Sterylizator uv, Sterylizatory tunelowe

Sterylizator tunelowy UV-C

Sterylizacja jest procesem technologicznym, który polega na niszczeniu wszelkich form mikroorganizmów. Można jej dokonywać mechanicznie, chemicznie lub fizycznie. Na rynku dostępne są różne metody wyjaławiania – jak termiczne, poprzez sączenie, promieniowanie, przy użyciu gazów czy środków chemicznych.

Zastosowanie sterylizatorów tunelowych UV-C  MediClean firmy Medika

Wszelkie lotne związki organiczne, cząsteczki smogu czy mikroorganizmy są niwelowane. Dzięki szerokiemu zastosowaniu, urządzenia oferowane przez naszą firmę - MediClean i MediClean Pro – doskonale sprawdzą się do dezynfekcji i oczyszczania powietrza w takich obszarach działania, jak:

 • medycyna – w szpitalach, gabinetach lekarskich, salach operacyjnych, poczekalniach, laboratoriach czy na OIOMie, w sanatoriach,
 • kosmetyka i fryzjerstwo,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • gastronomia i przemysł spożywczy,
 • przedszkola, szkoły, biura, urzędy,
 • turystyka – domy wczasowe, hotele,
 • i wielu innych.

Sposób działania sterylizatorów tunelowych UV-C  

Sterylizatory oczyszczają i dezynfekują powietrze technologią UV-C MediClean. Oznacza to, że lampy UV działają punktowo. Powietrze przepływa przez komorę dezynfekcyjną urządzenia, następnie jest naświetlane poprzez promienie UV-C. Podczas tego procesu dochodzi do eliminacji wszelkich mikroorganizmów, tj. wirusów, bakterii oraz pleśni.

Promieniowanie UV-C jest promieniowaniem elektromagnetycznym w zakresie 100-280 nm.
W naszych sterylizatorach tunelowych zastosowano falę o wartości około 254 nm.

Czas naświetlania powietrza przez sterylizatory tunelowe UV-C oferuje taką dawkę, która jest bezwzględna dla mikroorganizmów i niszczy ich materiał genetyczny. Dzięki czemu wirusy czy bakterie są unieszkodliwiane, a powietrze w pomieszczeniu staje się czystsze.

Proces sterylizacji przebiega wewnątrz urządzenia, co sprawia, że nie ma konieczności przeprowadzania go jedynie w pustych pomieszczeniach. Sterylizator UV-C MediClean i MediClean Pro mogą być stosowane niezależnie od ich miejsca ustawienia czy pory dnia.

Oferta sterylizatorów tunelowych UV-C  MediClean firmy Medika

Wszystkie urządzenia oferowane przez naszą firmę są wykonane z trwałych, solidnych i unikatowych materiałów. Obudowa sterylizatorów tunelowych UV-C została wykonana z materiału Corian® i połączona z elementami malowanymi proszkowo. Główną zaletą wszystkich dostępnych modeli - MediClean i MediClean Pro jest ich prosta obsługa oraz niewielkie gabaryty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sterylizatory tunelowe UV-C można postawić nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Sterylizator tunelowy UV-C MediClean WHITE oraz sterylizator tunelowy UV-C MediClean BLACK

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej, dzięki temu z łatwością wpasuje się w każdy wystrój wnętrza. Sterylizatory tunelowe UV-C, są przepływowymi oczyszczaczami UV-C, produkowanymi w Polsce. Całkowita moc urządzenia to 68 W, zaś samego promiennika UV-C to 36 W. W obu modelach zastosowano typ promiennika UV-C Philips, jego żywotność wynosi 9000 godzin. Urządzenia wykorzystują promieniowanie UV-C o mocy 253,7 nm. Wydajność sterylizatorów tunelowych UV-C MediClean określono na 160 m3/h. Całkowite wymiary urządzenia to: 14x15x63 cm. Sterylizatory tunelowe UV-C generują dźwięk porównywalny do szmerów – 40 dB.

Sterylizator UV-C tunelowy MediClean PRO WHITE  oraz sterylizator UV-C tunelowy MediClean PRO BLACK

Podobnie jak modele MediClean, sterylizatory tunelowe UV-C MediClean PRO, można nabyć w 2 wersjach kolorystycznych. Zasadniczą różnicą między modelem MediClean, a MediClean PRO jest moc urządzenia – w przypadku MediClean PRO wynosi ona 105 W, zaś zastosowanego promiennika UV-C to 2x36 W. Pozostałe parametry urządzenia pozostają bez zmian.

Zalety sterylizatorów tunelowych UV-C MediClean i MediClean Pro

Do głównych zalet sterylizatorów tunelowych UV-C MediClean i MediClean Pro zalicza się:

 • zastosowanie w urządzeniu filtrów węglowych,
 • wyposażenie w napromienniki UV-C renomowanej marki,
 • zastosowanie długości fali dezynfekującej – tj. 253,7 nm,
 • obudowę wykonaną z wysokiej wytrzymałości materiału,
 • energooszczędność,
 • wytrzymałość – aż 9000 h pracy,
 • możliwość stosowania urządzenia w obecności ludzi,
 • przystępną cenę,
 • gwarancję – 30 miesięcy.                                                                                                                

Dobrej klasy sterylizator UV C

Sterylizatory tunelowe UV-C są rozwiązaniem dezynfekującym oferowanych na rynku. Ze względu na szerokie spektrum możliwości zastosowania ich w wielu miejscach, sprawdzą się zarówno w niewielkich firmach, jak i wielkich przedsiębiorstwach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy.

Przeciwskazania do stosowania sterylizatorów tunelowych UV-C

Sterylizatory tunelowe UV-C MediClean mogą być stosowane niemal wszędzie, ze względu na swój rozmiar, szerokie spektrum działania – oczyszczanie z lotnych związków organicznych, mikroorganizmów, a nawet cząsteczek smogu. Nie zaleca się ich stosowania także w pomieszczeniach o bardzo dużym zapyleniu, jak np. podczas wykonywania prac remontowych czy budowlanych.

Nieprzestrzeganie tej zasady może skutkować uszkodzeniem urządzenia lub jego nieprawidłowym funkcjonowaniem. Tak, jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, urządzenie może być stosowane w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie, jednak warto pamiętać, by przed jego użyciem sprawdzić czy sterylizator nie jest uszkodzony lub nie posiada ubytków w obudowie. Uszkodzone urządzenie nie powinno być uruchamiane.

Dobrej klasy sterylizator UV-C – możliwości finansowanie

Szeroki wybór asortymentu pozwala na zastosowanie ich w wielu miejscach – od niewielkich firm rodzinnych po wielkie przedsiębiorstwa i firmy produkcyjne.

Szczegółowe ceny sterylizatorów UV-C znajdą Państwo w poszczególnych zakładkach. Klienci, którzy dokonali zakupu naszych urządzeń docenili ich jakość wykonania, a także wizualną stronę sprzętu. Jeśli nie chcą Państwo kupować urządzenia na własność, dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty leasingu. Sprzedaż sprzętu możliwa jest także w formie pożyczki medycznej czy kredytu gotówkowego.

Sterylizator UV na Leasing  - cechy finansowania

Zaletą naszej firmy jest to, że mogą Państwo cieszyć się z użytkowania sterylizatorów UV-C już od pierwszego dnia działania swojego przedsiębiorstwa. Co to oznacza w praktyce?

Obecna sytuacja wymusiła na pracodawcach oraz przedsiębiorcach stworzenia sterylnego miejsca do funkcjonowania i działania. Jednak nie zawsze możliwe jest wydanie jednorazowo większych środków na zakup sterylizatorów UV-C. Tu z pomocą przychodzimy my – oferując opcję leasingu.

Zalety skorzystania z tej formy finansowania to:

 • korzystanie ze sterylizatorów tunelowych UV-C już od pierwszego dnia,
 • uproszczone procedury związane z dokumentacją – na sprzęt medyczny można uzyskać do 300 tysięcy złotych, natomiast na kosmetyczny do 100 tysięcy złotych; takie rozwiązanie pozwala na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu,
 • brak konieczności dostarczania zaświadczeń z US czy ZUS - ograniczyliśmy wszelkie formalności do minimum, tak by mogli Państwo zacząć korzystać ze sterylizatorów tunelowych UV-C jak najszybciej,
 • konieczność wpłaty wkładu własnego jedynie w niewielkiej części,
 • decyzję o leasingu otrzymają Państwo w bardzo krótkim czasie, dlatego niemalże natychmiast będą mogli Państwo zacząć użytkować nasz sprzęt,
 • na spotkaniu z doradcą przedstawiane są oferty z kilku banków, dzięki czemu możliwe jest wybranie najkorzystniejszej oferty,
 • finansowaniu może podlegać także VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy),
 • wszelkie formalności i profesjonalne doradztwo są całkowicie bezpłatne.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu współpracujący z nami niezależni doradcy finansowi, którzy zadbają o profesjonalną obsługę, a także dopasują indywidualną ofertę do potrzeb Państwa firmy.

Więcej o naszej marce i firmie

Sprzęt, który znajdą Państwo w naszej ofercie  jest produkowany w Polsce przez zespół wybitnych specjalistów. Wszystkie urządzenia Medika charakteryzują się wysoką jakością i nowoczesnym designem. Nasza firma i pracownicy, którą ją tworzą, nieustannie się rozwijają. W 2017 roku otrzymaliśmy certyfikat jakości ISO 13485, co tylko zmotywowało nas do dalszego rozwoju i doskonalenia się. Bierzemy udział w licznych eventach zarówno w kraju, jak i za granicami Polski.

Wszystkie nasze urządzenia objęte są gwarancją. Klienci, którzy dokonują zakupu urządzeń mają zagwarantowaną opiekę pogwarancyjną oraz profesjonalne szkolenia. Tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji, jest wysoka jakość materiałów stosowanych do produkcji urządzeń, w tym Corian®, a także ładny design. Nasza firma, jako jedna z nielicznych w Polsce, posiada także certyfikaty na urządzenia Carboxytherapy Medika. Naszą misją jest nie tylko tworzenie nowoczesnych sterylizatorów tunelowych UV-C, ale przede wszystkim profesjonalne podejście do klientów i ich potrzeb. Innowacyjne rozwiązania i wysoka jakość oferowanych urządzeń sprawia, że nasi klienci darzą nas zaufaniem, a nasza marka była nagradzana w plebiscytach w kraju i na świecie. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty asortyment, który obejmuje także inne urządzenia i materiały do dezynfekcji powietrza czy pomieszczeń, przerwania łańcucha transmisji wirusów, a także zapobiegania infekcjom.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie