Dezaktywator powietrza, oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza - jak działa?

Otaczające nas powietrze może być zanieczyszczone z różnych przyczyn, do których głównie można zaliczyć: zbyt intensywny smog zwłaszcza w okresie zimowym, pyłki drzew na wiosnę, kurz, jak również liczne pleśnie, bakterie oraz wszelkie inne drobnoustroje, z którymi ma się kontakt każdego dnia. Oczyszczacz powietrza jest jednym z najbardziej zalecanych urządzeń do eliminacji niezdrowych dla ludzkiego organizmu zanieczyszczeń.

Przykładowym produktem jest dezaktywator do powietrza. Działa on w ten sposób, ze najpierw filtruje powietrze, a następnie usuwa z niego zalegające zanieczyszczenia. Zamontowany wentylator inicjuje obieg powietrza, które przedostaje się do oczyszczacza.

Następnym etapem jest filtracja powietrza. Natomiast ostatnim krokiem jest usunięcie zanieczyszczeń oraz wydmuchanie odpowiedniego już powietrza do otoczenia. 

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, które różnią się między sobą głównie modelem, działaniem jak również ceną.

Oczyszczacz powietrza - dlaczego jest ważny?

Obecnie coraz więcej zwraca się uwagi na zachowanie zdrowego trybu życia. Społeczeństwo staje się niezwykle świadome odnośnie występujących wokół nas zanieczyszczeń powietrza. Zwykle wdycha się nawet aż 10000 litrów powietrza każdego dnia.

Najszybsza droga zarażenia się różnymi chorobami to droga kropelkowa. Bowiem w powietrzu występuje najwięcej szkodliwych płynów, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zachorowalności, a nawet śmiertelności na skutek chorób płuc jak również innych dolegliwości, które rozpoczynają się od problemów z układem krążenia. 

sterylizator-powietrza

Dezaktywatory powietrza można zastosować, aby kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym spędza się czas albo pracuje itp. 

Największa ilość zanieczyszczeń jest niewidoczna dla lidzkiego oka. To jest niezwykle istotne ze względu na fakt, iż najczęściej właśnie przebywa się w takich pomieszczeniach, w których powietrze jest w nim nie tylko zanieczyszczone, ale również niskiej jakości. Najbardziej alergicy są narażeni na skutki złej jakości powietrza. 

Dezaktywator do powietrza - zastosowanie

Dezaktywator znajduje szerokie zastosowanie. Najczęściej zaleca się jego użycie głównie w medycznych placówkach, laboratoriach, ośrodkach zdrowia, szkołach, biurach, urzędach itd.

Powinno się je stosować głównie tam, gdzie przebywa duża ilość ludzi każdego dnia, ponieważ nigdy nie wiadomo, z kim miało się styczność. Ze względu na złą jakość powietrza najbardziej narażeni na choroby są alergicy, a także osoby z niższą odpornością jak również seniorzy.

oczyszczacz powietrza

Dezaktywatory powietrza - zalety urządzenia

Korzystanie z pracy dezaktywatora powietrza przyczynia się do wielu kluczowych zalet tego urządzenia, do których można zaliczyć:

 • szybka dezaktywacja powietrza,
 • minimalizacja ryzyka zakażeń,
 • eliminacja zanieczyszczeń,

Dezaktywatory powietrza - czy warto w nich inwestować i o czym należy pamiętać?

Dezaktywator otoczenia jest jednym z wielu urządzeń, które są zalecane zwłaszcza w medycynie. Zanim produkt został dopuszczony do produkcji to przeszedł liczne testy skuteczności swojego działania. Istotne jest również to, żeby posiadał on uzyskane certyfikaty potwierdzające jego efektywne działanie.

Wiele osób, które dotąd zainwestowało w dezaktywator jest bardzo zadowolonych. Na rynku można wybierać spośród szerokiego asortymentu produktu. Istotne jest jednak, aby pamiętać, iż każdy oczyszczacz ma indywidualnie przypisaną dopuszczalną wielkość pomieszczenia, w którym może zostać zastosowany.

W związku z tym zaleca się, aby dany model dopasować przed zakupem adekwatnie do metrów kwadratowych powierzchni. Kolejnym kluczowym czynnikiem zapewniający właściwy zakup jest dobranie urządzenia posiadające odpowiednie filtry HEPA.

Właściwe filtry - jakie muszą być?

Najbardziej zalecanymi filtrami są typu HEPA. Cechują się one ogromną wydajnością, ponieważ przyczyniają się do usunięcia aż 99,97% mechanicznych zanieczyszczeń jak również wirusów, bakterii itd.

Filtry HEPA posiadają szerokie zastosowanie, gdyż stosuje się je także do dezynfekcji powietrza. Są one zbudowane ze spiekanego szkła, dzięki czemu oferują optymalną filtrację powietrza.

sterylizacja powietrza

Filtr HEPA - budowa

Poszczególne warstwy w tego rodzaju filtrach są ze sobą połączone poprzez syntetyczne żywice. Filtry HEPA składają się z trzech rodzajów filtrów takich jak:

 • wstępny filtr zatrzymujący zalegające roztocza oraz kurz,
 • filtr HEPA o odpowiedniej klasie,
 • filtr z aktywnym węglem usuwający nawet nieprzyjemne zapachy jak np. dym papierosowy.

W niektórych filtrach HEPA można spotkać także węglowy filtr. Szacuje się, iż jeśli wydajność danego filtra typu HEPA osiąga 99,6% i wzwyż to taki filtr potrafi odfiltrować co najmniej 99,6% wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń zalegających w powietrzu.

Leasing sprzętu kosmetycznego i medycznego

Planujesz rozpoczęcie własnej działalności? A może chcesz wyprzedzić istniejącą konkurencję i wyposażyć swój gabinet kosmetyczny w nowoczesny sprzęt kosmetoologiczny? Nasza firma wychodzi Państwu na przeciw i oferuje dogodne formy finansowania wyposażenia kosmetycznego. Możesz kupić u nas sprzęt kosmetyczny na leasing, pożyczkę medyczną czy kredyt gotówkowy. Współpracuje z nami Niezależny Doradca Finansowy, który w profesjonalny sposób zajmie się Państwa obsługą i zaproponuje najlepsze warunki.

Poznaj cechy finansowania - Leasing sprzętu kosmetycznego:

 • Leasing jest dostępny dla nowych firm (nawet od pierwszego dnia działalności)
 • Prosta procedura przyznawania leasingu ( do 100 tys nie wymagamy dokumentów finansowych na sprzęt kosmetyczny, do 300 tys na sprzęt medyczny)
 • Proste formalności ograniczone do minimum, nie wymagamy zaświadczeń z ZUS i US
 • Nieduży wkład własny
 • Szybka decyzja którą otrzymasz bardzo szybko
 • Doradca oferuje oferty z kilku banków
 • Finansowanie podatku VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy)
 • Profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo

Zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością porozmawiamy o sprzęcie kosmetycznym idealnym dla Państwa potrzeb. Stały rozwój i wprowadzanie nowych usług do swojej oferty jest niezwykle ważne. Jest to odpowiedź na rosnące wymagania klientów i konkurencji, która także się rozwija. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz e mail.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie