procedur medycyny estetycznej wykorzystywane są igły Mesorelle

Igły Mesorelle różnią się długością i średnicą. Zakres ich zastosowania zależy od następujących parametrów:

 • Do konturowych owalu twarzy i biorewitalizacji kosmetolog stosuj igły 27G, ponieważ łatwo przez nie przechodzi kwas hialuronowy.
 • Do elektrolipolizy wskazane są igły o grubości 0,3 mm. Długość (w zależności od zastosowania) może wynosić od 25 do 150 mm.
 • Do mezoterapii stosuje się igły 33G, 32G, 31G, 30G i 27G. Ich długość może wynosić od 4 do 12 mm.
 • Do mikroterapii dostępne są specjalne ultracienkie igły o stałej długości i przyssawce próżniowej. Takie igły stosuje się w okolicach oczu, górnej wardze, nosie i uszach.

Podczas zabiegów mezoterapeutycznych kosmetolog musi wykonać wiele zastrzyków. Aby ułatwić pracę, specjaliści z Biotekne opracowali kartridże do 3-5 igieł. Aktywnie stosowane w walce ze zmianami związanymi z wiekiem i plamami starczymi, rozstępami, bliznami.

Z ich pomocą można leczyć łysienie i blizny po trądziku. Procedury z wieloma iniekcjami obejmują programy antycellulitowe, lipolityczne, drenaż limfatyczny, programy przeciw starzeniu się. 

Igły iniekcyjne do mezoterapii igłowej i karboksyterapii - 30G x 1/2 Igły BD Microlance

Sterylna jednorazowa igła do wstrzykiwań BD Microlance służy do wykonywania bezbolesnych iniekcji w kosmetologii, a mianowicie do mezoterapii i karboksyterapii.

Igły iniekcyjne do mezoterapii igłowej i karboksyterapii - 30G x 1/2 Igły BD Microlance są:

 • Bardzo ostre
 • Dodatkowo pokryte silikonem dla łatwego przesuwania, bezbolesnego wstrzykiwania
 • Kaniula wykonana jest ze stali nierdzewnej
 • Podstawa igły jest odpowiednia dla strzykawek i systemów wszystkich producentów, elementów złącznych takich jak Luer, Luer-Slip, Luer-Lock
 • Jałowa, bez pirogenów
 •  Igły pakowane są w kartonowe pudełka po 100 sztuk.

Szeroka gama igieł o średnicy, długości i cięciu umożliwia indywidualne wybranie igieł w zależności od wieku, płci, wskaźnika masy ciała, miejsca wstrzyknięcia i celu manipulacji (podskórnie, śródskórnie).

Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie