Urządzenie do dekontaminacji powietrza

Urządzenia do dekontaminacji wykorzystywane są do usuwania szkodliwych cząsteczek z powietrza, powierzchni lub narzędzi. Nie dziwi zatem, że stanowią one obowiązkowe wyposażenie tych wszystkich miejsc, w których liczy się przede wszystkim dbałość o zapobieżenie kontaktów ludzi z substancjami lotnymi oraz drobnoustrojami.

Jak wiemy, są to elementy, które nie są ani wyczuwalne, ani zauważalne ludzkim okiem. Warto zatem zabezpieczyć się i zadbać o odpowiednią ochronę pomieszczeń i sprzętów. 

Najnowsza technologia w służbie czystego powietrza - sterylizator powietrza

Wykorzystanie najnowszej technologii dla zapewnienia czystości powietrza, którym oddychamy jest kluczowe w obecnych czasach, kiedy to w atmosferze znajduje się coraz więcej szkodliwych dla naszego zdrowia cząsteczek. Do tego okresowo zmagamy się z konsekwencjami zwiększonej obecności smogu.

Wszystko to wraz z obawą o przenoszenie wirusów może zachęcać nas do poszukiwania informacji na temat urządzeń dekontaminacyjnych. Bardzo dobrym pomysłem jest zatem zainwestowanie w tego typu urządzenia, aby zapewnić nie tylko lepszą jakość powietrza, ale również pozbyć się potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów z różnego rodzaju powierzchni.

Urządzenie do dekontaminacji powietrza

Profesjonalne sterylizatory są urządzeniami działającymi w procesie oczyszczania z mikroorganizmów, drobin smogu oraz lotnych związków organicznych.

Co za tym idzie, mogą być one wykorzystywane również w miejscach, w których dbałość o dezynfekcję jest szczególnie ważnym czynnikiem, na przykład: w gabinetach lekarskich, salach operacyjnych, laboratoriach, na oddziałach OIOM, w klinikach stomatologicznych lub kosmetycznych.

Ponadto można wykorzystać je także w takich gałęziach przemysłu jak chociażby: gastronomia, szkoły, przedszkola, urzędy, sanatoria, przemysł farmaceutyczny, domy wczasowe, hodowle, przemysł spożywczy i wiele innych.

Ochrona gabinetów stomatologicznych i kosmetycznych

Jedną ze składowych pracy w gabinecie kosmetycznym lub dentystycznym jest szczególna dbałość o przestrzeganie zasad higieny, co wiąże się między innymi z fachowym oczyszczaniem powierzchni oraz narzędzi. Z tego powodu istotną kwestią jest pozbywanie się drobnoustrojów ze wszystkich miejsc, w których wykonuje się zabiegi ingerujące w tkanki pacjentów.

Przez to, że takie miejsca są stale narażone na kontakt z organizmami jednokomórkowymi, zwiększa się ryzyko wystąpienia zakażeń bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych. Dbanie o zachowanie sterylności tych pomieszczeń jest zatem istotnym czynnikiem. 

Urządzenia dekontaminacyjne zostały skonstruowane w taki sposób, żeby móc działać nieprzerwanie w trakcie wykonywanych zabiegów. Dzięki temu nie tylko dbają o odpowiedni standard antyseptyczności powietrza.

urządzenie dezynfekujące

W jaki sposób działają urządzenia dekontaminacyjne?

Urządzenie oczyszczające bazujące na technologii UV-C dezynfekuje i oczyszcza powietrze. Wbudowane lampy UV z zasady działają punktowo. Co za tym idzie, powietrze, które znajduje się we wnętrzu komory jest prześwietlane za pomocą promieniowania UV-C. W trakcie tego procesu usuwa się i neutralizuje mikroorganizmy, czyli bakterie, wirusy i pleśnie.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza - sterylizator UV-C

Promieniowanie UV-C to promieniowanie elektromagnetyczne o zakresie 100-280 nm. Urządzenie ustawione jest tak, aby w procesie neutralizacji wykorzystywać dawkę 254 nm. Powszechnie uznaje się ją za najbardziej optymalną przy wykorzystaniu promieni UV-C.

urządzenie do dekontaminacji

Urządzenia do dezynfekcji czyli dekontaminacja powietrza

Taka doza wraz z optymalnym czasem naświetlania sprawia, że mikroorganizmy zostają naświetlone letalną wiązką promieniowania, przez co niszczy się ich materiał genetyczny oraz dezaktywuje się je.

Warto również wspomnieć, że cały proces dekontaminacji odbywa się wewnątrz komory sterylizatora. Z tego też powodu może on pracować w pomieszczeniach, w których znajdują się ludzie.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w sterylizator?

Sterylizatory tunelowe to urządzenia posiadające wiele zalet. Jest to związane przede wszystkim z wykorzystaniem w procesie neutralizacji mikrobów wiązki promieniowania UV-C o parametrach, czyli 253,7 nm.

Promiennik UV-C marki Philips pracuje wydajnie, oczyszczanie 160 m3/h powietrza. Dla zwiększenia efektywności sterylizatory są wyposażone w filtr węglowy, dzięki któremu powietrze wypływające z komory maszyny będzie czystsze po zastosowaniu tego dodatkowego systemu filtracji.

urządzenie do dezynfekcji

Dekontaminacja powietrza - dlaczego jeszcze warto kupić nasz sterylizator?

Kolejną mocną stroną maszyny jest jej energooszczędność. Jest ona bowiem przeznaczona na około 9 tysięcy godzin pracy. W przypadku, kiedy pojawią się usterki, istnieje możliwość skorzystania z okresu gwarancji, wynoszącego 30 miesięcy. Osoby, dla których ważny jest również aspekt wizualny stosowanych narzędzi ważna będzie informacja, że sterylizator umieszczony został w unikalnej i wytrzymałej obudowie z elementami malowanymi proszkowo.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie