Sterylizacja pomieszczeń, Sterylizator UV-C

Skuteczna sterylizacja pomieszczenia

Zobacz sterylizatory powietrza UV C

Jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników? Obecnie dużą wagę przywiązuje się do kwestii sterylności, nie zawsze jednak wiadomo, jaką metodę wybrać. O ile w przypadku ogólnodostępnych produktów można próbować odkażać je płynami dezynfekcyjnymi po każdym użyciu, większym problemem wydaje się być bezpieczeństwo w pomieszczeniach.

Sterylizator kosmetyczny do narzędzi kosmetycznych i manicure

Miejsca, do których przychodzi wiele osób - salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, apteki, przychodnie, poczekalnie, gabinety lekarskie, sanatoria, a nawet hotelowe lobby to miejsca, gdzie przepływ osób jest duży.

Każda osoba oddychając emituje do powietrza określone drobnoustroje. W tego typu miejscach bardzo łatwo się zarazić. Jak zadbać o bezpieczeństwo? W jaki sposób skutecznie oczyścić pomieszczenia, w których przebywa wiele osób?

Najbardziej skuteczną metoda oczyszczania powietrza jest tunelowy sterylizator powietrza UV-C. Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie, które pobiera powietrze, oczyszcza go w środku i wydala, pozbawione jakichkolwiek bakterii, wirusów, grzybów, czy drobnoustrojów.

Sterylizatory powietrza mimo niewielkich gabarytów są urządzeniami bardzo wydajnymi i jednocześnie skutecznymi.

Sterylizacja światłem UV

Działają na zasadzie emisji promieniowania UV-C, które skutecznie eliminuje wszelkiego rodzaju szkodliwe dla człowieka mikroorganizmy, jednocześnie w żaden sposób nie pogarszając jakości powietrza - urządzenie nie powoduje uszkodzenia cząsteczek tlenu.

Co więcej, sterylizatory tunelowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie ludzie borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Sterylizator tunelowy nie tylko pozbywa się bakterii, wirusów i grzybów, ale również cząsteczek smogu.

Doskonale więc sprawdzi się w pomieszczeniach w okolicach fabryk, czy w centrach miast, gdzie ilość spalin widocznie wpływa na jakość powietrza. Doskonale sprawdzi się również w okresie zimowym, gdy ilość smogu wzrasta ze względu na działanie kotłów centralnego ogrzewania - sterylizacja wnętrz może więc na uchronić przed różnymi chorobami, nie tylko tymi, powodowanymi przez bakterie i wirusy. Zastosowanie tunelowego sterylizatora powietrza zapewnia kompleksowe oczyszczenie pomieszczeń, w których urządzenie działa.

Dzięki zastosowaniu sterylizacji pomieszczeń, możemy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko klientom, ale również pracownikom. Urządzenie może działać bez przerwy, nawet kiedy w pomieszczeniu znajdują się ludzie.

Wszystkie procesy, związane z oczyszczaniem powietrza, zachodzą wewnątrz sterylizatora - do otoczenia nie przedostaje się promieniowanie, ani żadne inne czynniki (sterylizator powietrza nie emituje dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów, jest więc bezpieczny nie tylko dla ludzi, ale również dla środowiska naturalnego).

sterylizacja pomieszczeń

Sterylizator powietrza przepływowy

Proces sterylizacji powietrza nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem - optymalny czas naświetlania powietrza zapewnia letalną dawkę dla mikroorganizmów. W ten sposób wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje zostają zniszczone - uszkodzeniu ulega ich materiał genetyczny. W ten sposób przechodzą w stan uśpienia - nie stanowią już żadnego zagrożenia i nie mogą się mnożyć. Pomieszczenie staje się bezpieczne i wolne od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów.

Urządzenie jest przystosowane do ciągłej pracy - może więc być uruchomione rano i wyłączone wieczorem, może również działać 24 godziny na dobę. Doskonale sprawdzi się w ogólnodostępnych pomieszczeniach i w domach prywatnych.

Dzięki temu, że oczyszcza powietrze zarówno z bakterii i wirusów, jak i grzybów, czy cząsteczek smogu, doskonale sprawdzi się na przykład jako wyposażenie domu alergika, czy astmatyka - dzięki wykluczeniu działania drażniących czynników, które znajdują się w pomieszczeniach można pozbyć się większości dolegliwości, a w przypadku astmy, ograniczyć ataki duszności.

Urządzenia do dezynfekcji i dekontaminacji

Urządzenie jest bardzo praktyczne i przygotowane w taki sposób, żeby zajmowało możliwie niewiele miejsca. Dlatego doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkim salonie kosmetycznym, gdzie trzeba się liczyć z każdym centymetrem powierzchni, jak i w dużej sali.

Co więcej, sterylizacja wnętrza nie wiąże się w żaden sposób z pogorszeniem estetyki wnętrza - urządzenie prezentuje się bardzo dobrze, zostało wykonane z solidnych materiałów oraz pomalowane w taki sposób, aby być nowoczesnym akcentem, a nie jedynie zwyczajnym urządzeniem.

Ta metoda dezynfekcji sprawdza się doskonale - urządzenie wykorzystuje najbardziej wydajne fale, dlatego skutecznie radzi sobie z dezynfekcją pomieszczeń nawet dużych rozmiarów, gdzie jednocześnie przebywa wiele osób.

Lampy do dezynfekcji, Lampa bakteriobójcza UV-C

Gdzie można wykonywać sterylizację pomieszczeń? Praktycznie wszędzie. Tunelowe sterylizatory powietrza się wykorzystywane zarówno w przypadku wyposażenia gabinetów lekarskich, oddziałów szpitalnych, czy sanatoriów.

Co ciekawe, skuteczność tego typu sterylizacji pomieszczeń jest na tyle duża, że urządzenia są wykorzystywane na szpitalnych oddziałach OIOM, czyli w miejscach, gdzie jedna bakteria może kosztować kogoś życie. Jednak miejsca związane z medycyną, to tylko jeden rodzaj pomieszczeń, gdzie sterylizatory powietrza znajdują swoje zastosowanie. Mogą być stosowane również w przypadku hodowli zwierząt.

W przypadku miotów psów rasowych, ryzyko pojawienia się chorób jest zmorą każdego właściciela - śmierć lub zły stan zwierzaków wiąże się z utratą zysków.

Dlatego w tych miejscach również można zastosować sterylizację pomieszczeń - tunelowe sterylizatory powietrza są bezpieczne również dla zwierząt i likwidują również mikroorganizmy, które mogą zaszkodzić czworonogom. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie czyste powietrze i bezpieczeństwo. Mogłeś nas znaleźć wpisując: promieniowanie uv c, uv c, informacje na temat lampy uv c, długości fali, maksymalna wydajność.


Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie