Sterylizator kosmetyczny MediClean czyste powietrze

Obecna sytuacja w świecie i w kraju nałożyła na gabinety kosmetyczne kolejne wymogi dotyczące zapewnienia sterylnego miejsca dla klientów. Oprócz wymogów nałożonych przez Główny Inspektorat Sanitarny odnośnie obowiązku sterylizowania narzędzi pracy, niezbędne było wprowadzenie dodatkowych środków ochrony. Nieprzestrzeganie zasad higieny może mieć przykre konsekwencje dla właścicieli salonu, ale też skutkować utratą klientów.

Do najczęstszych zakażeń, do których dochodzi w salonach kosmetycznych zalicza się zakażenia wirusowe, bakteryjne czy grzybiczne.

Sterylizatory kosmetyczne MediClean

Zaprojektowane i produkowane w Polsce profesjonalne sterylizatory kosmetyczne MediClean firmy Medika dzięki wysokiej skuteczności potrafią oczyszczać powietrze z lotnych związków organicznych, ale też wirusów czy bakterii. Sterylizatory tunelowe UV-C MediClean są stosowane w wielu branżach i dziedzinach życia. Urządzenia MediClean i MediClean Pro przeznaczone są między innymi do salonów i gabinetów kosmetycznych. Proste w obsłudze, a dodatkowo efektownie wyglądające sterylizatory kosmetyczne, mają być nie tylko ozdobą salonu, ale przede wszystkim pełnić funkcję ochrony przed wirusami czy bakteriami.

Sterylizator UV-C - zalety

Tunelowy sterylizator UV-C to połączenie elegancji z trwałością i funkcjonalnością (obudowa wykonana z materiału Corian®). Oprócz głównej zalety jaką jest niwelowanie wirusów czy drobnoustrojów:

 • można stosować w obecności personelu czy klientów – dzięki czemu powietrze dezynfekowane jest nieustannie – promieniowanie ultrafioletowe od wielu lat jest już stosowane do odkażania powierzchni, pomieszczeń czy narzędzi, a dzięki zastosowaniu właściwej fali możliwe jest nieustanne oczyszczanie powietrza, bez konieczności opuszczania pomieszczeń,
 • posiadają filtr węglowy samo odkażający,
 • są energooszczędne,
 • wyposażone są w renomowanej marki napromienniki UV-C,
 • posiadają trwałą obudowę,
 • mogą pracować do 9000 godzin,
 • posiadają 30 – miesięczną gwarancję,
 • zastosowana w nich fala ok 254 nm uznana jest za jedną z najbardziej skutecznych fal w procesie dezynfekcji promieniowaniem UV-C.

Oczyszczanie powietrza technologią UV-C MediClean

Zainstalowane w sterylizatorze kosmetycznym lampy UV, co do zasady działają punktowo. Do urządzenia dostaje się powietrze, które przepływa przez komorę dezynfekcyjną, a następnie jest naświetlane poprzez promienie UV-C. Podczas tego procesu dochodzi do usunięcia wszelkich mikroorganizmów.  Zastosowana w urządzeniach fala o długości mniej więcej 254 nm walczy i unicestwia wirusy czy bakterie.

Podczas procesu nie powstają i nie wydostają się z urządzenia żadne produkty uboczne (po dezynfekcji), które są szkodliwe dla ludzi. Czas naświetlania powietrza został tak dostosowany, by zapewnić taką dawkę dla drobnoustrojów, która całkowicie zniszczy ich materiał genetyczny.

Proces sterylizacji w urządzeniach MediClean i MediClean Pro odbywa się wewnątrz nich. Dzięki temu sterylizatory kosmetyczne mogą pracować całą dobę i być ustawione na stałe w wyznaczonym miejscu. Przebywający w pomieszczeniu osoby mogą cieszyć się czystym powietrzem przez cały czas.

Parametry techniczne

Dostępne w naszej ofercie sterylizatory tunelowe UV-C MediClean i MediClean Pro występują w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Oba modele różnią się całkowitą mocą urządzenia – w przypadku MediClean wynosi ona 68 W, zaś MediClean Pro 105 W. Sama moc promiennika UV-C w sterylizatorze tunelowym UV-C MediClean wynosi 36 W, zaś w MediClean Pro - 2x36 W. Pozostałe parametry techniczne są jednakowe dla obu urządzeń:

 • zastosowany typ promiennika UV-C: Philips,
 • żywotność promiennika: 9000 godzin,
 • maksymalna wydajność: 160m3/h,
 • natężenie dźwięku: 40 dBa,
 • wymiary urządzenia: 14x15x63 cm.

O nas

Sprzęt jaki oferuje nasza firma produkowany jest w Polsce. Wszystkie nasze urządzenia charakteryzują się nowoczesnym designem, wysoką jakością wykonania i trwałością. Nasza zespół nieustannie się rozwija, by móc spełniać oczekiwania i wymagania naszych klientów. Urządzenia, które oferujemy, w tym sterylizatory kosmetyczne są objęte gwarancją. Wszystkim kupującym nasz sprzęt zapewniamy opiekę pogwarancyjną oraz profesjonalne szkolenia.

W 2017 roku firma Medika uzyskała certyfikat jakości ISO 13485. Nasze produkty są doceniane zarówno w kraju jak i za granicą. Naszą misją jest tworzenie nowoczesnych sterylizatorów kosmetycznych z zastosowaniem UV-C, ale również profesjonalne podejście do każdego klienta. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy Państwu naszą ofertę sterylizatorów i innego sprzętu kosmetycznego. Prowadzicie już firmę, a może myślicie o otwarciu swojego gabinetu kosmetycznego? Oferujemy korzystne formy finansowania, takie jak leasing, pożyczka medyczna, czy kredyt gotówkowy. Współpracuje z nami Niezależny doradca finansowy, który w profesjonalny sposób obsłuży Państwa i dopasuje do Państwa potrzeb i oczekiwań atrakcyjną formę finansowania. Poniżej prezentujemy cechy finansowania leasingowego naszych urządzeń kosmetycznych:

 • Oferujemy leasing od pierwszego dnia prowadzenia firmy
 • Bardzo proste procedury przyznawania ( do 100 tys bez dokumentów finansowych na sprzęt kosmetyczny, do 300tys na sprzęt medyczny)
 • Prosty proces przechodzenia formalności, bez zaświadczeń z ZUS i US
 • Nieduży wkład własny
 • Decyzja o przyznaniu w krótkim czasie
 • Oferty z wielu banków
 • Finansowanie podatku VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy)
 • Fachowe doradztwo bezpłatne

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie