Przepływowe lampy wirusobójcze i bakteriobójcze

Promieniowanie UV - C

Usuwa ono bakterie, wirusy, grzyby i inne, pozostałe drobnoustroje, które są bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

To jedna z najpopularniejszych metod przeprowadzenia dezynfekcji zarówno powietrza, wszelkich powierzchni jak i wody. Promieniowanie, którego długość fali wynosi około 254 nm działa w ten sposób, że dezaktywuje nieodwracalnie już wszystkie mikroorganizmy.

Ultrafioletowe promieniowanie typu UV-C jest długofalowym elektromagnetycznym promieniowaniem. Promieniowanie dzieli się na trzy poniższe obszary:

 • promieniowanie UV - A długofalowe wynoszące 400 - 315 nm występujące w słonecznych promieniach. Erytemalny efekt jest znikomy.
 • promieniowanie UV - B średniofalowe wynoszące 315 - 280 nm tworzące prowitaminę D.
 • promieniowanie UV - C krótkofalowe wynoszące 280 - 100 nm wywołujące oparzenia skóry oraz zapalenie spojówek.

Promieniowanie typu UV-C powstaje na skutek np. niskociśnieniowych wyładowaniach rtęciowych. Promieniowanie, którego długość fali wynosi mniej niż 200 nm tworzy w powietrzu ozon, co jest szkodliwym zjawiskiem.

W celu wytworzenia promienników TUV stosuje się kwarcowego szkła posiadające wysoki współczynnik odnośnie transmisji dla bakteriobójczego promieniowania. To szkło absorbuje niepożądane promieniowanie UV poniżej 200 nm długości fali. Wytwarzają one wyłącznie minimalną ilość ozonu podczas pierwszych 100 godzin pracy świecenia. Technologia oparta na dezynfekcji jest popularna od wielu, wielu lat.

 

Przepływowe lampy

Przepływowe lampy UV są przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń. Posiadają one działanie m.in. bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Istotne jest to, iż promieniowanie UV nie przedostaje się na zewnątrz dzięki zamontowanej zamkniętej dezynfekcyjnej komorze.

Może ona pracować cały czas. W tego typu lampach zastosowano także wymuszony obieg powietrza przez co można go wymieniać w zależności od kubatury pomieszczenia.

Przepływową dezynfekcję szczególnie zaleca się do wykonania w takich miejscach, w których stale znajdują się ludzie i trzeba oczyszczać powietrze ze znajdujących się w nich szkodliwych drobnoustrojów.

Największe zastosowanie znajdują one w medycznych obiektach takich jak laboratoria, szpitale, przychodnie lub gabinety kosmetyczne itp.

Przepływowe lampy - zasady działania

Wirusobójcze oraz bakteriobójcze przepływowe lampy mogą pracować w pomieszczeniu, w którym w tym samym czasie znajdują się ludzie. To jest ogromna zaleta dla tych urządzeń. Działanie przepływowych lamp opiera się głównie na zamkniętej sterylizacyjnej komorze.

Znajdują się w niej odbłyśnik i promienniki UV. Naświetlane promienniki typu UV - C powietrza przepływają wewnątrz lampy. Kolejny ważny element to obieg powietrza, który jest wymuszony przez pracę wentylatora lub wentylatorów.

Dzięki temu dochodzi do mieszania oraz sterylizacji w pomieszczeniu, w którym znajduje się i pracuje produkt. Powietrze przechodzi poprzez dezynfekcyjną komorę, a w niej jest naświetlane oraz oczyszczone, a później już wyparte do pomieszczenia.

Działanie dezynfekcji typu UV dzięki przepływowej bakteriobójczej lampie

Przepływowa dezynfekcja jest najszybszym sposobem na zabicie wirusów i innych zalegających w ludzkim otoczeniu mikroorganizmów.

Drobnoustroje są wystawiane wyłącznie na działanie bakteriobójczych fal ultrafioletowego światła. Przez to działanie są one niezdolne do dalszego namnażania się oraz infekowania otoczenia. Światło UV zwalcza patogenne organizmy odpowiadające za kumulowanie się i generowanie wirusowych chorób. Ponadto może ono również zniszczyć chemiczne zanieczyszczenia. Po wykonanej dezynfekcji UV nie ma chemicznych zanieczyszczeń, dlatego że to jest fizyczny proces.

Ultrafioletowe światło w wirusobójczych lampach

Ultrafioletowe światło nie jest widoczne dla ludzkiego oka, zabijając wirusy, bakterie i inne pozostałe mikroorganizmy.

Zakres długości fali mieszczący się w przedziale między 200 a 300 nm klasyfikuje się już jako bakteriobójczy. To oznacza, iż posiada on zdolności do zabijania mikroorganizmów. Zatem UV to dezynfekujący środek.

Oferta Sterylizatorów powietrza UV-C

Zachęcamy do dokonania zakupu w naszym sklepie. Zdrowie jest najważniejsze, więc warto o nie dbać stosując przepływowe lampy wirusobójcze oraz bakteriobójcze.

Powietrze zostanie dokładnie oczyszczone. W celu dodatkowych pytań na temat oferty zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego z naszym sklepem.

Sterylizator tunelowy UV-C MediClean - walka z wirusami i grzybami w Twoim otoczeniu

Doświadczeni pracownicy odpowiedzą na nurtujące pytania i pomogą wybrać odpowiednie urządzenie. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i już dziś ciesz się czystym powietrzem. Oferujemy produkty wysokiej trwałości. Urządzenia charakteryzują się energooszczędną technologią oraz estetycznym projektem.

Stawiamy również na jakość produktów. Zadowolenie po dokonaniu zakupu i użytkowaniu urządzeń. Mogłeś nas znaleźć szukając: uv c, lampy bakteriobójcze przepływowe na wirusy, bakterie, grzyby, lampy bakteriobójcze i wirusobójcze, promieniowanie uv c, ultra viol, lamp bakteriobójczych, bezpośredniego działania, przepływowe lampy bakteriobójcze uv, lampa bakteriobójcza, emitują promieniowanie uv c, promieniowania uv c, promieniowania uv, licznik czasu pracy, strona wykorzystuje pliki cookie, e mail biuro, bakteriobójcze przepływowe, wirusy bakterie, obecności ludzi, dezynfekcji powietrza, lampa przepływowa, przepływowa uv, e mail, covid 19, 253 7 nm, obsługi klienta, światło ultrafioletowe lamp uv, promieniowanie ultrafioletowe.

Leasing Sprzętu kosmetycznego i Urządzeń kosmetologicznych - korzystna forma zakupu

Nasza firma wychodzi Państwu na przeciw. Jeżeli planujesz założyć firmę lub już prowadzisz działalność związaną z branżą beauty lub zdrowotną to nasza oferta jest dla Ciebie. Nie daj się wyprzedzić konkurencji i zainwestuj w nowy sprzęt kosmetyczny i medyczny w naszej firmie.

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na wyłożenie gotówki to korzystną formą zakupu jest jedna z naszych opcji: leasing, pożyczka medyczna czy kredyt gotówkowy. To są dostępne formy zakupu naszego sprzętu.

Współpracują z nami Niezależni Doradcy Finansowi, którzy z przyjemnością przedstawią Państwu dogodną ofertę, która spełni Państwa oczekiwania. Kupisz u nas lampy bakteriobójcze i wirusobójcze uv c na dogodne raty. Poznaj zalety wynikające z dostępnych form finansowania u nas:

 • Korzystny leasing także dla nowych przedsiębiorców
 • Bardzo proste procedury otrzymania leasingu (do 100 tys bez dokumentów finansowych na sprzęt kosmetyczny, do 300tys na sprzęt medyczny)
 • Proste formalności, nie wymaga zaświadczeń z ZUS i US
 • Nieduży wkład własny do leasingu
 • Decyzję otrzymasz w krótkim czasie
 • Posiadamy oferty z wielu banków
 • Finansowanie podatku VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy)
 • Zapewniamy doradztwo na najwyższym poziomie i to bezpłatnie!

Serdecznie zapraszamy do zakupu naszych lamp bakteriobójczych!

Mogłeś nas znaleźć szukając: Mogłeś nas znaleźć szukając: uv c, lampy bakteriobójcze, lampy wirusobójcze i bakteriobójcze, wirusobójcze i bakteriobójcze, lampy wirusobójcze, bezpośredniego działania, promieniowania uv c, lampa bakteriobójcza, licznik czasu pracy, bakteriobójcze uv, światło ultrafioletowe, covid 19, działania lampy, ultrafioletowe uv, promieniowanie ultrafioletowe.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie