Sterylizatory powietrza UV

Każdy salon medycyny estetycznej i kliniki kosmetologii dba o utrzymywanie powietrza w sterylnej czystości. Do dezynfekcji powietrza stosuje się sterylizatory tunelowe UV-C, które nadają się idealnie do wszelkich zamkniętych pomieszczeń takich jak: szkoła, przedszkola, żłobki, salony fryzjerskie, gastronomia, ale także laboratoria, poczekalnie, a nawet sale operacyjne. Sterylizatory powietrza Medika zapewniają niezwykle wysoką skuteczność w procesie oczyszczania powietrza z lotnych związków organicznych, cząsteczek smogu, mikroorganizmów.

Solidna i unikatowa obudowa charakterystyczna dla wszystkich naszych urządzeń została wykonana z bardzo dobrego materiału. W podstawie sterylizatora znajduje się filtr węglowy, który rozpoczyna oczyszczanie. Następnie powietrze przepływa wzdłuż lamp UV-C, które zabijają wszelkie mikroorganizmy. Wentylator o niskim poziomie hałasu zapewnia nieustanny ruch powietrza. Wysterylizowane powietrze wydostaje się z powrotem, nie pozostawiając żadnych szkodliwych produktów, dzięki czemu można swoim klientom i pacjentom zapewnić komfort i bezpieczeństwo oddychania.

Sprawdź możliwości
jakie daje Leasing

Sprawdź

Tunelowe sterylizatory powietrza UV-C

Podczas zabiegów medycyny estetycznej, oprócz efektów, kluczowym elementem jest bezpieczeństwo. Zachowanie sterylności powietrza jest obowiązkowe dla każdej profesjonalnej kliniki.

Do tego celu stosuje się sterylizatory tunelowe UV-C. Służą do oczyszczania i dezynfekcji powietrza, nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale też w innych placówkach. Sterylizatory powszechnie wykorzystuje się w:

 • salonach fryzjerskich i kosmetycznych,
 • salonach tatuażu,
 • solariach,
 • klubach fitness,
 • restauracjach i kawiarniach,
 • gabinetach stomatologicznych,
 • przychodniach i gabinetach lekarskich,
 • przedszkolach i szkołach,
 • hotelach,
 • biurach,
 • wszelkiego rodzaju zamkniętych pomieszczeniach.

 

Technologia UV-C MediClean - lampy emitujące promieniowanie UV

Lampy UV pozwalają na oczyszczenie powietrza z lotnych związków organicznych, cząsteczek smogu i mikroorganizmów. Powietrze przepływa przez komorę dezynfekcyjną sterylizatora i zostaje naświetlane przez lampy UV-C, co niszczy zawarte w nim zanieczyszczenia.

Fale UV-C to jeden z rodzajów promieniowania elektromagnetycznego o zakresie 100-280 nm. W tym przedziale, największą skutecznością charakteryzują się fale o częstotliwości ok. 254 nm. Promieniowanie UV-C niszczy mikroorganizmy przez uszkodzenie ich materiału genetycznego.

Bardzo dużą zaletą sterylizatora tunelowego UV-C jest możliwość dezynfekcji powietrza w pomieszczeniu, w którym znajdują się ludzie. Cały proces odbywa się wewnątrz urządzenia i jest bezpieczny dla osób przebywających w jego pobliżu.

Lampa UV C - Tunelowy sterylizator powietrza

Proces sterylizacji nie pozostawia w powietrzu żadnych szkodliwych produktów. Fale UV-C mają również mniejszą długość, dzięki czemu nie prowadzą do uszkodzeń DNA człowieka, powodujących mutacje komórkowe.

W naturalnych warunkach, człowiek nie ma do czynienia z promieniowaniem UV-C, ponieważ jest ono pochłanianie przez atmosferę i nie dociera do Ziemi.

Filtr węglowy oczyszcza powietrze

Działanie lamp wspomaga filtr węglowy, który oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów. Zapobiega on również namnażaniu bakterii wewnętrz sterylizatora, co często ma miejsce w tego typu urządzeniach.

Wynika to z procesu samoodkażania się filtra węglowego, dzięki czemu sterylizator tunelowy jest przeznaczony do pracy ciągłej. Nieustanna dezynfekcja powietrza (skutecznie oczyszcza powietrze) pozwala na utrzymanie stałej jakości powietrza.

Oczyszczacz powietrza - sterylizator powietrza

U nasady sterylizatora tunelowego znajdują się otwory, przez które powietrze krążące po pomieszczeniu zostaje wessane wewnątrz urządzenia. W podstawie sterylizatora znajduje się filtr węglowy, który rozpoczyna oczyszczanie.

Następnie powietrze przemieszcza się wzdłuż lamp UV-C, które zabijają wszystkie mikroorganizmy. Ciągły ruch powietrza jest zapewniony przez wentylator, charakteryzujący się niewielkim poziomem hałasu (40 dB), dzięki czemu proces nie przeszkadza osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Wysterylizowane powietrze wydostaje się z powrotem do otoczenia przez otwory wylotowe, znajdujące się na przedzie kolumny sterylizującej.

Walory estetyczne sterylizatorów tunelowych - tunelowy sterylizator nie musi być brzydki!

Oprócz zalet technologicznych, przy wyborze urządzenia do dezynfekcji, warto zwrócić uwagę na aspekty estetyczne (ale tez jakość, moc promieniowanie, lampy).

Sterylizatory tunelowe UV-C charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i nowoczesnym wyglądem. Ich wysokość wynosi ok. 60 cm, dzięki czemu można umieścić sterylizator, nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Małe rozmiary nie wpływają jednak negatywnie na wydajność urządzenia, które może oczyszczać 160 m3 powietrza na godzinę. Tunelowe sterylizatory są dostępne w uniwersalnych kolorach, białym i czarnym. Obudowa jest wykonana z materiału Corian®, połączonego z proszkowo malowanymi elementami.

Skuteczne oczyszczanie powietrza i sterylizacja, urządzenie na miarę XXI wieku

Corian® to materiał wynaleziony pod koniec lat 60. XX wieku. Został wyprodukowany przez firmę DuPont, jednak szybko próby odtworzenia jego struktury zaczęły podejmować inne firmy. 

Corian® stanowi mieszankę naturalnych minerałów i żywicy akrylowej. Charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością oraz jednorodną strukturą. Określa się go jako materiał niezniszczalny, ponieważ ma bardzo wysoką odporność na zmienne temperatury, wodę i ścieranie.

Z tego powodu powszechnie używa się go do wytwarzania mebli kuchennych lub łazienkowych - dzięki zastosowaniu tego materiału są one trwałe.

Dodatkowo, Corian® jest odporny na działanie większości środków chemicznych, co ułatwia utrzymanie czystości. Duża zwartość pozwala na wytwarzanie jednorodnych elementów, bez widocznych połączeń.

Dlatego też, Corian® często jest stosowany do produkcji jednoelementowych urządzeń. Nie bez powodu, Corian® jest stosowany do wytwarzania sterylizatorów tunelowych. Jego zwarta i szczelna struktura, bez porów, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia, pozwala na zatrzymanie rozwoju bakterii lub grzybów.

Zalety sterylizatorów tunelowych

Sterylizatory tunelowe UV-C Medi-Clean charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem stosowania. Posiadają zabezpieczenia przeciwko otwarciu, dzięki czemu promieniowanie UV-C nie ma szansy wydostać się na zewnątrz.

Należy również pamiętać o wysokiej wytrzymałości materiału użytego do produkcji urządzenia, dzięki czemu istnieje ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia.

Sterylizator jest energooszczędny, co ma kluczowe znaczenie, w przypadku pracy ciągłej. Jest to produkt polski, co stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania i daje możliwość wsparcia polskich technologii.

Warto wybrać nasz sterylizator powietrza. Sprawdzi się w gabinetach medycznych, używają go też kliniki i salony kosmetyczne. Moc urządzenia sprawi, że zda egzamin również w innych firmach i instytucjach. Sprawdź jego skuteczność. 

Napisz lub zadzwoń, zapytaj o nasze urządzenie. Dzięki jego zastosowaniu Twoje miejsce pracy lub dom staną się bezpieczniejsze. Nasz sterylizator tunelowy to dobry wybór.

Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie