Sterylizator do narzędzi manicure, Sterylizatory

Sterylizator tunelowy UV-C do sterylizacji narzędzi

Jest to urządzenie stosowane do dezynfekcji i pozwalające zachować sterylność powietrza. Czyste i zdezynfekowane powietrze to obowiązek wszystkich klinik, które za priorytet mają zdrowie klientów i pracowników. Takie urządzenia stosuje się we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, a przede wszystkim w gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach stomatologicznych, przychodniach, hotelach, salonach masażu, salonach tatuażu, salonach fryzjerskich, solariach, w klubach fitness, na siłowniach, urzędach, a także w szkołach, przedszkolach i restauracjach.

Czym są fale UV-C?

Jest to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o zakresie 100-280 nm. Promieniowanie to z łatwością niszczy mikroorganizmy, uszkadzając ich materiał genetyczny.

Jak działa technologia lampy?

Lampy UV pomagają oczyścić powietrze w danej przestrzeni z mikroorganizmów, a także cząstek smogu i lotnych związków organicznych. Po przepłynięciu powietrza przez komorę dezynfekcyjną i naświetlenie lampą UV-C, zostają zniszczone wszelkie drobnoustroje i zniwelowane zanieczyszczenia.

Filtr

To bardzo ważny element każdej lampy. Filtr węglowy zapobiega namnażaniu się bakterii, a także oczyszcza powietrze z nieprzyjemnych zapachów i innych lotnych związków organicznych. Dodatkowym plusem filtra jest proces samoodkażania, co pozwala na ciągłą i nieprzerwaną pracę urządzenia cały czas na tak samo wysokim poziomie.

Dzieje się tak dlatego, że cały proces oczyszczania powietrza odbywa się w urządzeniu, zarówno niwelowanie groźnych drobnoustrojów i grzybów jaki oczyszczanie powietrza. Powietrze wydostające się na zewnątrz z urządzenia jest oczyszczone i nie zawiera żadnych szkodliwych dla człowieka i środowiska substancji.

Jak działa oczyszczacz-sterylizator powietrza?

Zasada działania urządzenia jest prosta. U dołu sterylizatora tunelowego znajdują się otwory, za ich pomocą powietrze z pomieszczenia zassane zostaje do środka urządzenia. U nasady sterylizatora jest filtr węglowy, który wessane powietrze zaczyna automatycznie oczyszczać. Po oczyszczeniu powietrze zaczyna przemieszczać się wzdłuż lamp UV-C, które poprzez naświetlanie zabijają wszystkie zawarte w powietrzu mikroorganizmy.

Wentylator znajdujący się w oczyszczaczu tworzy ciągły ruch powietrza. Jest on cichy, dzięki czemu nie przeszkadza osobom, które aktualnie przebywają w pomieszczeniu. Czyste i sterylne powietrze po całym procesie wydostaje się przez otwory wylotowe na zewnątrz sprzętu.

Estetyka i funkcjonalność mogą iść w parze

Wbrew pozorom sterylizator tunelowy wcale nie musi być brzydki. Oprócz oczywistych walorów technicznych urządzenie może również pełnić rolę dekoracji wnętrza pomieszczenia. Sterylizatory tunelowe UV-C są niedużymi przedmiotami, ich wysokość to zaledwie 60 cm. Dodatkowo większość z nich cechuje nowoczesny wygląd.

Znaleźć można oczyszczacze w dwóch kolorach: białym i czarnym. Obudowa sterylizatora wykonana jest z materiału Corian, który połączony jest z proszkowo malowanymi elementami. Każda z tych cech łączy się z funkcjonalnością sprzętu, który może oczyścić 160m3 powietrza w jedną godzinę.

Czym jest materiał Corian?

To mieszanka naturalnych minerałów i żywicy akrylowej, wynaleziona pod koniec lat 60, XX wieku. Cechuje się dużą trwałością i wytrzymałością, a także jednorodną strukturą. Jest określany mianem materiału niezniszczalnego ze względu na bardzo wysoką odporność na zmienne temperatury, wodę i ścieranie. Powszechnie używany jest również przy wytwarzaniu mebli kuchennych i łazienkowych.

Corian jest materiałem odpornym na większość środków chemicznych. Jego duża i dobra zwartość daje możliwość wytwarzania jednorodnych elementów, bez widocznych między nimi połączeń. Właśnie z tego względu, by sterylizatory wyglądały estetycznie stosuje się materiał Corian do ich budowy. Jego szczelna formuła, bez widocznych porów i rowków, nie pozwala na namnażanie się brudu, a co za tym idzie rozwojowi groźnych dla zdrowia grzybów i bakterii.

Zalety tunelowego sterylizatora powietrza

  • cicha praca
  • dokładna dezynfekcja powietrza
  • trwałość urządzenia dzięki zastosowaniu materiałów
  • brak powstawania odpadów produkcyjnych
  • brak działania chemicznego
  • estetyka
  • możliwość pracy człowieka w jednym pomieszczeniu ze sterylizatorem

Alternatywa dla chemicznych środków do dezynfekcji

Podczas pracy sterylizatora bez żadnych przeszkód można przebywać w pomieszczeniu, dodatkowo zastosowanie w sprzęcie lampy UV-C, nie eliminuje ozonu. Sterylizator tunelowy nie jest tylko zwykłym oczyszczaczem powietrza, który oczyszcza z pyłów i kurzu.

Ten sprzęt pozwala całkowicie oczyścić powietrze, którym oddychamy ze wszystkich szkodliwych substancji i drobnoustrojów.

Leasing sprzętu kosmetycznego

Wychodzimy na przeciw Państwa potrzebom i oferujemy zróżnicowane formy zakupu naszego sprzętu kosmetycznego. Jeśli planujesz otwarcie gabinetu kosmetycznego, fryzjerskiego czy salonu medycy estetycznej to zostań naszym klientem. A może chcesz poszerzyć swoją ofertę usług kosmetycznych o nowe wyposażenie?

Dla nowych, jak i już doświadczonych firm mamy dogodne formy zakupu naszego sprzętu. Teraz nie musisz spłukiwać się z gotówki, a możesz wybrać nasz leasing, pożyczkę medyczną czy kredyt gotówkowy. Nasz Finansowy Doradca z którym współpracujemy z przyjemnością przygotuje dla Państwa dogodną formę zakupu. Profesjonalną i indywidualną obsługę i doradztwo w zakresie zakupu każdego z naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych. Staramy się zaoferować Państwu wyposażenie kosmetyczne najwyższej klasy. Świadczy o tym szerokie grono zadowolonych klientów, którzy swoje kliniki medyczne i kosmetyczne zaopatrzyli w sprzęt kosmetyczny właśnie u nas. Jeżeli macie Państwo pytania odnośnie specyfiki sprzętu czy jego działania to służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail czy telefon. Nasz specjalista z zakresu doradztwa w zakupie z przyjemnością odpowie na każde pytanie.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie