Dezynfekcja powietrza sterylizatorem UV-C

Droga powietrzna wokół nas

Powietrze jest najlepszym miejscem przyczyniającym się do natychmiastowego przenoszenia zakaźnych chorób. W czasie mówienia, smarkania czy kasłania, do powietrza przedostają się krople śliny oraz wydzieli z nosa, które zawierają drobnoustroje chorobotwórcze. Na skutek ich kontaktu z błoną śluzową, inne osoby przebywające w towarzystwie zarażają się.

Oczywiście najszybciej zarażą się osoby mające słabszy organizm i bardziej podatniejszy na infekcje. Największe ryzyko zachorowania jest głównie w sezonie jesienno - zimowym. W tym czasie co roku odnotowuje się największy wskaźnik zachorowania na choroby szczególnie układu oddechowego. W związku z tym warto zainwestować i stosować odpowiednie urządzenia oczyszczające powietrze.

Sterylizatory UV-C zapewniające dezynfekcję powietrza:

Dezynfekcja powietrza polega na działaniu ukierunkowanym na zabijanie chorobotwórczych patogenów i wszelkich drobnoustrojów. Do wykonania tej czynności używa się środki chemiczne i odkażające powietrze, a przede wszystkim powietrze. Wykorzystywany system jest wyposażony w specjalnie przeznaczonego do tego filtry powietrza.

Ich zadaniem jest oczyścić powietrze z gazów, bakterii, chemikaliów jak również stałych cząstek, do których zalicza się m.in. odchody roztoczy oraz kurz. Oczyszczone i wolne powietrze od szkodliwych substancji minimalizuje ryzyko problemów zdrowotnych, a co bardzo ważne - jest ono przyjemne dla alergików.

Promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych stosowanych metod dezynfekcji pomieszczeń. To część pasma ultrafioletowego promieniowania, które nie jest widoczne dla człowieka. Pochłania je atmosfera ziemska. Współcześnie, dzięki oświetleniowej technologii można je wytworzyć. Promieniowanie UV-C posiada bardzo silne właściwości biobójcze. Jego działanie przynosi rezultaty działania na drobnoustroje. Stosując go należy przede wszystkim uważać! W chwili naświetlania pomieszczenia nie powinni przebywać w nim ludzie, zwierzęta i rośliny.

W celu usunięcia zalegających w powietrzu grzybów, pleśni, bakterii i wirusów zaleca się zastosować odpowiednio do tego przystosowane urządzenia. Są one wyposażone w reaktor. W jego wnętrzu istnieją lampy UV-C i filtrujące świece. Dzięki temu połączeniu można zredukować drobnoustroje w pomieszczeniu występujące w powietrzu.

Zalety i zastosowanie technologii UV

Technologia UV ma wiele zalet. Do największych z nich należą:

  • wydajność urządzenia,
  • bezpieczna oraz niezawodna dezynfekcja,
  • małe zapotrzebowanie na zajmowane miejsce,
  • przyjazny system dla ludzi,
  • ochrona przez patogenami i zarazkami,
  • zwalcza mikroorganizmy,
  • łatwa obsługa,
  • niskie koszty,
  • zapobieganie rozmnażaniu się mikroorganizmów.

Tego typu oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do wszystkich pomieszczeń szczególnie w placówkach służby zdrowia: w poczekalni, gabinetach zabiegowych. Zatem wszędzie tam, gdzie są pacjenci z chorobami układu oddechowego. Kolejne zastosowanie produktu można znaleźć w przedszkolach, szkołach, publicznych instytucjach.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza można spotkać także w gabinetach kosmetycznych. Te urządzenia pracują cały czas podczas wykonywania różnych zabiegów. Wykonując tę czynność przez specjalistę, wokół każdy może być narażony na kontakt z jednokomórkowymi organizmami, które łatwo narazić dodatkowo na różnorodne infekcje grzybicze, bakteryjne lub wirusowe. Dbanie o prawidłową dezynfekcję to priorytet każdego gabinetu kosmetycznego. Metodę UV wykorzystuje się także w szpitalnych blokach operacyjnych i laboratoriach. Tam światło UV oddziałując na wirusy i bakterie może dezaktywować szkodliwe mikroorganizmy.

Dlaczego warto używać urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń?

Urządzenia przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń przede wszystkim pomagają zapobiegać zakażeniom przenoszonym drogą powietrzną. Wirusy, bakterie czy grzyby są w powietrzu przez kilkadziesiąt minut i pokonują liczne odległości. W celu zapobiegania infekcjom trzeba środowisko dezynfekować i odpowiednio nada się do tego technologia UV.

Ponadto te urządzenia wpływają na zdrowie i komfort ludzi znajdujących się w pobliżu. Oczyszczanie powietrza minimalizuje alergeny, przykre zapachy, dzięki czemu osoby znajdujące się w dobrze zdezynfekowanym pomieszczeniu mogą czuć się komfortowo. Patogeny znajdują się wszędzie począwszy od mebli, klamek, stolików, krzeseł itd. Jedynym sposobem na pozbycie się ich jest dezynfekcja powietrza. Zwłaszcza dezynfekcja chemiczna jest jak najbardziej sprawdzona i polecana ze względu na swoją skuteczność. 

Oferta - urządzenia do dezynfekcji powietrza

Zachęcamy każdego klienta do skorzystania z naszej oferty w celu zagwarantowania sobie i innym osobom czyste powietrze pozbawione bakterii. Zadowolenie klienta to dla nas priorytet. Oferujemy produkty wysokiej jakości. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto pomóc sobie i innym. W celu szczegółowych pytań czy dylematów zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy postarają się pomóc w każdej istotnej kwestii. Posiadamy również szeroką ofertę produktów z innych kategorii. Mogłeś nas znaleźć szukając: filtr hepa, oczyszczania powietrza, bakterie i wirusy, wirusów i bakterii, dekontaminacji powietrza.

Jakie są sposoby finansowania urządzeń medycznych?

Nowe firmy, jak i te już istniejące na rynku zapraszamy do współpracy oraz do zakupu naszego sprzętu kosmetycznego i wyposażenia medycznego. Stawiamy na najwyższą jakość i fachowe doradztwo w zakupie. Dbając o komfort naszych klientów mamy w ofercie możliwość zakupu sprzętu na dogodnych warunkach. Oferujemy korzystne formy finansowania, takie jak leasing, pożyczka medyczna czy kredyt gotówkowy. Współpracuje z nami niezależny Finansowy Doradca, który w sposób profesjonalny dopasuje atrakcyjną ofertę finansową do Państwa potrzeb i oczekiwań. Prezentowany przez nas sprzęt do dezynfekcji powietrza i dekontaminacji powietrza jest najlepszy na rynku. Oferujemy sprzedaż hurtową, jak i detaliczną do salonów piękności, gabinetów medycyny estetycznej czy salonów fryzjerskich.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu? Zadzwoń do nas lub napisz e mail. Chętnie pomożemy.

 

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie