Przepływowy sterylizator powietrza UV-C

Przepływowy sterylizator powietrza jest urządzeniem przeznaczonym do wykonania dezynfekcji powietrza w różnych pomieszczeniach. Proces ten może odbyć się stosując do jego przebiegu ultrafioletowego promieniowania UV - C. Działa on w ten sposób, że dezaktywuje wirusy, bakterie, grzyby jak również pleśnie oraz wszelkie inne mikroorganizmy.

Ultrafioletowe promieniowanie UV należy do elektromagnetycznego promieniowania. Przepływowy sterylizator powietrza umożliwia szybką oraz efektywną dezynfekcję powietrza w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się.

Lampa UV-C - czym jest?

Dezynfekcja stosująca ultrafiolet powietrza oraz powierzchni opiera się na bakteriobójczym działaniu promieniowania typu UV. Najskuteczniejszym rodzajem wirusobójczego, a nawet bakteriobójczego działania jest jednak rodzaj UV - C.

Jego długość fali wynosi około 280 nm. UV-C zmienia swoją strukturę cytoplazmatycznych białek i nukleinowych kwasów.

To wszystko prowadzi do zmiany w budowie DNA w danym drobnoustroju. Wprowadzona zmiana potrafi doprowadzić do chemicznej reakcji. Na jej działanie patogen, który jest szkodliwy pozostanie zniszczony.

Ta metoda dokonania sterylizacji to jeden z najbardziej skutecznych oraz najpopularniejszych, a nawet najprostszych do wykonana sposobów, które w pełni gwarantują efektywną dekontaminację powietrza.

Przepływowy sterylizator powietrza UV-C - jak działa?

W środku przepływowego sterylizatora powietrza jest zamontowana lampa typu UV-C, której długość fali wynosi 250 - 280 nm. Zapewnia oni najefektywniejsze bakteriobójcze działanie. Skażone powietrze zasysane przez dolny wentylator, a później docierające do dezynfekującej komory przechodzi przez filtr zatrzymujący kurz i resztę pyłów.

To jest istotne szczególnie podczas zmniejszenia alergicznych zagrożeń. Powietrze zasysane jest z otoczenia, a następnie przepływa on poprzez znajdujący się w środku sterylizacyjny kanał posiada 2 pary wentylatorów.

We wnętrzu tej komory promieniowanie UV-C poddaje się skoncentrowanemu działaniu promieniowania przez co drobnoustroje zostają doszczętnie i całkowicie zniszczone. Na koniec czyste mikrobiologicznie powietrze wydostaje się z urządzenia poprzez górne otwory wentylacyjne.

To powietrze przepływa z mniejsza prędkością. Jak widać jest to prosty przebieg i nie jest on skomplikowany.

Wentylator jest przeznaczony do wymuszaniu ruchów powietrza podczas ciągłej pracy urządzenia. Ponadto charakteryzuje się ono niskim poziomem hałasu.

Podczas trwania jednej godziny pracy przepływowego sterylizatora powietrza, urządzenie sterylizuje powietrze na odległość w promieniu nawet 2 metrów. Produkt ten nie wpływa w żaden sposób negatywnie na ludzki organizm, nie produkuje ozony, zatem podczas pracy urządzenia można bezpiecznie przebywać w tym pomieszczeniu, w którym odbywa się proces sterylizacji. 

Przepływowy sterylizator powietrza

Przepływowy sterylizator powietrza - zalety

Przepływowy sterylizator powietrza posiada wiele istotnych zalet. Wśród najważniejszych z nich można wskazać, że:

 • niszczy wirusy oraz bakterie,
 • jest wyposażony w promienniki UV - C,
 • jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzi,
 • energooszczędny,
 • posiada mobilną konstrukcję,
 • posiada węglowy filtr,
 • brak działania ozonu,
 • brak działania chemicznych produktów,
 • brak powstawania poprodukcyjnych odpadów,
 • w czasie pracy produktu, można być w pomieszczeniu,
 • jest wyposażony w specjalne zabezpieczenia, które chronią przed ewentualnym wydostaniem się promieniowania typu UV - C.

Przepływowy sterylizator powietrza - zastosowanie

Przepływowy sterylizator powietrza można użyć w każdym pomieszczeniu. Do najważniejszych z nich należą:

 • szpitale, laboratoria, zdrowotna profilaktyka,
 • dom,
 • biuro,
 • sklep,
 • gabinet kosmetyczny, fryzjerski,
 • szkoła, przedszkole itd.

Przepływowy sterylizator powietrza - najważniejsze właściwości

Urządzenia dzięki swojej odpowiedniej konstrukcji gwarantuje zdecydowanie większą skuteczność dezynfekcji powietrza.

Im dłużej powietrze ze znajdującymi się w nim mikrobami przepływa równolegle z promiennikami oraz im mocniejsze jest ono naświetlane, tym efekt z przeprowadzonej sterylizacji jest zdecydowanie lepszy. 

Jedynie właściwie wysoka dawka promieniowania UV-C przyczyni się do skutecznego zabijania występujących patogenów. Najpopularniejsze oczyszczacze powietrza zawierają lampy typu UV-C o mocy do 15W, bowiem wtedy ich zabójczy bowiem będzie ograniczony.

Oferta - Lampa UV, Sterylizator przepływowy

W naszym sklepie oferujemy produkty przeznaczone do wykonania dokładnego oczyszczenia powietrza. Oferowane przepływowe sterylizatory powietrza są w pełni bezpieczne podczas użytkowania ich.

W celu dodatkowych pytań odnośnie oferty zachęcamy do skontaktowania się z nami zarówno poprzez kontakt telefoniczny jak i e-mailowy. Nasi doświadczeni pracownicy odpowiedzą na pytania starając się rozwiać wszelkie wątpliwości i dokonać odpowiedniego wyboru.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i ciesz się czystym i zdrowym powietrzem pozbawionym wirusów, bakterii, pleśni i innych mikroorganizmów. Stawiamy na wysoką jakość produktów dla swoich klientów.

Profesjonalne oczyszczacze powietrza

Nasze zdrowie jest najważniejsze. Zachęcamy do dokonania zakupu w naszym sklepie. Mogłeś nas znaleźć szukając: uv c, lampa uv, promieniowanie uv c, sterylizator przepływowy, filtr węglowy, emitujących odpowiednią długość wiązki, lamp emitujących odpowiednią długość, specjalnych lamp emitujących odpowiednią, emitujące promieniowanie uv c, lampy emitujące promieniowanie uv, zastosowaniu specjalnych lamp emitujących, dzięki zastosowaniu specjalnych lamp, odpowiednio dobranym przepływem powietrza, prowadzi do skutecznej likwidacji, naturalnych warunkach promieniowanie uv, promieniowanie uv c prowadzi, warunkach promieniowanie uv c, moc promiennika uv c, tuv 15w g15 t8, g15 t8 żywotność promiennika, m3 h poziom hałasu, powietrze z lotnych związków, skutecznej likwidacji mikroorganizmów, umożliwia przebywanie w pomieszczeniu.

Mogłeś nas znaleźć szukając: tunelowego sterylizatora powietrza, filtr węglowy, zabijają wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze, poprzez otwory wylotowe umieszczone, skutecznie zabijają wszelkie drobnoustroje, uv c nie dociera, filtr węglowy oczyszcza powietrze, podstawie filtr węglowy oczyszcza, wymuszony jest dzięki zastosowaniu, zastosowaniu wentylatora do pracy, powietrza wymuszony jest dzięki, wydostaje się poprzez otwory, bakteriobójczych które skutecznie zabijają, lamp bakteriobójczych które skutecznie, znajdują się otwory wlotowe, wentylatora do pracy ciągłej, pomieszczeniu w trakcie sterylizacji, powodzeniem do odkażania powierzchni.

Masz pytania o nasze urządzenia medyczne i kosmetologiczne? Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wyjaśnić niejasności.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie