Zabiegi medycyny estetycznej po 50 roku życia

Procedury wykorzystujące komórki macierzyste i fibroblasty są prawdziwymi eliksirami wiecznej urody i młodości. Podczas wizyty w salonie medycyny estetycznej kosmetolog powie, jak działają, jaki dają efekt i dlaczego kobiety nie powinny się bać. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej po 50 roku życia, którzy przywróci skórze młodość.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej po 50-tce

   Iniekcje, peelingi chemiczne, laseroterapia, skalpel chirurga plastycznego, ze względu na przedłużającą się młodość kobiety są gotowe na wszystko i nie oszczędzają pieniędzy na wszystkie te przyjemności. Współczesna kosmetologia oferuje wiele procedur, które mogą przywrócić skórze blask i elastyczność. To prawda, nie na długo: prawie wszystkie dają tylko tymczasowy efekt. Ale dzisiaj w kosmetologii istnieją tak zwane technologie regeneracyjne, których głównymi narzędziami są komórki macierzyste i fibroblasty. Obie procedury są dość drogie i obie obiecują odmłodzenie na poziomie komórkowym. Ale czy warto wierzyć w obietnice?.

Komórki macierzyste, aby odzyskać młodość

   Komórki macierzyste są obecnie stosowane w leczeniu ponad stu poważnych chorób krwi i układu odpornościowego. Są aktywnie wykorzystywane w badaniach klinicznych: przy użyciu komórek macierzystych naukowcy i lekarze opracowują metody leczenia chorób, takich jak cukrzyca, choroba Alzheimera, udar mózgu, zawał serca i wiele innych. Najczęściej komórki macierzyste są pobierane po urodzeniu z krwi pępowinowej. Są one specjalnie pobierane i przechowywane, mogą być wykorzystane, jako ubezpieczenie biologiczne. U osoby dorosłej komórki macierzyste można uzyskać ze szpiku kostnego.

   W medycynie estetycznej kosmetolodzy nie używają czystych komórek macierzystych. Komórki tłuszczowe są szerzej stosowane, gdzie tłuszcz działa, jako stymulator właściwości regeneracyjnych, to znaczy aktywnie rozpoczyna procesy regeneracji, gojenia i odmładzania. Ponadto obecna jest w niej tkanka łączna i włókna komórkowe, co jest również konieczne w korekcji zmian związanych z wiekiem. Większość komórek tworzących jego strukturę jest dojrzała i zróżnicowana, co oznacza, że są one natychmiast gotowe do pracy w kierunku przeciwstarzeniowym.

   Między innymi tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, które po wprowadzeniu ze względu na otoczenie stanowią podstawę do odmłodzenia i korekty problemów. Tłuszcz jest pobierany z dowolnej części ciała, najczęściej z komórek tłuszczowych na brzuchu, nogach lub rękach. Kiedy tłuszcz zostanie umieszczony w wybranym miejscu, wówczas komórki macierzyste w swoim składzie nabywają właściwości otaczających tkanek i są przekształcane w te same komórki to ich najważniejsza właściwość. Taki zabieg medycyny estetycznej po 50 roku życia jest  doceniany przez kobiety w tym wieku. Technika oparta na wykorzystaniu własnego tłuszczu pacjenta nazywa się lipofilling. Techniki wypełniania są podzielone na trzy główne grupy:

Makrolipofiling (lifting wolumetryczny)

  Powstały materiał jest specjalnie przetwarzany i wprowadzany do dużych obszarów ciała lub twarzy. Komórki tłuszczowe odgrywają rolę naturalnego  wypełniacza i pomagają zwiększyć piersi, pośladki oraz skorygować owal twarzy.

Microlipofiling

  Efekt ten znajduje się na poziomie górnych warstw tłuszczu podskórnego. Na przykład materiał jest wprowadzany w fałdy skórne, aby wyrównać relief.

Nanolipofiling

  Po pierwsze, tłuszcz jest emulgowany w specjalny sposób. Następnie przygotowany materiał wstrzykuje się małymi wstrzyknięciami śródskórnie, aby skorygować cienie pod oczami, małe zmarszczki na twarzy i dekolcie, aby wzmocnić i odmłodzić skórę.

Fibroblasty w walce ze zmarszczkami

   Najbardziej postępową i produktywną metodą w medycynie estetycznej związaną z technologią komórkową jest terapia z wykorzystaniem fibroblastów. Są to komórki skóry odpowiedzialne za produkcję znaczących substancji biologicznie czynnych, w szczególności kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Taką procedurę można wykonywać w każdym wieku. Jeśli dana osoba ma zwiotczenie, zmniejszony turgor, dużą liczbę zmarszczek, powiększonych porów, blizn i chcesz zmienić, jakość samej skóry, wówczas procedura ta będzie optymalna.

   W znieczuleniu miejscowym lekarz za pomocą specjalnego urządzenia robi biopsję (pobiera kawałek tkanki) z okolicy za uchem. Ponadto, w laboratorium może zostać przygotowywany indywidualny preparat. Jest on rozdzielany do składu komórkowego, a następnie najmłodsze i najbardziej aktywne fibroblasty są wybierane pod mikroskopem i umieszczane na tak zwanych materacach z pożywką, gdzie fibroblasty są karmione i rozmnażane. Ten wieloetapowy i złożony proces trwa od 30 do 60 dni.

Jak wykorzystywane są fibroblasty?

  Po izolacji aktywnych fibroblastów można je umieścić w kriobanku. Jest to rodzaj wkładu w przyszłość tzw. ubezpieczenie biologiczne. Te fibroblasty można wykorzystać w przyszłości, gdy będzie to konieczne. W tym czasie lekarze identyfikują potencjał regeneracyjny fibroblastów i otrzymują tak zwany paszport skóry pacjenta. Dzięki niemu lekarz indywidualnie wybierze dodatkowe metody. Nie mniej ważny jest obraz kliniczny pacjenta: jak cienka lub zwiotczała jest skóra, jaki jest jej ton, czy jest w niej jakaś zmiana. Następnie lekarz decyduje, ile procedur jest potrzebnych i jaka powinna być między nimi przerwa. Liczba potrzebnych komórek jest różna i zależy od obszaru zastosowania i obecności problemów. Na przykład w okolicy powieki wymagana jest jedna ilość leku, a w okolicy szyi zupełnie inna.

  Lek podaje się również pacjentowi w znieczuleniu (szczerze mówiąc, wydaje się, że procedura nie jest przyjemna, ale efekt jest tego wart). Fibroblasty wytwarzają kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, dzięki czemu skóra stopniowo staje się bardziej elastyczna, gęsta i zadbana, zmarszczki są wygładzone, pory są napięte, a cera poprawiona. Jak widać, takie zabieg dla osób po 50 roku życia pozwolą cieszyć się odmłodzoną i napiętą skórą bez żadnych problemów z jej jakością.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie