Kriolipoliza urządzenia w medycynie estetycznej

Kriolipoliza - czym jest?

Kriolipoliza to zabieg polegający na zastosowaniu metody usuwania nadmiaru tłuszczu z różnych miejsc występujących na ciele człowieka. Do tego celu wykorzystuje się chłodzenie, aby pobudzić proces nazywany lipolizą. To jedna z licznych metody stosowanych w medycynie estetycznej.

Lipidy, które znajdują się w komórkach tłuszczowych ulegają tzw. krystalizacji w wyższej temperaturze. Zabieg kriolipolizy przyczynia się do wyniszczenia wyłącznie komórek tłuszczowych.

Podczas lipolizy tkanki tłuszczowe ulegają procesowi rozpadowi, przez co dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Istotne jest, iż kriolipoliza, kiedy niszczy tylko komórki tłuszczowe to pozostawia resztę w nienaruszonym stanie. Zastosowanie tej technologii sprawia, iż ta metoda jest uznana za metodę walki z miejscową otyłością.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia do kriolipolizy

Urządzenie do kriolipolizy stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Całość zabiegu trwa około 60 minut. Najpierw na dane partie ciała należy nałożyć dedykowany liquid. Stosuje się go, aby ochronić tkanki przed ewentualnymi odmrożeniami. W kolejnym etapie trzeba przyłożyć aplikator, w którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

W tym czasie rozpoczyna się już zasysanie. Urządzenie do kriolipolizy działa w ten sposób, iż komórki tłuszczowe zostają zamrożone, a następnie stopniowo eliminowane, aż w efekcie są wydalane z organizmu. Bardzo ważne jest, żeby podczas całego procesu przeprowadzanego zabiegu monitorować samopoczucie Klienta.

Nasze przykładowe produkty:

Kriolipoliza - urządzenia stosowane w medycynie estetycznej

Właściwie zaprogramowana ekspozycja tkanki tłuszczowej na zimno przyczynia się do selektywnego uszkodzenia jej podczas jednoczesnego uniknięcia jakiegokolwiek uszkodzenia leżącej powyżej właściwej skóry oraz naskórka.

Tuż po zakończonym procesie chłodzenia, martwe adipocyty są uwolnione bezpośrednio do układu limfatycznego, a później wydalane podczas naturalnego procesu fizjologicznego.

Obszar zabiegowy najczęściej obejmuje okolice brzucha, bioder, talii, ud, pleców, pośladków oraz kolan i łydek. To urządzenie do kriolipolizy pozwala na wymodelowania problematycznych partii występujących na ciele.

Urządzenie do kriolipolizy - możliwości zabiegu kriolipolizy

Urządzenie przeznaczone do kriolipolizy przyczynia się do wielu możliwości. Jedną z nich jest zastosowanie kilku technologii tylko w jednym miejscu. Poza tym można połączyć kilka zabiegów tylko w jeden. Kolejną możliwością zastosowania tego urządzenia jest system, który jest dodatkowo wyposażony w możliwość zatrzymania pracy sprzętu oraz innych, konkretnych jego podzespołów.

Ponadto głowica jest niezwykle łatwa oraz wygodna podczas użytkowania, a menu proste w obsłudze. Pozwala ono bowiem na ustawienie konkretnej mocy, a to ułatwia dopasowanie właściwych parametrów w zależności od danego obszaru działania.

Jak widać, urządzenie do kriolipolizy daje bardzo dużo możliwości tylko w jednym aparacie. Wysoka jakość oprogramowania oraz systemu wpływa na stabilność wykonywanego zabiegu.

Kriolipoliza - wskazania

Przeprowadzenie zabiegu kriolipolizy jest zalecane głównie dla tych, którzy posiadają normalną budowę ciała, ale z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Sprawdzi się on wtedy, kiedy dotychczasowe diety oraz wykonywane ćwiczenia nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Urządzenie do kriolipolizy pomoże usunąć aż do 45% zalegającej tkanki tłuszczowej.

Niezwykle istotne jest to, iż ta metoda nie może być stosowana w przypadku dużej walki z nadwagą bądź otyłością, dlatego że nagromadzony tłuszcz uniemożliwia wręcz właściwą pracę tego urządzenia.

Zadowalające efekty można dostrzec już po 2-3 wykonanych sesjach. Ostateczny rezultat można osiągnąć po 12 tygodniach.

Zabieg kriolipolizy - przeciwwskazania

Pomimo tego, iż redukcja tkanki tłuszczowej z zastosowaniem sprzętu do kriolipolizy stanowi metodę dla zdrowia to występują pewne przeciwwskazania, jak również w przypadku innych wykonywanych zabiegów. Przed zastosowaniem tego sprzętu bardzo ważne jest postawienie właściwej diagnozy.

Kriolipolizy nie można stosować u osób z dużą nadwagą albo zbyt zbitym tłuszczem bądź luźną czy też obwisłą skórą. Dodatkowo, tego zabiegu nie wolno wykonywać u osób z zaburzeniem wątroby, gdyż zamrożenie komórek tłuszczowych wiąże się z ogromnym bagażem metabolicznym właśnie dla tego narządu.

Spośród innych przeciwwskazać do zastosowania tego sprzętu można wskazać na choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe, ciąża jak również karmienie piersią, zaawansowana niewydolność serca bądź nerek, miesiączka, a nawet zaburzenia wirusowe, grzybiczne i bakteryjne skóry albo zaburzenia krzepnięcia krwi i pewne problemy dermatologiczne. Jeżeli jesteś zainteresowany jednym z naszym urządzeń kosmetycznych to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy korzystne formy finansowania, takie jak pożyczka czy leasing na dogodnych warunkach. Nasz doradca z przyjemnością przedstawi Państwu dostępne możliwości zakupu wybranego sprzętu. Zapraszamy do kontaktu poprzez e mail, wiadomość w formularzu lub telefonicznie. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z prezentowanym sprzętem kosmetycznym.

Zobacz kategorie naszych urządzeń kosmetycznych i medycznych:


Fundusze europejskie Fundusze europejskie Fundusze europejskie