Urządzenie do dekontaminacji powietrza

Urządzenia do dekontaminacji wykorzystywane są do usuwania szkodliwych cząsteczek z powietrza, powierzchni lub narzędzi. Nie dziwi zatem, że stanowią one obowiązkowe wyposażenie tych wszystkich miejsc, w których liczy się przede wszystkim dbałość o zapobieżenie kontaktów ludzi z substancjami lotnymi oraz drobnoustrojami.

Jak wiemy, są to elementy, które nie są ani wyczuwalne, ani zauważalne ludzkim okiem. Warto zatem zabezpieczyć się i zadbać o odpowiednią ochronę pomieszczeń i sprzętów. 

Najnowsza technologia w służbie czystego powietrza - sterylizator powietrza

Wykorzystanie najnowszej technologii dla zapewnienia czystości powietrza, którym oddychamy jest kluczowe w obecnych czasach, kiedy to w atmosferze znajduje się coraz więcej szkodliwych dla naszego zdrowia cząsteczek. Do tego okresowo zmagamy się z konsekwencjami zwiększonej obecności smogu.

Wszystko to wraz z obawą o przenoszenie wirusów może zachęcać nas do poszukiwania informacji na temat urządzeń dekontaminacyjnych. Bardzo dobrym pomysłem jest zatem zainwestowanie w tego typu urządzenia, aby zapewnić nie tylko lepszą jakość powietrza, ale również pozbyć się potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów z różnego rodzaju powierzchni.

Urządzenie do dekontaminacji powietrza

Profesjonalne sterylizatory są urządzeniami działającymi w oparciu o wysoką skuteczność w procesie oczyszczania z mikroorganizmów, drobin smogu oraz lotnych związków organicznych.

Co za tym idzie, mogą być one wykorzystywane również w miejscach, w których dbałość o dezynfekcję jest szczególnie ważnym czynnikiem, na przykład: w gabinetach lekarskich, salach operacyjnych, laboratoriach, na oddziałach OIOM, w klinikach stomatologicznych lub kosmetycznych.

Ponadto można wykorzystać je także w takich gałęziach przemysłu jak chociażby: gastronomia, szkoły, przedszkola, urzędy, sanatoria, przemysł farmaceutyczny, domy wczasowe, hodowle, przemysł spożywczy i wiele innych.

Ochrona gabinetów stomatologicznych i kosmetycznych

Jedną ze składowych pracy w gabinecie kosmetycznym lub dentystycznym jest szczególna dbałość o przestrzeganie zasad higieny, co wiąże się między innymi z fachowym i skutecznym oczyszczaniem powierzchni oraz narzędzi. Z tego powodu istotną kwestią jest pozbywanie się drobnoustrojów ze wszystkich miejsc, w których wykonuje się zabiegi ingerujące w tkanki pacjentów.

Przez to, że takie miejsca są stale narażone na kontakt z organizmami jednokomórkowymi, zwiększa się ryzyko wystąpienia zakażeń bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych. Dbanie o zachowanie sterylności tych pomieszczeń jest zatem istotnym czynnikiem. 

Urządzenia dekontaminacyjne zostały skonstruowane w taki sposób, żeby móc działać nieprzerwanie w trakcie wykonywanych zabiegów. Dzięki temu nie tylko dbają o odpowiedni standard antyseptyczności powietrza, ale również zapewniają stałą ochronę wnętrza gabinetu stomatologicznego lub kosmetologicznego.

urządzenie dezynfekujące

W jaki sposób działają urządzenia dekontaminacyjne?

Urządzenie oczyszczające bazujące na technologii UV-C skutecznie dezynfekuje i oczyszcza powietrze. Wbudowane lampy UV z zasady działają punktowo. Co za tym idzie, powietrze, które znajduje się we wnętrzu komory jest prześwietlane za pomocą promieniowania UV-C. W trakcie tego procesu usuwa się i neutralizuje mikroorganizmy, czyli bakterie, wirusy i pleśnie.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza - sterylizator UV-C

Promieniowanie UV-C to promieniowanie elektromagnetyczne o zakresie 100-280 nm. Urządzenie ustawione jest tak, aby w procesie neutralizacji wykorzystywać dawkę 254 nm. Powszechnie uznaje się ją za najbardziej optymalną przy wykorzystaniu promieni UV-C.

urządzenie do dekontaminacji

Urządzenia do dezynfekcji czyli skuteczna dekontaminacja powietrza

Taka doza wraz z optymalnym czasem naświetlania sprawia, że mikroorganizmy zostają naświetlone letalną wiązką promieniowania, przez co niszczy się ich materiał genetyczny oraz dezaktywuje się je. Wszystko to sprawia, że urządzenie jest niezwykle skuteczne i bezpieczne.

Warto również wspomnieć, że cały proces dekontaminacji odbywa się wewnątrz komory sterylizatora. Z tego też powodu może on pracować w pomieszczeniach, w których znajdują się ludzie.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w sterylizator?

Sterylizatory tunelowe to urządzenia posiadające wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest bezpieczeństwo używania w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Jest to związane przede wszystkim z wykorzystaniem w procesie neutralizacji mikrobów wiązki promieniowania UV-C o najbardziej skutecznych parametrach, czyli 253,7 nm.

Promiennik UV-C marki Philips pracuje wydajnie, gwarantując oczyszczanie 160 m3/h powietrza. Dla zwiększenia efektywności sterylizatory są wyposażone w filtr węglowy, dzięki któremu powietrze wypływające z komory maszyny będzie czystsze po zastosowaniu tego dodatkowego systemu filtracji.

urządzenie do dezynfekcji

Dekontaminacja powietrza - dlaczego jeszcze warto kupić nasz sterylizator?

Kolejną mocną stroną maszyny jest jej energooszczędność. Jest ona bowiem przeznaczona na około 9 tysięcy godzin pracy. W przypadku, kiedy pojawią się usterki, istnieje możliwość skorzystania z okresu gwarancji, wynoszącego 30 miesięcy. Osoby, dla których ważny jest również aspekt wizualny stosowanych narzędzi ważna będzie informacja, że sterylizator umieszczony został w unikalnej i wytrzymałej obudowie z elementami malowanymi proszkowo.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie