Liposukcja ultradźwiękowa - jaki sprzęt kosmetyczny?

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Tradycyjna liposukcja już od jakiegoś czasu wspomagana jest  dodatkowymi technologiami. Liposukcja ultradźwiękowa (inaczej kawitacyjna) to wprowadzenie kaniuli przez małe nacięcie w skórze, owa kaniula emituje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Wynikiem ich działania jest zjawisko kawitacji, powodując uszkodzenie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu staje się ona płynna.

Następnie przeprowadzane jest odessanie tejże płynnej tkanki tłuszczowej. Po zabiegu wykonane uprzednio miejsce nacięcia zostaje zaszyte. Dzięki liposukcji ultradźwiękowej zmniejsza się ryzyko uszkodzenia mięśni, naczyń krwionośnych i połączeń nerwowych. 

W odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, która polega na wykonaniu nacięcia i odessaniu tłuszczu, liposukcja kawitacyjna za pomocą ultradźwięków rozbija komórki tłuszczu. Zostają one przeprowadzone przez układ limfatyczny i żylny dzięki czemu część z nich ulega zmetabolizowaniu.

Co to jest VASER LIPO?

VASER LIPO- Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance-  jest to technologia wykorzystywana przy liposukcji ultradźwiękowej. Dzięki wykorzystaniu tej metody możliwe jest wykonanie wysoce efektywnego modelowania ciała, zwłaszcza obszarów z których konieczne jest usunięcie powierzchownych warstw tkanki tłuszczowej, co ma ogromne znaczenie w kwestii efektywności wykonanego zabiegu, którego jednym z głównych celi jest poprawa wyglądu ciała oraz odpowiedni kontur.

Zaletą metody VASER LIPO nad starszymi jest fakt wykonywania zabiegu przy niższych parametrach energii.

VASER LIPO HD- Jakość HD liposukcji?

Metoda VASER LIPO HD jest to metoda konturowania ciała. Dedykowana jest osobom, których waga zbliżona jest do prawidłowej, a którzy chcą podkreślić swoje mięśnie. Zabieg ten ma na celu podkreślenie naturalnych kształtów mięśni i ich połączeń.

Ta technika sprawdzi się wspaniale w modelowaniu brzucha, torsu czy talii. Zabieg daje efekt wysportowanej sylwetki, a metoda jego przeprowadzania dedykowana jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn chcących podkreślić muskulaturę.

W jakich okolicznościach zalecany jest zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Zabieg ten jest łagodniejszy od tradycyjnej liposukcji. Możemy z niego skorzystać gdy chcemy zminimalizować ryzyko, które jednak istnieje w tradycyjnym wydaniu zabiegu, lub chcemy uniknąć długiego czasu rekonwalescencji po liposukcji.

Wskazaniem do wykonania zabiegu może być chęć wymodelowania sylwetki, pozbycia się cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej, pobudzenie przemiany materii, zwiększenie elastyczności skóry. Zabiegowi powinna towarzyszyć dobrze zbilansowana dieta i inne czynności wspomagające odchudzanie. Liposukcja ultradźwiękowa to dobry sposób na wspomaganie odchudzania zwłaszcza w przypadku kobiet po ciąży.

Jakich efektów możemy się spodziewać po wykonaniu zabiegu?

Wykonanie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Usunięcie tkanki tłuszczowej z danego miejsca, że nie pojawi się ona tam ponownie. Zabieg nie zastąpi nam zdrowego trybu życia, diety i ćwiczeń.

Usunięta tkanka tłuszczowa oczywiście powoduje zmniejszenie objętości danego obszaru ciała, ale pełen efekt zabiegu zauważalny jest dopiero od trzech do sześciu miesięcy po jego wykonani, kiedy już tkanka się zregeneruje a naruszony obszar ciała wygoi.

W kilka tygodni od zabiegu skóra zyskuje prawidłowe napięcie w miejscu zabiegu, należy jednak pamiętać, że przez usunięcie znacznej części tkanki tłuszczowej skóra może się rozciągnąć, a jej nadmiar może nie ulec samoistnej redukcji.

Usuwana zostaje tkanka tłuszczowa, jednakże skóra pozostaje w takiej postaci jak przed zabiegiem. Jak wiadomo każdy z pacjentów jest różny, dlatego technika zabiegu dobierana jest indywidualnie. Pacjenci często różnią się budową anatomiczną, dlatego do określenia przewidywanych efektów liposukcji warto skonsultować się uprzednio z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Ważne by pamiętać, że liposukcja ultradźwiękowa to jedno z wielu oferowanych sposobów na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej:

 • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią 
 • kobiety podczas trwania miesiączki
 • osoby chore na cukrzycę
 • chorzy na padaczkę 
 • osoby chore na osteoporozę 
 • osoby ze schorzeniami dotyczącymi krzepliwości krwi oraz innych chorób układu sercowo- naczyniowego
 • osoby ze stwardnieniem rozsianym
 • osoby posiadające rozrusznik serca 
 • osoby posiadające implanty
 • osoby ze schorzeniami skórnymi w tym ze stanami zapalnymi
 • osoby chore na nowotwór

Ile może nas kosztować zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Cena zabiegu liposukcji ultradźwiękowej w dużej mierze zależy od obszaru poddawanego ingerencji. Warto wspomnieć również, że istnieje możliwość wykonania więcej niż jednej procedury zabiegu w trakcie jednej sesji, lecz o możliwej szansie na przeprowadzenie liposukcji na większej ilości obszarów decyduje lekarz prowadzący zabieg. Liposukcja ultradźwiękowa służy do redukcji tkanki tłuszczowej. Przeciwwskazania to ciąża i karmienie piersią. Mogłeś nas znaleźć szukając: komórek tłuszczowych, tkankę tłuszczową, przemiany materii, partii ciała, efekty zabiegu, komórki tłuszczowe, zabieg wykonywany, ujędrnienie skóry.

Poznaj cechy finansowania - Leasing sprzętu kosmetycznego:

 • Leasing jest dostępny dla nowych firm (nawet od pierwszego dnia działalności)
 • Prosta procedura przyznawania leasingu ( do 100 tys nie wymagamy dokumentów finansowych na sprzęt kosmetyczny, do 300 tys na sprzęt medyczny)
 • Proste formalności ograniczone do minimum, nie wymagamy zaświadczeń z ZUS i US
 • Nieduży wkład własny
 • Szybka decyzja którą otrzymasz bardzo szybko
 • Doradca oferuje oferty z kilku banków
 • Finansowanie podatku VAT (pożyczka medyczna, leasing finansowy)
 • Profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo

Skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci naszą ofertę sprzętu kosmetycznego, który spełni Państwa oczekiwania. Stale udoskonalamy nasz asortyment i dodajemy nowe urządzenia. Ciągły rozwój sprawia, że odpowiadamy na rosnące potrzeby klientów i ich gabinetów. Jeśli masz pytania to zadzwoń, bądź napisz. Z pewnością przygotujemy korzystną ofertę.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie