Lampy do dezynfekcji, Lampa dezynfekująca

Dezynfekcja pomieszczeń-przesada czy konieczność w XXI wieku?

Człowiek od niepamiętnych czasów stara się żyć w miarę stosunkowo sterylnym środowisku. W tym celu nieustannie próbuje eliminować wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze ze swojego najbliższego otoczenia, aby czuć się bezpiecznie i w pełni odczuwać radość i cieszyć się z życia.

Przeglądając karty historii można zauważyć jak na przestrzeni wieków i lat  zmieniało się podejście ludzkości w kwestii dbania o czystość. 

Początki tej historii rozpoczęły się z inicjatywy przede wszystkim medyków, dopiero później zwyczajni ludzie bez wiedzy medycznej zdali sobie sprawę z powagi sytuacji, jak poważne w skutkach może stać się nie przywiązywane wagi do higieny swojej i najbliższego otoczenia.

Zaczęto co raz częściej i z należytą dokładnością myć ręce, kolejnym krokiem była sterylizacja narzędzi chirurgicznych z wykorzystaniem wysokiej temperatury, aż w końcu wprowadzone dezynfekcję pomieszczeń z użyciem specjalistycznych lamp.

Skutek działania lamp do dezynfekcji wykorzystujących promienie UV

Jedyną, a zarazem najistotniejszą zaletą lamp do dezynfekcji, czyli sterylizatorów tunelowych jest całkowite pozbycie się drobnoustrojów chorobotwórczych z pomieszczenia lub przestrzeni, w której działa lampa do dezynfekcji.

Imponujący efekt działania tego urządzenia oparty jest na zastosowaniu promieni UV, dzięki czemu eliminowane są bakterie, wirusy, protisty oraz grzyby.  

Stosowana fala elektromagnetyczna działa zakresie od 100 do 280 nm, aczkolwiek najskuteczniejszy efekt eliminacji mikroorganizmów chorobotwórczych przypada na długość fali wynoszącą 245 nm.

Czy sterylizator tunelowy promieni UV jest bezpiecznym urządzeniem?

Wykorzystywany zakres promieni UV w sterylizatorze tunelowym jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka. Urządzenie to wyłącznie eliminuje chorobotwórcze mikroorganizmy z najbliższego otoczenia człowieka.

Lampa do dezynfekcji jest do tego stopnia bezpieczna i przyjazna, iż w momencie działania sterylizatora tunelowego człowiek może przebywać w tym samym pomieszczeniu.

Wieloletnie badania naukowe wykazały, że zakres działania promieni UV w sterylizatorze tunelowym w żaden sposób nie wpływa na materiał genetyczny człowieka w postaci DNA, ani nie prowadzi do wystąpienia mutacji, których efektem mogłyby być choroby nowotworowe.

Zalety sterylizatora dezynfekcji UV

Gwarancją skuteczności sterylizatora dezynfekcji promieni UV jest przepływowy oczyszczacz UV-C oraz obecność dodatkowego filtra węglowego, który jako jedyny w pełni oczyszcza powietrze z wszelkich jego zanieczyszczeń tzn. cząstki smogu i mikroorganizmy, które mogą doprowadzić do stanu chorobowego.

Bardzo ważną zaletą tego urządzenia jest jego energooszczędność oraz stosunkowo wysoka żywotność promiennika wynosząca aż 9 000 h. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie to nie emituje wysokiego poziomu hałasu (40 dBa), dzięki czemu pracująca lampa do dezynfekcji jest całkowicie niezauważalna.

Sterylizator tunelowy UV charakteryzuje się wysoką mocą pracy, a także niebywałą wydajnością, które odpowiednio wynoszą 105 W oraz 160 m3/h.

Inwestując w urządzenie do dezynfekcji wykorzystujące działanie promieni UV mamy zapewnioną 30-miesieczną gwarancję. Warto zaznaczyć, że lampa do dezynfekcji jest prosta, łatwa i intuicyjna w obsłudze, co znacząco ułatwi korzystanie z tego urządzenia.

Gdzie warto stosować lampę do dezynfekcji?

Lampę do dezynfekcji działającą na zasadzie promieni UV można zastosować praktycznie wszędzie, ze względu na brak ograniczeń tego urządzenia i jego szeroki zakres działania.

Urządzenie to nadaje się zarówno do użytku domowego, jak również do korzystania z niego w gabinecie lekarskim, zabiegowym czy kosmetycznym.

Skuteczność lampy dezynfekującej UV umożliwia zastosowanie jej w poczekalni przychodni medycznej, w laboratorium, a także na OIOMie czy sali operacyjnej.

Bezpieczeństwo, jakie zapewnia sterylizator tunelowy UV umożliwia wykorzystanie tego urządzenia również w przedszkolu, szkole, biurze, a nawet w gastronomii.

Lampy dezynfekujące możemy zastosować wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie i całkowitej eliminacji mikroorganizmów.

Dodatkowo sterylizator tunelowy UV oznacza się wysoką jakością wykonania oraz designerskim wyglądem, więc oprócz pełnienia funkcji ochronnej przed drobnoustrojami, zachwyca również wnętrza pomieszczeń.

Lampa do dezynfekcji nadaje się również do małych pomieszczeń, gdyż nie zajmuje dużo miejsca ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary urządzenia.

Cena a jakość sterylizatora tunelowego UV

Koszt zakupu urządzenia do dezynfekcji jest stosunkowo niewielki biorąc pod uwagę zasięg i zakres jego działania. Należy zaznaczyć, że bardzo wysoka jakość zarówno wykonania, jak  i działania tego urządzenia zapewnia możliwie najlepszą dezynfekcję.

Ze względu na skuteczność i efektywność podczas eliminacji bakterii, wirusów i grzybów z powietrza sterylizator tunelowy UV powinien się znaleźć w każdym pomieszczeniu mającym zapewnić bezpieczeństwo i sterylne warunki.

Mogłeś nas znaleźć wpisując: promienie uv c, lampy bakteriobójcze przepływowe, bezpośredniego działania promieniowanie uv c, lampa bakteriobójcza, promieniowania uv c, lena lighting, lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania, lampa uv dezynfekcji powietrza, lampa bakteriobójcza uv, lampa uv c, przepływowa uv c, nbve 110, nbve 110 55, lampy uv, bezpieczeństwo pacjentów, promieniowanie ultrafioletowe.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Zadzwoń lub wyślij e mail. Z pewnością będziemy mogli pomóc.

Oferowane przez nasz sklep lampy bakteriobójcze UV C należą do najlepszych na rynku. Lampa bakteriobójcza skupia się na dezynfekcji powietrza poprzez promieniowanie UV C. Obsługa klienta w naszym sklepie stoi również na najwyższym poziomie.

Zawsze służymy radą w wyborze odpowiedniego sprzętu kosmetycznego, czy tak jak tutaj w przypadku zakupy lampy bakteriobójczej. Oferujemy sprzedaż sprzętu medycznego za gotówkę, przelewem lub w formie korzystnego leasingu.

Dbając o komfort naszych klientów mamy w ofercie sprzedaż urządzeń i sprzętów kosmetycznych i medycznych w formie leasingu, pożyczki medycznej, czy kredytu gotówkowego. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj.

Niezależny doradca finansowy, który współpracuje z nami zadba o obsługę i dopasowanie dobrej oferty do Państwa potrzeb. Leasing sprzętu medycznego cechuje się wieloma zaletami. Należą do nich m.in:

  • Leasing od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej
  • Prosta procedura ( do 100 tys bez dokumentów finansowych na sprzęt kosmetyczny, do 300tys na sprzęt medyczny)
  • Zminimalizowany proces składania dokumentów i proste formalności, (nie potrzeba zaświadczeń z ZUS i US)
  • Niewygórowany wkład własny
  • Decyzję o przyznaniu leasingu otrzymasz w krótkim czasie
  • Oferta leasingu z wielu banków dostępna w jednym miejscu.
  • Finansowanie podatku VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy)
  • Doradztwo u nas nic nie kosztuje i jest w pełni profesjonalne

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie