Modelowanie ciała i sylwetki, Sprzęt kosmetyczny

Wśród pacjentów w każdym wieku są zabiegi modelowania ciała mające na celu zmniejszenie widocznych złogów tłuszczu i objawów cellulitu, najbardziej popularne w spektrum zabiegów korekcji sylwetki. Zabiegi medycyny estetycznej mogą redukować tkankę tłuszczową i poprawiać kształt brzucha, pośladków i ud. Ciało ludzkie jest doskonałym przewodnikiem prądu elektrycznego.

Jednak niektóre jego części mają zwiększony opór elektryczny, a tkanka tłuszczowa najsilniej absorbuje prąd. Zasada działania fal radiowych opiera się na tej funkcji ludzkiego ciała. Ze względu na wysoką reaktywność tkanki tłuszczowej na fale radiowe procedura RF doskonale modeluje figurę. Wraz ze wzrostem temperatury ciała proces dzielenia tłuszczu jest przyspieszany, co powoduje procesy na poziomie tłuszczu podskórnego.

Modelowanie ciała - radiofrekwencja z kontrolowaną temperaturą

   Aby wyeliminować zwiotczenie skóry, redukcję tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, energia cieplna podczas zabiegu powinna dotrzeć do kolagenu w skórze właściwej i do okołobiałkowej tkanki łącznej w tkance podskórnej.Ten wyraźny nacisk zapewnia ekskluzywna technologia radiofrekwencji z kontrolowaną temperaturą urządzeniem Thermi Med.

   Podczas zabiegu skóra właściwa jest głęboko ogrzewana, ściskając rozciągnięte elastyczne włókna, przebudowując kolagen i tkankę podskórną, aktywując lipolizę i stymulując krążenie krwi, metabolizm w celu zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

Dzięki ergonomicznym rączkom zabiegowych oraz głowicom z wbudowanymi sensorami temperatury i impedancji (pomiar oporności tkanki) specjalista może z powodzeniem przetwarzać nawet trudne obszary ciała, aby osiągnąć doskonałe wyniki w modelowaniu sylwetki, napinaniu i odmładzaniu skóry.

   Ogrzewanie skóry do terapeutycznego poziomu ekspozycji jest kontrolowane przez wbudowane czujniki temperatury, ruchu i kontaktu ze skórą.

Ta nowoczesna technologia pozwala dostosować moc i głębokość ekspozycji na prądy. Procedura nie powoduje dyskomfortu i nie ogranicza codziennej aktywności pacjenta.

Funkcje i efekty zabiegu Thermi Med

  • Szybkie obkurczanie włókien kolagenowych
  • Intensywna przebudowa włókien kolagenu, poprawa elastyczności skóry
  • Pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu
  • Stymulowanie metabolizmu, szybszy rozkład trójglicerydów
  • Wybiórczy naturalny proces programowanej śmierci tkanki tłuszczowej.
  • Ujędrnianie, modelowanie sylwetki.

   Zabiegi do modelowania sylwetki mają na celu poprawę konturów ciała i uzyskania wyraźnej sylwetki za pomocą urządzenia kosmetologicznego, zalecane są w salonach urody, wykonywane w ilości 4-10 procedur.

 Zabieg stymuluje procesy metaboliczne w tkance tłuszczowej i redukuje i wygładza złogi tłuszczowe, znacznie poprawiając turgor skóry.

Laserowa liposukcja

   Liposukcja laserowa wykorzystuje promieniowanie laserowe dostarczane do tkanki tłuszczowej. Promieniowanie laserowe z części widma bliskiej podczerwieni pozwala stopić tkankę tłuszczową, co zwiększa wydajność, szczególnie w przypadku stosowania techniki w obszarach, w których należy działać ostrożnie i delikatnie. Oprócz termicznego niszczenia tkanki tłuszczowej liposukcja laserowa różni się od innych technik efektem krzepnięcia naczyń w dotkniętym obszarze.

   Liposukcja laserowa charakteryzuje się krótką rehabilitacją i stosunkowo niskim poziomem powikłań w porównaniu z tradycyjną liposukcją chirurgiczną.

Urządzenie kosmetyczne Lipolaser Duo firmy Medika doskonale zmniejsza centymetry w obwodzie, powodując rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które następnie są przekazywane do układu chłonnego i usuwane naturalna drogą z organizmu. Efektem wykonanego zabiegu modelowania ciała jest: intensywna redukcja tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie sylwetki, redukcja cellulitu.

Skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej intensywności

   Ta zasada modelowania ciała jest obecnie stosowana w wielu urządzeniach i polega na termicznym niszczeniu tłuszczu podskórnego za pomocą energii ultradźwiękowej, która skupia się na pewnej głębokości. Ponieważ tkanka tłuszczowa leży wystarczająco głęboko i sensowne jest jej zniszczenie na głębokości większej niż 0,5 cm.

Znanym rodzajem energii, w którym możliwa jest penetracja tkanek miękkich na głębokość centymetra z zachowaniem przepływu wysokiej energii, jest ultradźwięk. W urządzeniach wykorzystuje się odpowiednią częstotliwość i wysoką energię, podczas gdy urządzenie nie tylko generuje ultradźwięki, ale także skupia je w tkance w odległości 1,3 cm od czujnika.

  W rezultacie na powierzchni skóry, na której opiera się czujnik, gęstość strumienia energii ultradźwiękowej jest minimalna, a jednocześnie na głębokości 1,3 cm w strefie ultradźwięków powstaje strefa o maksymalnej gęstości strumienia energii, w której tkanka jest natychmiast podgrzewana do temperatury powyżej 60 stopni.

W rezultacie w tłuszczu podskórnym na ściśle określonej głębokości powstaje strefa termolizy, izolowana przez nienaruszone tkanki. Takie podejście pozwala usunąć warstwę tkanki tłuszczowej o grubości około 1 cm w jednym zabiegu, chociaż nie dzieje się to natychmiast: produkty termolizy są usuwane ze strefy narażenia na ultradźwięki stopniowo, w ciągu 4-6 tygodni.

Aktywny tryb życia i zdrowa dieta.

Sposoby modelowania sylwetki to część oferty medycyny estetycznej. Istnieje szereg zabiegów, które maja na celu zniwelować ilość komórek tłuszczowych i ujędrnienie skóry.

Warto pamiętać, że podstawa do tego, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu jest aktywny tryb życia oraz zdrowa dieta. Dzięki temu z pewnością uda się usunąć zbędne komórki tłuszczowe lub chociaż ograniczyć ich ilość. Kiedy nam się to nie udaje lub efekty nie są dla nas zadowalające wtedy warto skorzystać z tego co oferuje medycyna. Mogłeś nas znaleźć szukając: modelowanie sylwetki, medycyny estetycznej, accent prime.


 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie