Oczyszczacz powietrza, Oczyszczacze powietrza

Działanie domowego oczyszczacza powietrza

Obecnie na zanieczyszczone powietrze jesteśmy narażeni nie tylko przez smog na zewnątrz, ale również będąc w zamkniętym pomieszczeniu. Od teraz możesz zaopatrzyć się w specjalnie stworzony sprzęt AGD dbający o Twoje zdrowie. Oczyszczacz powietrza eliminuje wszelkie związki. Jedną z podstawowych zasad zastosowania oczyszczacza powietrza jest filtracja powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie działa w ten sposób, że najpierw zasysa powietrze, a potem odfiltrowuje z niego powstałe wcześniej i zalegające zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia są usuwane w zależności od danego typu posiadanego oczyszczacza oraz od jego elementów filtrujących. 

Czyste powietrze - co oznacza?

Większość z nas dużo czasu spędza głównie w pracy w biurze, w domu, więc w zamkniętych pomieszczeniach. W każdym z nich gromadzą się liczne roztocza, bakterie, kurz, wirusy, sierść, zarodniki grzybów, pyłki itp. Przebywając w tych pomieszczeniach i wdychając aż tak brudne powietrze nie jest zdrowe. Coraz więcej ludzi ma problem z płucami.

Istnieje szereg chorób z nimi związanych jak np. zapalenie płuc, astma i inne stany alergiczne. Duża umieralność jest spowodowana właśnie smogiem. W celu zapobiegania tego typu chorobom szczególnie zaleca się stosowanie oczyszczaczy powietrza eliminujące zanieczyszczenia znajdujące się wokół nas.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza?

Wybierając oczyszczacz powietrza kluczową rolę odgrywa przede wszystkim jego wydajność, czyli ilość powietrza, którą urządzenie przefiltruje w ciągu jednej godziny. Im pomieszczenie jest większe, tym wydajność urządzenia musi być większa. Należy dokładnie sprawdzać parametry produktu, ponieważ producenci podają jaka może być maksymalna powierzchnia pomieszczenia.

Kolejny czynnik to hałas. Bardzo często oczyszczacze powietrza znajdują w domach swoje zastosowanie w sypialniach. W związku z tym ich praca nie może zaburzać snu. Wiele urządzeń jest wyposażonych w nocny tryb działania.

Produkt składa się z wielu dodatkowych akcesoriów. Zaleca się, aby przed zakupem sprawdzić na ile wystarczą np. części zamienne, dlatego że wszystko zależy od producenta. Tańszy sprzęt może wymagać częstszej wymiany filtrów, co w przełożeniu na wszystkie lata w jego inwestowanie może wskazać na wynik, że produkt w eksploatacji okazał się jeszcze droższy niż zakładano. 

Metoda filtracji to następny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę. Klient powinien sprawdzić jak urządzenie oczyszcza powietrze oraz czy technologia filtracji sprawdza się w redukcji ilości znajdujących się zanieczyszczeń.

Wskaźnik zużycia filtrów to idealny dodatek, gdyż dzięki jego sygnalizacji, wiadomo, kiedy należy wymienić filtry. Wiele dostępnych na rynku urządzeń wskazuje jaki jest obecny stopień zużycia adekwatnie do jego czasu pracy. 

Wiele oczyszczaczy powietrza posiada dodatkowe funkcje, którą może być np. automatyczna regulacja jasności wyświetlacza, sterowanie przez zasilanie itp. Najważniejsze z nich jest ewaporacyjne nawilżenie powietrza, przy którym kluczową rolę odgrywa wydajność. Kolejnym dodatkiem jest jonizacja powietrza.

Elementy oczyszczacza powietrza

System filtracyjny jest najważniejszym elementem urządzenia. Filtr wstępny jest mechanicznym filtrem. Zwykle to siatka albo zespół drobniejszych siatek wyłapujące wszelkie zanieczyszczenia. Można go czyścić pod bieżącą wodą albo oczyścić go odkurzaczem. Filtr HEPA wyłapuje drobinki w powietrzu. Im wyższa jest klasa filtra, tym większa będzie jego skuteczność w użytkowaniu. Filtr węglowy jest odpowiedzialny za wyłapanie trujących gazów oraz zapachów.

Wiatrak albo zespół wiatraków odpowiada za przepływ powietrza przez system filtrujący. Wartość przepływu, pobór mocy i głośność urządzenia zależy od mocy silnika, rozmiaru i kształtu łopatek jak również od umiejscowienia go w obudowie. W nowocześniejszych silnikach napędzanych wirnikiem z łopatkami pobór prądu jest znacznie mniejszy, a hałas niższy. 

Oczyszczacze powietrza mają różne systemy sterowania. Zwykle funkcje urządzenia, którymi można sterować znajdują się na panelu sterowania na obudowie produktu. Niektóre oczyszczacze powietrza w swoim wyposażeniu posiadają dodatkowo pilot przeznaczony do zdalnego sterowania. Urządzenie posiadające miernik zanieczyszczenia powietrza pozwalają na włączenie automatycznego trybu pracy. Oczyszczacz sam będzie regulował szybkość swoich wiatraków, np. zwiększy ich pracę, kiedy wykryje większe stężenie zanieczyszczeń opierając się o odczyty z miernika.

Oferta oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza są przydatnym produktem. Ich zakup zależy od wielu istotnych czynników. Nasz sklep posiada gamę urządzeń do wyboru. Jeśli nie możesz zdecydować się na zakup konkretnego, możesz zwrócić się do nas o pomoc e-mailowo lub telefonicznie. Nasi doświadczeni pracownicy pomogą podjąć Ci odpowiednią decyzję. Stawiamy na wysoką jakość oferowanych produktów, aby służyły one przez wiele, wiele lat. Dołącz do grona zadowolonych klientów.

 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie