Tunelowy sterylizator powietrza MediClean

Sterylizator powietrza jest elektronicznym urządzeniem. Jego celem jest likwidacja znajdujących się i przemieszczających w danym pomieszczeniu mikroorganizmów. Przede wszystkim przydaje się w miejscach, w których szczególnie wymaga się wysokiego poziomu utrzymania higieny.

Tunelowy sterylizator powietrza wykorzystuje energooszczędne emitujące lampy promieniowanie typu UV-C, które wyzwalają fotochemiczne reakcje. To promieniowanie prowadzi do likwidacji mikroorganizmów jak wirusy, drożdże, pleśnie czy tez bakterie. Znajdujące się lampy w urządzeniu nie emitują ozonu. Dodatkowo produkt jest wyposażony w węglowy filtr oczyszczający powietrze z odorów i lotnych organicznych związków. Jego głównym zadaniem jest dezynfekcja powietrza.

Konstrukcja tunelowego sterylizatora powietrza cechuje się dokładnie przeliczoną średnica kanałów jak również odpowiednio dobranemu przepływowi powietrza, które jest idealnie dopasowane do mocy lampy przez co zabija chorobotwórcze drobnoustroje. Zostało ono zaprojektowane oraz wykonane przez polskich i doświadczonych inżynierów.

Warto stosować go tam, gdzie przebywa największa ilość ludzi. Nie sterylizuje się danego pomieszczenia w ciągu kilku minut. Ten proces wymaga większej ilości czasu, aby w pełni oczyścić zanieczyszczone powietrze.

Tunelowy sterylizator powietrza - jak działa?

Korzystanie z urządzenia jest bardzo proste. Wszystkie etapy procesu odbywają się w urządzeniu. Tuż u nasady korpusu tunelowego sterylizatora powietrza są wlotowe otwory. Powietrze wędruje w nich i jest zasysane wewnątrz urządzenia. Filtr węglowy, który znajduje się w podstawie oczyszcza powietrze z odorów i stałych cząsteczek. Lampy bakteriobójcze są na tyle mocne i silne, że zabijają chorobotwórcze drobnoustroje, a w nich wędruje powietrze. Jego ruch jest wymuszony na skutek działania pracy wentylatora.

Ważne jest to, iż charakteryzuje się on znacznie niskim poziomem hałasu. Na koniec wysterylizowane już powietrze przechodzi przez wylotowe otwory, które znajdują na z przodu sterylizującej kolumny. Sterylizator powietrza jest bardzo dobrze zaprojektowany. Kolejnym jego ważnym elementem jest węglowy filtr, którego działaniem jest zapobieganie namnażaniu się dodatkowych i kolejnych niepotrzebnych i przede wszystkim niechcianych bakterii. To urządzenie jest przeznaczone do ciągłej pracy. W celu użycia produktu do sterylizacji powierzchni wystarczy wyeksponować promienniki. To wydajny tryb. 

Sterylizator powietrza tunelowy - zalety

Tunelowy sterylizator to urządzenie charakteryzujące się wieloma zaletami, do których należą m.in.:

 • brak możliwości powstania poprodukcyjnych odpadów,
 • podczas pracy urządzenia, można przebywać w pomieszczeniu,
 • brak działania szkodliwych czynników takich jak ozon i chemiczne produkty,
 • wyposażenie produktu w dodatkowe zabezpieczenia przeciwko otarciom chroniące wydostanie się na zewnątrz promieniowania typu UV-C,
 • mobilna konstrukcja,
 • energooszczędny,
 • może pracować nawet 9000 godzin,
 • urządzenie jest wyposażone w dwa tryby działania do wyboru w zależności od wymaganych potrzeb, tj. sterylizacja powietrza oraz sterylizacja pomieszczeń,
 • długość fali dezynfekująca wynosi około 280nm.

Tunelowy sterylizator powietrza - zastosowanie

Urządzenie niezależnie, gdzie będzie używane, zawsze spełni swoje wymagane funkcje. Można używać go w wielu miejscach jak np. w:

 • salonach kosmetycznych,
 • domu,
 • laboratoriach,
 • szpitalach,
 • przychodniach,
 • salonach tatuażu,
 • biurach,
 • halach,
 • magazynach,
 • warsztatach,
 • hotelach,
 • i wszelkich innych zamkniętych pomieszczeniach.

Lampa UV-C do dezynfekcji powietrza

Dezynfekcja powietrza oraz powierzchni ultrafioletem opiera się na zastosowaniu bakteriobójczego działania promieniowania UV. Rezultaty wirusobójcze jak również bakteriobójcze dzięki promieniowaniu typu UV-C i szacuje się, że długość fali powinna wynosić około 280 nm. Ten typ promieniowania niszczy nie tylko wirusy, bakterie, ale także grzyby czy nawet pleśnie. Potrafi on zmienić strukturę cytoplazmatycznych białek i nukleinowych kwasów. To w efekcie prowadzi do zmian w budowie DNA w drobnoustrojach. Dzięki temu szkodliwy patogen pozostaje zniszczony.

Ultrafioletowe promieniowe jest od wielu lat wykorzystywane do odkażania narzędzi, pomieszczeń czy też różnych powierzchni. Ponadto stosuje się je do usuwania patogenów ze ścieków, powietrza, wody pitnej czy nawet farmaceutycznych produktów. Promieniowanie typu UV-C nie dociera do Ziemi, dlatego że jest ono pochłaniane przez atmosferę. Promieniowanie UV-C nie dociera do właściwej skóry, a co ważne dla zdrowia - nie wywołuje uszkodzeń genetycznego materiału DNA, które jak wiadomo jest źródłem mutacji komórek.

Mogłeś nas znaleźć szukając: promieniowania uv c, skutecznej likwidacji mikroorganizmów bakterii, likwidacji mikroorganizmów bakterii wirusów, mikroorganizmów bakterii wirusów drożdży, samoodkażający się filtr węglowy, promieniowanie uv c prowadzi, moc promiennika uv c, specjalnych lamp emitujących odpowiednią, emitujących odpowiednią długość wiązki, emitujące promieniowanie uv c, lamp emitujących odpowiednią długość, parametry techniczne moc urządzenia, zastosowaniu specjalnych lamp emitujących, filtr węglowy który oczyszcza.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie