Sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej to miejsca, gdzie dbałość o higienę jest szczególnie istotna. Nie zawsze można skorzystać z narzędzi jednorazowych, dlatego właśnie należy zadbać, aby te wielorazowego użytku, po zabiegu były odpowiednio przygotowane do kontaktu z kolejnym klientem. Brak należytej dbałości o sterylność może przyczynić się do rozprzestrzeniania różnego rodzaju chorób, zarówno skórnych, jak i innych, mających status zakaźnych.

Sterylizacja narzędzi

O ile pilnik, czy różnego patyczki są narzędziami jednorazowego użytku, to w każdym gabinecie kosmetycznych znajduje się wiele sprzętów, które mają kontakt z więcej niż jednym klientem. Zaliczają się do nich na przykład skalpele, pęsety, cążki, czy nożyczki oraz wiele innych. Te narzędzia są używane wielokrotnie, dlatego należy zadbać, aby były sterylne.

Wbrew pozorom, przetarcie ich środkiem o właściwościach bakteriobójczych może nie być wystarczające. Co w takim razie zrobić? Jak zadbać o bezpieczeństwo i higienę w zakładzie kosmetycznym? Idealnym rozwiązaniem jest sterylizator UV C do narzędzi kosmetycznych. Urządzenie pozwala na pozbycie się groźnych bakterii, wirusów, a także grzybów. Dzięki temu można zapewnić w salonie odpowiednie standardy i bezpieczeństwo klientów.

Sterylizatory do narzędzi kosmetycznych

Nie każdy sterylizator jednak będzie odpowiadał potrzebom gabinetu kosmetycznego. Dlatego właśnie zostały stworzone specjalne sterylizatory do narzędzi kosmetycznych. Przede wszystkim urządzenia te są niewielkie, śmiało można określić je mianem kompaktowych. Dlaczego niewielki rozmiar jest atutem? Ponieważ jest to niezbędny element wyposażenia nawet niewielkich salonów kosmetycznych.

sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Dzięki małym gabarytom można przechowywać go bez większego problemu nawet na małej powierzchni i stosować zawsze, gdy jest potrzebny. Do sterylizatora wkłada się narzędzia kosmetyczne, które nie są jednorazówkami i które miały kontakt z klientem. Następnie uruchamia się urządzenie i wyjmuje wysterylizowane narzędzia.

Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie zostanie na nich nawet ślad bakterii, wirusów, grzybów, czy jakichkolwiek drobnoustrojów, mogą więc być wykorzystane podczas kolejnych zabiegów. Ze sterylizatora jest dobrze skorzystać po raz pierwszy już w momencie, gdy kupujemy odpowiednie narzędzia kosmetyczne, zanim zastosujemy je po raz pierwszy.

Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że przez niewłaściwe przechowywanie produktu przez np. producenta lub dostawcę, w jakiś sposób zaszkodzimy naszym klientom. Co więcej, jeżeli nie używaliśmy danego narzędzia przez jakiś czas, również dobrze jest włożyć go do sterylizatora przed zastosowaniem. Jest to działanie profilaktyczne, które minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów i podnosi jakość usług w salonie kosmetycznym.

sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Jak działa sterylizator kosmetyczny?

Sterylizatory do narzędzi kosmetycznych zwykle działają na bazie promieniowania UV-C. Co to jednak oznacza? Wewnątrz urządzenia rozprowadzane jest światło ultrafioletowe, które sterylizuje całą powierzchnię narzędzi kosmetycznych. Dzięki temu drobnoustroje znikają z wszystkich zakamarków - również tych, które są niedostępne podczas standardowego czyszczenia.

Jest to nowoczesne urządzenie, które działa niezawodnie. Nie musimy się obawiać, że jakieś drobnoustroje pozostaną - promienie działają praktycznie na wszystkie mikroorganizmy. Co więcej, nowoczesny sterylizator jest w pełni bezpieczny dla otoczenia.

Promienie działają tylko i wyłącznie na ograniczonej, zamkniętej przestrzeni i nie wydostają się poza urządzenie. Może więc być stosowany w pomieszczeniach, w których bez przerwy przebywają ludzie, nie wiąże się to z żadnym ryzykiem.

Dzięki zastosowaniu sterylizatora do narzędzi kosmetycznych, nie trzeba używać żadnych innych środków do dezynfekcji - wystarczy włożyć narzędzie do środka i wyjąć je po zakończeniu procesu sterylizacji. Co ważne, w przeciwieństwie do stosowania chemicznych środków do odkażania, zastosowanie sterylizatora do narzędzi kosmetycznych nie wiąże się z emisją żadnego zapachu.

sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Jaki sterylizator wybrać do narzędzi kosmetycznych?

Tutaj odpowiedź jest prosta. Ponieważ sterylizator odpowiada za bezpieczeństwo i jakość usług, świadczonych w salonie kosmetycznym, należy zdecydować się na nowoczesny sprzęt dobrej jakości.

Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że nasze narzędzia zostaną prawidłowo wysterylizowane. Co więcej, sterylizator powinien wielkościowo być dostosowany do potrzeb - jeżeli używamy większych narzędzi, dobrze jest wybrać taki, aby te zmieściły się w środku.

Sterylizatory są łatwe w obsłudze, dzięki czemu żeby z nich skorzystać nie trzeba przechodzić specjalistycznego szkolenia. Praktyczny kształt i dobra jakość urządzenia sprawi, że idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń, a my będziemy mogli szybko i skutecznie pozbyć się z narzędzi kosmetycznych wszystkich mikroorganizmów.

Dzięki temu nie ma ryzyka, że choroby zakaźne będą się rozprzestrzeniać, a klient zarazi się u nas na przykład grzybicą. Profesjonalny sterylizator to inwestycja w bezpieczeństwo, zarówno klientów, jak i personelu.

Mogłeś nas znaleźć szukając: sterylizator kosmetyczny do sterylizacji narzędzi, sterylizator kulkowy, w gabinecie kosmetycznym, sortuj wg, klasy b, e mail. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób, które otwierają nową firmę, jak i chcą doposażyć swój gabinet medyczny czy kosmetyczny w nasz sterylizator.

Z tego powodu proponujemy różne formy finansowania, jak leasing, pożyczka medyczna czy kredyt gotówkowy. Współpracuje z nami Niezależny Doradca Finansowy, który z przyjemnością zadba o profesjonalną obsługę, dostarczając dogodną dla Was ofertę. Jako producent sprzętu kosmetycznego i medycznego z przyjemnością dostarczamy Wam najlepsze wyposażenie do gabinetu SPA, salonu fryzjerskiego czy gabinetu medycyny estetycznej. Mamy najlepsze ceny na rynku. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie