Rf frakcyjny mikroigłowy, Radiofrekwencja mikroigłowa

Fale radiowe to technika od dawna wykorzystywana w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Zabieg z zastosowaniem fal radiowych polega na monitorowanym nagrzaniu powierzchni skóry w celu jej ujędrnienia.

Narzędzia stosujące fale radiowe wywołują nagrzanie włókien kolagenowych do temperatury od 40-60 stopni Celcjusza dla osiągnięcia najodpowiedniejszego rezultatu zabiegowego. Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, jaki doskonale sprawdza się w wypadku skór dojrzałych. Urządzenie likwiduje niewielkie zmarszczki na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Czym jest frakcjonowanie mikroigłowe RF ?

Frakcjonowanie mikroigłowe RF to jeden spośród niezwykle nowatorskich zabiegów przeznaczony terapii blizn, rozstępów, małych oraz niewielkich zmarszczek, wiotkości skóry, fotouszkodzeń, i trądziku.

Technika owa polega na zastosowaniu sił fal radiowych w zestawieniu z frak­cyjnymi mikrouszkodzeniami naskórka oraz skóry właściwej. Równoczesne oddziaływanie fal radiowych i wykorzystanie frakcyjnej głowicy pozwoli uzyskać wyraźnie korzystne efekty.

Bodźce RF przekazywane są do skóry w postaci dokładnych prądów o regularnym wzorze, co tworzy w niej siateczkę mikrouszkodzeń.

W zabiegach RF mikroigłowej frakcyjnej mikronakłuwanie wywołuje naruszenia automatyczne skóry, regenerujące mechanizmy naprawcze i stymulujące fibroblasty do wytwarzania kolejnego kolagenu.

Narzędzie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej posiada głowicę zaopatrzoną w nasadki z igłami, jakie po wbiciu na głębokość dostosowaną poprzez kosmetologa, ogrzewane są falą elektromagnetyczną na pełnej długości igieł. W tenże sposób ogrzewane są proporcjonalnie wszelkie powierzchnie skóry aż do tkanki
podskórnej.

Nasze przykładowe produkty:

Sprawdź wszystkie nasze: Kombajny kosmetyczne

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – jak zatem funkcjonuje?

Frakcyjna radiofrekwecja mikroigłowa jest dostępna na naszym rynku od blisko siedmiu lat. Najpierw wykorzystywano ją w liftingu twarzy oraz ciała, jednakże z czasem okazało się, iż jest też bardzo efektywnym sposobem na rozstępy.

Frakcyjna rf mikroigłowa pozwoli pozbyć się chociażby stu procent rozstępów zanikowych, co jest nieosiągalne za pomocą pozostałych form. Samego przebiegu kuracji nie należy się bać – z potencjalnym dyskomfortem w trakcie zabiegu idealnie poradzi sobie maść znieczulająca, natomiast ze zdarzającą się czasem małą pozabiegową opuchlizną – chłodne kompresy.

Zabieg można robić poprzez cały rok, pamiętając, aby poprzez blisko dwa tygodnie po unikać opalania się oraz wykorzystywać na co dzień filtr przeciwsłoneczny. O rekomendowanej ilości zabiegów decyduje specjalista, ocieniając typ kłopotu, wiek oraz formę skóry.

Zabieg polega na wejściu niezwykle cienkich igieł pod skórę - na głębokość od 0,5mm do 3,5mm. Fale radiowe opalają krótko ale niezwykle mocno tkankę dookoła igieł, bez przegrzania przestrzeni skóry oraz bez zagrożenia oparzeń. Po emisji fali igły niezwłocznie wycofują się ze skóry.

Na każdym z poziomów skóry występują zarówno punkty koagulacji, tzn. niewielkie źródła o niezwykle wysokiej temperaturze, jak również przegrzania, jakie zapewniają początek regeneracji podskórnego kolagenu. Dostarczanie igieł na parę poziomów w skórze pozwoli uzyskać duży rezultat ujędrnienia skóry.

Ile zabiegów należy zrobić oraz jak długo należy oczekiwać na rezultaty?

Pierwsze rezultaty zauważymy zaraz po miesiącu od zrobienia RFM. Po tymże okresie można wykonać następny zabieg. Końcowy rezultat działania RFM będzie zauważalny po trzech miesiącach.

Tyle czasu trzeba, żeby uregulowały się mechanizmy występujące w systemie oraz samej skórze. Liczba zabiegów to sprawa indywidualna oraz zależy od stanu zaawansowania kłopotu. Nie podlega wątpliwości, że już pierwszy zabieg skutkuje rezultatami, jakich nie zapewnia żadna z wykorzystywanych dotychczas metod.

Dla kogo?

Frakcyjna RF mikroigłowa idealnie sprawdza się w liftingu skóry twarzy, szyi lub brzucha, funkcjonuje odmładzająco na skórę. Zapewnia ekstra rezultaty w eliminowaniu rozstępów, niewątpliwie przewyższając wszystkie do owej chwili wykorzystywane techniki.

Zabiegi zapewniają świetne efekty w eliminowaniu blizn zanikowych oraz redukcji poszerzonych porów. Poza tymże technika owa modeluje figurę oraz wspiera walkę z cellulitem. Inne efekty zabiegu to między innymi redukcja zmarszczek i poprawa owalu twarzy.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Zalety prezentowanej techniki to niewielka inwazyjność, ogromna efektywność, niewielkie zagrożenie powikłań i szybki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można robić poprzez cały rok Daje to określanej technice przewagę nad zabiegami z zastosowaniem lasera frakcyjnego, jakie wykonuje się jedynie w czasie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne światło słoneczne w porze letniej.

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie wywołuje wysięku krwi, złuszczania i zmiany koloru skóry. Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona i zauważalne są małe ślady po nakłuciach, jakie znikają w przeciągu paru dni.

Od czego zależy efektywność zabiegu?

To czy zabieg będzie efektywny, zależy od posiadania narzędzia frakcyjnej rf mikroigłowej doskonałej klasy i właściwego dopasowania parametrów (zarówno temperatury jak również głębokości) do stopnia kłopotu, z jakim mamy do czynienia. Na rynku obecne są niemalże tylko narzędzia produkcji chińskiej oraz koreańskiej.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg na pewno nie należy do przyjemnych, lecz każde specjalistyczne, szczególnie dopasowane do wykonania tego zabiegu narzędzie ma serwo mechanizm, jaki wyróżnia się niezwykle płynną pracą igieł oraz małymi jak na ową technikę odczuciami bólowymi.

Ponadto skóra przed oraz po zabiegu jest schładzana, aby ją znieczulić. W razie konieczności wykorzystywany może być też krem przeciwbólowy.

Dlaczego warto wybierać urządzenia najwyższej jakości

Wybierając sprzęt medyczny pochodzący od sprawdzonych dostawców mamy gwarancję nie tylko skuteczności przeprowadzanych zabiegów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o rf frakcyjny jest to znakomita alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Dzięki zabiegowi udaje się zredukować drobne zmarszczki, widoczne blizny potrądzikowe, poprawić owal twarzy, skóra nabiera młodszego wyglądu.

Efekt liftingu - profesjonalny zabieg medycyny estetycznej

Aby jednak taki efekt zabiegu rf uzyskać, musi być on wykonany nie tylko przez specjalistę w tym zakresie, ale także przy wykorzystaniu wysokiej jakości urządzeń. Spełniając te dwa warunki jednocześnie możemy liczyć na rezultaty, z których zadowoleni będą nasi pacjenci.

Dzięki temu będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientek naszego salonu, gabinety, czy też kliniki. Poznaj urządzenia medyczne marki Medika i wybierz sprzęt idealnie dostosowany do swoich preferencji oraz oferty.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą adresu e mail. Dzięki temu będziemy mogli dobrać dla Państwa idealne urządzenie. Mogłeś nas znaleźć szukając: przeciwwskazania do zabiegu, wskazania do zabiegu, dzięki odbudowie kolagenu wypełniają, następuje obkurczanie się włókien, wypełniają się drobne zmarszczki, obkurczanie się włókien kolagenowych, kolagenu wypełniają się drobne, ujędrnienie skóry, powstawania nowego kolagenu, zabiegu następuje obkurczanie, warstwy skóry, bezpośrednio po zabiegu, zagęszczania jego włókien, skóra staje, warstw skóry, wykonanie 2 3 zabiegów, redukcja rozstępów, ilość zabiegów, zabieg jest bezbolesny, włókna kolagenowe, poprawa napięcia, blizny i rozstępy, blizn potrądzikowych, rozrusznik serca, procesów regeneracji, efekt liftingu.Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie