Tunelowa sterylizacja powietrza, sterylizacja

Sterylizacja powietrza jest niezbędna w wielu miejscach, gdzie codziennie przebywa duża ilość ludzi. Są to nie tylko tak oczywiste miejsca, jak szpitale, czy gabinety medycyny estetycznej, ale również hotele, czy zwykłe sklepy. Sterylizacja powietrza nabrała zupełnie nowego, większego znaczenia zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy walka z rozprzestrzenianiem się wirusów i wszelkiego rodzaju drobnoustrojów jest tak ważna.

Tunelowa sterylizacja powietrza 

Jak powszechnie wiadomo, dezynfekcja powietrza jest niezbędna w wielu miejscach pracy, niestety do tej pory często była ona dość problematyczna. Wszystko za sprawą starej generacji sterylizatorów, które były szkodliwe dla osób przebywających w ich otoczeniu. Na czas pracy takiego sterylizatora pomieszczenie musiało zostać opuszczone przez wszystkich ludzi i zwierzęta, zalecało się także wynosić wówczas rośliny, ponieważ urządzenia te miały degeneracyjny wpływ na wszystkie organizmy żywe, nie tylko wirusy i bakterie.

Tunelowy sterylizator powietrza

Tego typu dezynfekcja sprawiała kłopot również dlatego, że z powyższych przyczyn zwykle mogła być ona przeprowadzana zaledwie raz w ciągu doby, zazwyczaj w nocy, kiedy personel szedł do domu. W ciągu dnia w powietrzu roiło się więc od wszelkiego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów, które na swoje unicestwienie musiały czekać aż do wieczora. 

Na szczęście dziś na rynku istnieją urządzenia zupełnie nowej generacji, takie jak tunelowe sterylizatory powietrza. Ich działanie polega na wykorzystaniu promieniowania ultrafioletowego, którego właściwości w świecie nauki są znane i cenione od wielu, wielu lat. Promienie UV bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem z powietrza pleśni, grzybów, wszelkiego rodzaju bakterii, czy wirusów. Znakomicie radzą sobie także z koronawirusem Covid-19, dlatego tunelowa sterylizacja jest zalecana w walce z obecnie panującą globalną epidemią.

Jak działa tunelowa sterylizacja powietrza?

Sterylizacja tunelowa powietrza do swojego działania wykorzystuje promieniowanie UV-C, które to definiuje się jako promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie 100-280 nm. W tego typu urządzeniach wykorzystuje się konkretnie falę, która posiada długość 253,7 nm, ponieważ uważana jest ona za najskuteczniejszą w walce z drobnoustrojami szkodliwymi dla człowieka. Jej działanie jest niesamowite, ponieważ dokonuje ona zmian w DNA drobnoustroju, zmieniając strukturę białek cytoplazmatycznych i kwasów nukleinowych. Prowadzi to do całkowitego zniszczenia patogenu za sprawą zachodzącej wówczas reakcji chemicznej. 

Zalety tunelowej sterylizacji powietrza

Główną zaletą tunelowej sterylizacji powietrza jest bez wątpienia to, że dezynfekcja może być przeprowadzana niemalże bez przerwy, dzięki czemu przez cały czas trwania pracy personel, a także klienci, mają higienę. Jest to nieoceniona wartość, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wystarczy, aby do kliniki przyszedł zaledwie jeden pacjent, będący nawet bezobjawowym nosicielem niebezpiecznego wirusa, aby wszelkie inne osoby zostały narażone na zakażenie.

Mało tego, wystarczy, aby taki pacjent lub klient pojawił się w gabinecie zaledwie na chwilę, np. po to, aby w rejestracji umówić się na zabieg. Dawniej w takim przypadku niebezpieczny wirus zapewne unosiłby się w powietrzu aż do końca dnia, siejąc niebezpieczeństwo dla wszystkich osób odwiedzających dane miejsce. Na szczęście dziś, dzięki tunelowej sterylizacji powietrza, ulegnie on destrukcji już po chwili całemu personelowi, jak i klientom. 

tunelowa sterylizacja powietrza

Sterylizacja powietrza z naszymi sterylizatorami UV C

Profesjonalny tunelowy sterylizator powietrza posiada solidną, unikatową obudowę, wykonaną z najwyższej jakości materiału Corian, który jest połączony z proszkowo malowanymi elementami. Urządzenie jest kompaktowe, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każde pomieszczenie. Sterylizator wyposażony jest w renomowanej marki napromienniki UV-C, jest energooszczędny, a czas jego pracy wynosi aż 9000 h. Ma wbudowany filtr węglowy i zapewnioną gwarancję na 30 miesięcy. Urządzenie jest także bardzo proste w obsłudze

Tunelowe sterylizatory powietrza to urządzenia i dezynfekcja za ich pomocą może być przeprowadzana w obecności ludzi oraz zwierząt. Wszystko to za sprawą specjalnie w tym celu zaprojektowanych zabezpieczeń. Sterylizator nowej generacji nie emituje bowiem promieniowania ultrafioletowego na zewnątrz, obejmując nim całe pomieszczenie lub obszar wokół siebie. Wręcz przeciwnie, jego działania skoncentrowane są wewnątrz urządzenia. Potencjalnie skażone powietrze zostaje zassane do środka sterylizatora, gdzie pod wpływem promieni UV-C dokonywana jest zmiana w strukturze DNA drobnoustrojów, skutkująca unicestwieniem szkodliwego patogenu.

Następnie oczyszczone, bezpieczne powietrze zostaje wypuszczone na zewnątrz urządzenia. W ten sposób człowiek nie ma absolutnie żadnego kontaktu z promieniami ultrafioletowymi, co czyni przebywanie w pobliżu sterylizatora tunelowego. Dezynfekcja tego typu urządzeniem dlatego, że nie produkuje ono ozonu. 

Tunelowe sterylizatory powietrza - ich zaletą jest także to, iż mogą być wykorzystywane w każdym zamkniętym pomieszczeniu. Zastosowanie znajdą zarówno w szpitalach, klinikach, przychodniach, gabinetach medycyny estetycznej, jak i w hotelach, sklepach, supermarketach, a także w domach. 

tunelowa sterylizacja powietrza

Parametry techniczne tunelowego sterylizatora powietrza

Parametry techniczne tunelowego sterylizatora powietrza to:

 • Moc promiennika UV-C: 36 W
 • Żywotność promiennika: 9000 h
 • Typ urządzenia: Przepływowy oczyszczacz UV-C
 • Wydajność: 160m3/h 
 • Wymiary: 14x15x63 cm
 • Moc urządzenia: 68 W
 • Typ promiennika UV-C: Philips
 • Promieniowanie: 253, 7 nm UV-C
 • Dodatkowa filtracja: filtr węglowy
 • nasilenie hałasu: 40 dBa
 • Kraj produkcji: Polska

Tunelowa sterylizacja naszego powietrza to nie tylko najnowszej generacji metoda walki z wszelkiego rodzaju drobnoustrojami. To inwestycja w zdrowie swoje, jak i swoich pracowników i klientów. Mogłeś nas znaleźć szukając: tunelowy sterylizator powietrza, samoodkażający się filtr węglowy, likwidacji mikroorganizmów bakterii, moc promiennika uv c, fotochemiczne promieniowanie uv c, likwidacji mikroorganizmów bakterii wirusów,philips tuv 15w g15, mikroorganizmów bakterii wirusów drożdży, nm długości fali uv, promieniowania uv c, promienniki philips tuv 15w, reakcje fotochemiczne promieniowanie uv, konstrukcja tunelowego sterylizatora powietrza, uv c dodatkowe wyposażenie, odpowiednio dobranym przepływem powietrza, promieniowania uv c dodatkowe, filtr węglowy produkt polski, promieniowanie uv c prowadzi, lampy emitujące promieniowanie uv, emitujące promieniowanie uv c.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie