Zabiegi medycyny estetycznej po 40

Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia?

Dla kobiety każde nowe urodziny są okazją nie tylko do radowania się jej osiągnięciami, ale także do poważnego przemyślenia własnego wyglądu. 40-letni kamień milowy nie jest daremnie nazywany krytycznym: w tym okresie skóra twarzy traci delikatny kolor, jędrność i elastyczność. Pojawiają się wyraźne zmarszczki, zwiotczenie i inne negatywne zmiany, które trudno jest zamaskować kosmetykami dekoracyjnymi lub usunąć za pomocą serum, masek i kremów. Salony kosmetologiczne oferują rozwiązanie takich problemów za pomocą sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej po 40 roku życia.

Kosmetologia sprzętowa dla zabiegów po 40 roku życia

   Większość metod kosmetologii sprzętowej wykorzystuje możliwości laserów, mikroprądów, fal ultradźwiękowych i fal świetlnych. Czasami ich działanie uzupełniają tradycyjne kosmetyki, maski, serum, koktajle wykonane z substancji bioaktywnych. Główną cechą tego kierunku jest wysoka wydajność, znacznie przewyższająca wynik stosowania najdroższych kremów. Krem, serum lub maska, bez względu na to, jak wysokiej, jakości mogą być, działają tylko na powierzchni skóry, podczas gdy metody kosmetologii sprzętowej są skierowane na głębsze warstwy skóry i tkanki podskórnej.

   Kosmetologia sprzętowa to zabiegi przeciwstarzeniowe wykonywane przez wykwalifikowanych kosmetologów za pomocą kombajnów kosmetycznych oraz urządzeń do zabiegów specjalistycznych.Ten obszar kosmetologii rozwija się bardzo dynamicznie, co roku pojawiają się nowe technologie i aparaty.

Sprawdź wszystkie nasze Urządzenia medyczne

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia - lasery

  Sprzęt laserowy pomaga pozbyć się wielu problemów. Charakteryzują się wysoką wydajnością w porównaniu z manipulacjami ręcznymi. Peeling laserowy jest doskonałym zabiegiem medycyny estetycznej po 40 roku życia i często jest wykonywany u osób w tym wieku oraz starszych. Pozytywny efekt terapeutyczny promieniowania laserowego jest znany od dawna. Ale nowa generacja laserów pozwala na procedurę złuszczanie skóry. Efektem jest uszkadzanie małych obszarów naskórka, eliminuje powiększone pory, wyrównuje koloryt i teksturę skóry.

   Fotoodmładzanie polega na oddziaływaniu impulsów świetlnych na skórę. Pozwalają poradzić sobie z głębokim przebarwieniem, eliminują powiększone pory i sieć naczyniową. Ponadto impulsy świetlne stymulują produkcję kolagenu, co pozytywnie wpływa na koloryt skóry. Ponadto lasery pomagają zredukować tkankę tłuszczową, Lipolaser DUO Medika będący połączeniem wiązki laserowej 650nm oraz podczerwieni 940nm powoduje rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Następuje ich usuwanie naturalną drogą z organizmu. Poza zabiegiem wyszczuplającym można pozbyć się cellulitu i odblokować kanały przepływu limfy.

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 roku życia - iniekcja

   Zastrzyki oparte na naturalnych składnikach i lekach, podawane pod skórę, mają silny wpływ, powodując odnowę komórkową i zwiększone krążenie krwi. W rezultacie metabolizm jest znormalizowany, skóra wygląda młodziej i jest bardziej zadbana, wygładzona i zwiększa się jej elastyczność.

   Mezoterapia bezigłowa jest innym rodzajem zabiegu medycyny estetycznej po 40 roku życia niepowodująca odczuwania dyskomfortu a wprowadzającym składniki aktywne w głąb skóry. Kombajn kosmetyczny Medika dysponuje wieloma procedurami, a jedną z nich jest mezoterapia bezigłowa  wykorzystująca zjawiska fizyczne, które powstają w błonach komórkowych oraz w warstwie rogowej skóry. Zabieg opiera swoje działanie na elektroporacji, która jest wzmocniona falą ultradźwiękową.

Typowe procedury odmładzania twarzy po 40-tce, wykazujące doskonałe wyniki:

  • Lifting HIFU to technika sprzętowa opiera się na terapeutycznym działaniu ultradźwięków. Pod ich wpływem włókna mięśniowe kurczą się i wzmacniają, a tworzenie nowego kolagenu jest stymulowane. Wskazany jest do opadania powiek, pojawienia się przebarwień, głębokich zmarszczek. Urządzenie kosmetyczne HIFU Medika to nowoczesna technologia przeznaczona do wykonywana zabiegów u osób w każdym wieku.
  • Peeling (kwasowy, chemiczny). Obejmuje głęboką obróbkę skóry właściwej w celu usunięcia zrogowaciałych cząstek i stymulowania wzrostu nowych komórek. Prowadzi do odnowy skóry, poprawia krążenie krwi, sprawia, że powierzchnia jest gładka i równa. Peeling chemiczny jest zalecany dla osób w tej kategorii wiekowej. Dzięki tej procedurze skóra jest traktowana specjalnymi kwasami (owocowymi, salicylowymi itp.). Pozwalają usunąć zrogowaciałe warstwy skóry i stymulują warstwę keratynową. Z powodu złuszczania aktywowane są procesy regeneracji i odbudowy skóry.
  • Biorewitalizacja. Cudowna salonowa metoda odmładzania, polegająca na wprowadzaniu zastrzyków kwasem hialuronowym i innymi składnikami aktywującymi ukryte zasoby organizmu. Prowadzi do zauważalnego wygładzenia powierzchni skóry, zwiększenia elastyczności.Twarz zyskuje przyjemny świeży kolor, a co najważniejsze, mniej reaguje na negatywne czynniki zewnętrzne (twarda woda itp.). Kwas hialuronowy pozwala przywrócić utraconą objętość, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, utrzymując w ten sposób kształt twarzy. Wykazano, że zastosowany u osób po 40 roku życia eliminuje głębokie zmarszczki i bruzdy w trójkącie nosowo-wargowym, wypełnia usta i podkreśla kości policzkowe.

    Aby wynik osiągnięty podczas zabiegów medycyny estetycznej po 40 roku życia został zachowany przez długi czas, zalecane jest ścisłe przestrzeganie instrukcji kosmetologa, a także wybór wysokiej, jakości kosmetyków do codziennej pielęgnacji, wskazanych przez tego specjalistę.

 


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie