Dezynfekcja powietrza sterylizatorem UV-C

Droga powietrzna wokół nas

Powietrze przyczynia się do natychmiastowego przenoszenia zakaźnych chorób. W czasie mówienia, smarkania czy kasłania, do powietrza przedostają się krople śliny oraz wydzieli z nosa, które zawierają drobnoustroje chorobotwórcze.

Oczywiście najszybciej zarażą się osoby mające słabszy organizm i bardziej podatniejszy na infekcje. Największe ryzyko zachorowania jest głównie w sezonie jesienno - zimowym. W tym czasie co roku odnotowuje się największy wskaźnik zachorowania na choroby szczególnie układu oddechowego. W związku z tym warto zainwestować i stosować odpowiednie urządzenia oczyszczające powietrze.

Sterylizatory UV-C dezynfekuje powietrze:

Dezynfekcja powietrza polega na działaniu ukierunkowanym na zabijanie chorobotwórczych patogenów i wszelkich drobnoustrojów. Do wykonania tej czynności używa się środki chemiczne i odkażające powietrze, a przede wszystkim powietrze. Wykorzystywany system jest wyposażony w specjalnie przeznaczonego do tego filtry powietrza.

Ich zadaniem jest oczyścić powietrze z gazów, bakterii, chemikaliów jak również stałych cząstek, do których zalicza się m.in. odchody roztoczy oraz kurz. Oczyszczone i wolne powietrze od szkodliwych substancji minimalizuje ryzyko problemów zdrowotnych, a co bardzo ważne - jest ono przyjemne dla alergików.

Promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C jest metodą dezynfekcji pomieszczeń. To część pasma ultrafioletowego promieniowania, które nie jest widoczne dla człowieka. Pochłania je atmosfera ziemska. Współcześnie, dzięki oświetleniowej technologii można je wytworzyć. Promieniowanie UV-C posiada bardzo silne właściwości biobójcze. Jego działanie przynosi rezultaty działania na drobnoustroje. Stosując go należy przede wszystkim uważać! W chwili naświetlania pomieszczenia nie powinni przebywać w nim ludzie, zwierzęta i rośliny.

W celu usunięcia zalegających w powietrzu grzybów, pleśni, bakterii i wirusów zaleca się zastosować odpowiednio do tego przystosowane urządzenia. Są one wyposażone w reaktor. W jego wnętrzu istnieją lampy UV-C i filtrujące świece. Dzięki temu połączeniu można zredukować drobnoustroje w pomieszczeniu występujące w powietrzu.

Zalety i zastosowanie technologii UV

Technologia UV ma wiele zalet. Do największych z nich należą:

  • wydajność urządzenia,
  • dezynfekcja,
  • małe zapotrzebowanie na zajmowane miejsce,
  • przyjazny system dla ludzi,
  • ochrona przez patogenami i zarazkami,
  • zwalcza mikroorganizmy,
  • łatwa obsługa,
  • niskie koszty,
  • zapobieganie rozmnażaniu się mikroorganizmów.

Tego typu oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do wszystkich pomieszczeń szczególnie w placówkach służby zdrowia: w poczekalni, gabinetach zabiegowych. Zatem wszędzie tam, gdzie są pacjenci z chorobami układu oddechowego. Kolejne zastosowanie produktu można znaleźć w przedszkolach, szkołach, publicznych instytucjach.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza można spotkać także w gabinetach kosmetycznych. Te urządzenia pracują cały czas podczas wykonywania różnych zabiegów. Wykonując tę czynność przez specjalistę, wokół każdy może być narażony na kontakt z jednokomórkowymi organizmami, które łatwo narazić dodatkowo na różnorodne infekcje grzybicze, bakteryjne lub wirusowe. Dbanie o prawidłową dezynfekcję to priorytet każdego gabinetu kosmetycznego. Metodę UV wykorzystuje się także w szpitalnych blokach operacyjnych i laboratoriach. Tam światło UV oddziałując na wirusy i bakterie może dezaktywować szkodliwe mikroorganizmy.

Dlaczego warto używać urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń?

Urządzenia przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń przede wszystkim pomagają zapobiegać zakażeniom przenoszonym drogą powietrzną. Wirusy, bakterie czy grzyby są w powietrzu przez kilkadziesiąt minut i pokonują liczne odległości. W celu zapobiegania infekcjom trzeba środowisko dezynfekować i odpowiednio nada się do tego technologia UV.

Ponadto te urządzenia wpływają na zdrowie i komfort ludzi znajdujących się w pobliżu. Oczyszczanie powietrza minimalizuje alergeny, przykre zapachy, dzięki czemu osoby znajdujące się w dobrze zdezynfekowanym pomieszczeniu mogą czuć się komfortowo. Patogeny znajdują się wszędzie począwszy od mebli, klamek, stolików, krzeseł itd. Sposobem na pozbycie się ich jest dezynfekcja powietrza.

Oferta - urządzenia do dezynfekcji powietrza

Zachęcamy każdego klienta do skorzystania z naszej oferty w celu zagwarantowania sobie i innym osobom czyste powietrze pozbawione bakterii. Zadowolenie klienta to dla nas priorytet. Oferujemy produkty wysokiej jakości. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto pomóc sobie i innym. W celu szczegółowych pytań czy dylematów zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy postarają się pomóc w każdej istotnej kwestii. Posiadamy również szeroką ofertę produktów z innych kategorii. Mogłeś nas znaleźć szukając: filtr hepa, oczyszczania powietrza, bakterie i wirusy, wirusów i bakterii, dekontaminacji powietrza.

Jakie są sposoby finansowania urządzeń medycznych?

Nowe firmy, jak i te już istniejące na rynku zapraszamy do współpracy oraz do zakupu naszego sprzętu kosmetycznego i wyposażenia medycznego. Stawiamy na najwyższą jakość i fachowe doradztwo w zakupie. Dbając o komfort naszych klientów mamy w ofercie możliwość zakupu sprzętu na dogodnych warunkach. Oferujemy korzystne formy finansowania, takie jak leasing, pożyczka medyczna czy kredyt gotówkowy. Współpracuje z nami niezależny Finansowy Doradca, który w sposób profesjonalny dopasuje atrakcyjną ofertę finansową do Państwa potrzeb i oczekiwań. Oferujemy sprzedaż hurtową, jak i detaliczną do salonów piękności, gabinetów medycyny estetycznej czy salonów fryzjerskich.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu? Zadzwoń do nas lub napisz e mail. Chętnie pomożemy.

 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie