Odkażanie powietrza sterylizatorem UV-C MediClean

Odkażanie powietrza to bardzo ważna czynność, którą należałoby wpisać do codziennych obowiązków osób pracujących w takich miejscach jak szpitale, gabinety medycyny estetycznej, gabinety kosmetologiczne, czy też fryzjerzy. Okazuje się jednak, że zwłaszcza w dobie globalnej epidemii, oczyszczanie powietrza potrzebne jest nie tylko tam, ale właściwie wszędzie. Powietrze może być pełne niebezpiecznych drobnoustrojów nawet w domu, a co dopiero w miejscu pracy, w którym codziennie przebywa duże grono osób.

Bezpieczne oczyszczanie powietrza

Każda osoba, która prowadziła własną działalność gospodarczą, zwłaszcza taką wymagającą sterylności, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dekontaminacja powietrza jest nie tylko przywilejem, ale i obowiązkiem. Każdy salon kosmetyczny, restauracja, hotel, czy gabinet lekarski musi zadbać o najwyższe bezpieczeństwo swoich klientów. W dzisiejszych czasach ten obowiązek przekłada się na wszystkie branże, i dotyczy także sklepów czy hipermarketów.

Dawniej sterylizacja powietrza była procesem bardzo problematycznym. Wynikało to z faktu, że stare modele urządzeń do odkażania powietrza wymagały opuszczenia pomieszczenia przez ludzi na czas swojej pracy.

Wykazywały one bowiem silne działanie biobójcze i były dla organizmów żywych bardzo szkodliwe. Z dezynfekowanego w ten sposób pomieszczenia należało również usunąć rośliny. Przez ten, dość męczący proces, pomieszczenia mogły być odkażane niestety tylko raz dziennie, a właściwie w nocy, kiedy personel opuszczał budynek.

Dezynfekcja powietrza - wyeliminuj bakterie i wirusy

Co w przypadku, gdy już z samego rana pojawiłby się klient, będący np. bezobjawowym nosicielem niebezpiecznego wirusa? Naraziłoby to na zakażanie nie tylko cały personel, ale i wszystkich klientów pojawiających się w budynku aż do momentu jego sterylizacji. A sterylizacja mogłaby nastąpić dopiero wieczorem, kiedy wszyscy udaliby się do domów. Tak więc potencjalnie przez cały dzień w powietrzu mógłby krążyć bardzo niebezpieczny wirus. 

Niestety te stare modele sterylizatorów wciąż są na rynku, ale na szczęście nie trzeba już z nich korzystać. Dlaczego? Na rynku pojawiły się bowiem zupełnie bezpieczne odkażacze powietrza nowej generacji

Ich działanie jest skoncentrowane wewnątrz urządzenia, dlatego mogą one pracować nieprzerwanie przez cały dzień,  i to nawet w obecności ludzi. Do pracy wykorzystują od dawna znane i cenione w świecie nauki promieniowanie ultrafioletowe. Są niezastąpione w walce z grzybami, pleśniami, bakteriami, czy też wirusami. Są także zalecane do powstrzymania rozprzestrzeniania się niebezpiecznego koronawirusa Covid-19.

Sterylizator tunelowy UV-C - jak działa?

Promieniowanie UV-C to krótsza nazwa promieniowania elektromagnetycznego w zakresie 100-280 nm. Właśnie ten typ promieniowania, a konkretnie falę o długości 253, 7 nm, wykorzystuje się w sterylizatorach tunelowych UV-C. Wszystko dlatego, iż ten typ fali wykazuje niesamowicie skuteczne działanie w walce z wszelkiego rodzaju drobnoustrojami, w tym koronawirusami.

Fala ta potrafi zmienić strukturę białek cytoplazmatycznych i kwasów nukleinowych, doprowadzając do reakcji chemicznej, podczas której z DNA drobnoustroju zostaje usunięty niebezpieczny patogen.

Wszystkie te działania odbywają się wewnątrz urządzenia, dlatego jest ono tak bezpieczne. Nie emituje promieniowania UV na pomieszczenie, a wręcz przeciwnie, zasysa powietrze do środka i w swoim wnętrzu dokonuje zmian w strukturze DNA drobnoustroju. Po wszystkim wyprowadza już oczyszczone, bezpieczne dla człowieka powietrze na zewnątrz urządzenia, zapewniając permanentne bezpieczeństwo. 

Plusy tunelowej dezynfekcji powietrza

Czas pracy i bezpieczeństwo

Z pewnością największą zaletą urządzenia, jakim jest tunelowy sterylizator powietrza UV-C, jest fakt, iż może on pracować bez przerwy, nie stanowiąc przy tym absolutnie żadnego niebezpieczeństwa dla osób znajdujących się w pobliżu. Sterylizator jednak nie tylko nie naraża osób na niebezpieczeństwo, a wręcz przeciwnie, zapewnia całkowite bezpieczeństwo, spokój i komfort pracy.

Wszelkiego rodzaju szkodliwe dla człowieka drobnoustroje zostają w bardzo szybkim tempie unicestwione. Dzięki swojej szybkości i nieustannej pracy można śmiało powiedzieć, że sterylizatory tunelowe UV-C zapewniają permanentnie czyste, bezpieczne dla człowieka powietrze. Sterylizator nie produkuje również ozonu.

Sterylizator do odkażania powietrza

Kompaktowa budowa i wysoka jakość

Kolejną ogromną zaletą sterylizatora tunelowego UV-C jest jego wygląd i kompaktowość. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło zostać dopasowane do niemalże każdego pomieszczenia, małego lub dużego. Jego obudowa została wykonana z najwyższej jakości materiału Corian, który to został pokryty proszkowo malowanymi elementami.

Sterylizator jest energooszczędny, ma wbudowany filtr węglowy, a czas jego pracy wynosi aż 9 tysięcy godzin. Urządzenie ma wbudowane wysokiej klasy napromienniki UV-C, jest intuicyjne w obsłudze, a jego gwarancja wynosi 30 miesięcy.

Wybierz sterylizatory użyteczności publicznej, które służą do dezynfekcji powietrza i eliminują bakterie i wirusy. Mogłeś nas znaleźć szukając: sterylizator użyteczności publicznej i dezynfekcji powietrza i oczyszczania powietrza, dezynfekcja powietrza, do dezynfekcji powierzchni. Wyślij nam e mail z pytaniem na temat dezynfekcji powietrza, a my odpowiemy na każde Twoje pytanie.


Tunelowy sterylizator powietrza - parametry techniczne

Techniczne parametry tunelowego odkażacza powietrza to:

 • Typ urządzenia: Przepływowy oczyszczacz powietrza UV-C
 • Żywotność promiennika: 9000 h
 • Wydajność: 160 m3/h
 • Moc urządzenia: 68 W
 • Promieniowanie: 253, 7 nm UV-C
 • nasilenie hałasu: 40 dBa
 • Moc promiennika: UV-C 36 W
 • Wymiary: 14x15x63 cm
 • Typ promiennika UV-C: Philips
 • Dodatkowa filtracja: filtr węglowy
 • kraj produkcji: Polska

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie